Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Eveszavarral kuzdok es most...

Eveszavarral kuzdok es most gyogyulas alatt hiztam viszont szornyen erzem magam miatta. A ruhaimat kihiztam mar. Szeretnek lefogyni viszont falasrohamaim vannak miota beleptem a 'gyogyulo' stadiumba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnem ezt abbahagyni viszont nagyon nehez... Nem tudom mit egyek viszont edzeni szeretnek, most beiratkoznek egy konditerembe es egeszsegesen fogyni... Menstruaciom nincs pedig nem vagyok sovany mar ez is megremit... Legnagyobb bajom hogy kinyitom a hutot es zabalok...normalis adagokat szeretnek de azt se tudom mennyi a normalis vagy hogy mikor mit szabad es nemszabad enni...

2016. aug. 29. 19:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
60%

Én anorexiás/koplalós voltam 166cm/39 kg-mal és 5 hónapig nem jött meg,mikor rendesen kezdtem enni rá 1,5 hónapra megjött 50 kg-mal

A zabálás abbahagyása csak akarat kérdése:)

2016. aug. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A normális adag naponta 3 főétkezésre 1-2 mélytányérnyi mennyiség (ebédnél 1 tányér leves, 1 tányér főétel, reggelire és vacsorára elég 1 tányérnyi).

Az ételeidet úgy állítsd össze, hogy 1/3 fehérje (hús, tojás, sajt, túró), 1/3 szénhidrátos köret (rizs, krumpli stb.) és 1/3 zöldség legyen benne, plusz 1-2 evőkanál zsiradék (vaj, olivaolaj, kókuszzsír, zsír, tejfölből kicsit több - étolajat inkább kerüld).

Tízóraira és uzsonnára egyél meg 1-2 gyümölcsöt és/vagy egy marék olajos magot.

Egyelőre ne akarj fogyni, először hozd rendbe a hormonrendszeredet. Ezért kellenek az egészséges zsírok és olajos magok.

Ha puffadást tapasztalsz, erős székrekedésed vagy hasmenésed van, hagyd el a tejtermékeket és a glutént (liszt, kenyér stb.), és szedj probiotikumot.

Szedj vitaminokat és ásványi anyag kiegészítést, a cink nagyon fontos lenne.

Ne egyél semmit, amiben cukor van.

A falásrohamok azért lehetnek, mert leesik a vércukrod, ilyenkor a finomított szénhidrátokat kívánja a szervezet, de ezek állandósítják a problémát. Igyekezz inkább alacsony glikémiás indexű ételeket fogyasztani, és tartsd be a napi 5 étkezést, hogy ezt elkerüld.

Ha ettől tovább hízol, csökkentsd a szénhidrátok mennyiségét (főleg a gabonákat).

Vízből elég lenne 2 liter naponta, ahogy előttem is írták. Mérd ki magadnak, és csavarj bele egy kis friss citromlevet. Ihatnál gyógyteákat is (kamilla, borsmenta, gyömbér, citromfű, echinacea).

2016. aug. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen koszonom, megprobalom :)
2016. aug. 30. 23:28
 14/16 A kérdező kommentje:
Szoktam teazni viszont az is beletartozik a 2 literbe?? Vagy az pluszban szamit??
2016. aug. 30. 23:29
 15/16 anonim ***** válasza:

Erről megoszlanak a vélemények. Ha 1-2 bögrével iszol, nem sokat számít.

Nem muszáj annyira szigorúan venni a 2 litert, de 3 liter fölött a te méreteiddel szerintem igencsak túlzásba esel. Melegben (ha nagyon izzadsz) lehet több, hideg időben kevesebb a folyadékbevitel.

2016. aug. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Zsuffin válasza:
4. Kommentelő: az anorexia nem súlyhoz kötött:)
2016. dec. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!