Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy anorexiás lány mennyit...

Egy anorexiás lány mennyit eszik egy nap és mennyit fogy hetente?

Figyelt kérdés
Nem azért, mert követni szeretném ezt az "életmódot" vagy ilyesmi, csak érdekel

2016. aug. 30. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő, van aki csak napi 500-at. Ők ezt soknak találják.
2016. aug. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Változó, erős verzióban 100 kcal is lehet (egy alma hatfelé osztva). 150-et már többször láttam ilyesmi blogokon (hogy miért olvasok ilyeneket, rejtély, de én úgyis immunis vagyok az ilyesmire). Kezdőként azért több. Nyilván változó, ahogy a fogyás is. Ha valaki durván kezdi és 100 kilósan alig eszik és edz, az nyilván többet fogy hetente, mint egy 35 kilós.
2016. aug. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon sok mindentől függ. Induló súly, emésztés, genetika, kalóriabevitel. Változó, hogy ki mennyi kalóriát eszik, mert anorexiásnak onnantól számít valaki, hogy kövérebbnek látja magát mint valóban, s emiatt azt gondolja, nem érdemli meg az ételt, meg ilyesmik. Az ilyen életmódot élőknek 500 kalória már "cheat day", vannak, akik tényleg 100 körül fogyasztanak, illetve napokig nem esznek. Gondolom hangsúlyoznom se kell, hogy mennyire hihetetlenül veszélyes dolog ez a szervezetre nézve.
2016. aug. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem 500 kcal alatt, de az mar nagyon sulyos!
2016. aug. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az anorexiánál nem feltétlenül a kalóriák a gondok, hanem a gondolkodásmód. Pl. van aki eszik mondjuk 600 kaloriát, csak éppen, mint egy örült igyekszik ledolgozni. Pl. kórházakban gyakori, hogy beviszik a beteget, ott ennie kell, amint nem látják elkezd mozogni, hogy leadja a bevitt energiát.

Ha valaki csak pár hétig kevesett eszik, az előbb-utóbb éhes lesz és feladja elkezd megint rendesen enni. Mert normálisan ha valaki koplal, akkor eljön az a pont amikor nem bírja tovább és feladja. Viszont ha a gondolkodás módja már teljesen átalakult, akkor van a gond.

2016. szept. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!