Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez anorexia? Szerettem magamba...

Ez anorexia? Szerettem magamban, hogy vékony alkatom van és bármennyit ehetek, de ez most megváltozot.

Figyelt kérdés

Rendszeresen és normális mennyiséget ettem még 2-3 hete. Mostanában viszont egyeltalán nincs étvágyam, ha csak az ételre is gondolok hányingerem lesz, a kedvenc kajáimat is csak magamba tuszkoltam tegnap. Ma ráálltam a mérlegre és 4szer is megmértem magam, nem akartam elhinni,hogy csupán 2hét alatt 4 kilót fogytam. Így mára határ alá kerültem súlyba.

14/L jelenleg 41kg és kb.160-163 cm.



2016. aug. 14. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:
73%
Igen. Ez anorexia.
2016. aug. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ebből így önmagában nem lehet megállapítani, de ez alapján nem valószínű: "Szerettem magamban, hogy vékony alkatom van" - az anorexiás jellemzően elégedetlen az alkatával, testképzavara van, tipikusan kövérnek látja önmagát. Étvágya van, csak az evéstől bűntudatot érez, az éhezést pedig pozitív élménnyé változtatja, ami "jót tesz neki", hamis sikerélményt ad.
2016. aug. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!