Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fel szeretnék szedni legalább...

Fel szeretnék szedni legalább 10 kilót a lehető leggyorsabban (lehetőleg) pénztárca kímélő étrenddel. Valami javaslat? (20F)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ectomorph alkattal rendelkezem és nagyon gyors az anyagcserém. Jelenleg 55 kiló vagyok (szégyen :S). Izmosodni szeretnék nem pedig zsírosodni. Most, hogy végre van egy normális állásom (mihez képest) tudom, hogy olyan 30-40, maximum 50 ezret tudnék fordítani az étkeztetésemre.


Már összeírtam egy csomó fehérjében gazdag ételt ami fedezné az edzésekhez meg eleve a napi szinten szükséges fehérje bevitelt, de mivel kezdő vagyok ilyen téren megfeledkeztem arról a tényről, hogy a tömegeléshez szénhidrát, fehérje és vitaminok is kellenek amikhez elengedhetetlen egy bizonyos mértékű zsír bevitel is (ami nekem alapból nem árt ha van xD).


Olyasvalaki válaszát és/vagy privát üzenetét várom aki maga is ectomorph alkattal elérte már, vagy jó úton halad a céljához, hogy megemberesedjen.


Tehát ahhoz, hogy kielégítsem a fehérjék mellett a szénhidrát és zsír beviteli igényemet milyen ételeket ajánlotok és milyen mennyiségben?


Ja az sem egy utolsó szempont, hogy nem irodában dolgozom vagy ilyesmi és rengeteg kalóriát égetek el munka közben és sokszor ezek 12 órás műszakok (túlóra) és azt a "kiesést" is pótolni kell...


Előre is köszönöm a válaszokat!

20F



2017. márc. 5. 08:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ektó, de attól még tisztában vagyok azzal, hogy hogyan működnek ezek a dolgok.

A te pici súlyodhoz nem kell sok fehérje (100-110 gramm elég lehet tömegeléskor is, amíg nem szedsz fel némi plusz izmot, ami erősen rád fér), márpedig az tudja megdrágítani az étrendet. Kalóriát olcsó bevinni, akár szénhidrátból, akár zsírból akarod, még minőségibb, egészségesebb források esetében is (legalábbis ha válogatsz, nyilván vannak drága és jó zsír- és szénhidrátforrások, de a fő, hogy olcsók is).

Persze az összes fontos tápanyag legyen meg, de ez hosszú

téma.

A zsír esszenciális téápanyag, de nem kell belőle sok, sok kalóriánál szinte el se tudok kerülni, persze itt sem mindegy, miből viszed be.


Sokféle stílus van, nem tudom, neked mi passzol. Ismered a tipikus testépítő étrendet, nem? Nos, az jó kiindulási pont lehet. Viszont neked sok kalória kell és a súlyod alapján nem vagy az a nagyevő. Így könnyen lehet, hogy képtelen vagy kilószámra enni főtt gabonát, az sokunknak eleve nem opció. Ilyenkor tud bejönni a több zsír, bár a szárazabb szénhidrátforrások is játszhatnak.

Annyi mindent ehetsz. Hús, túró, sajt, tojás, gabonák, olajos magvak, zsírok. Nincs mindenkihez illő étrend, ki kell tapasztalnod, miből tudsz eleget enni.

2017. márc. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat!


Az az igazság, hogy kb egy éve még 60 kiló felett voltam. 2016 áprilisában elértem a 65 kg-ot csak aztán egészen a mai napig nem volt munkám és már anyám sem kap semmilyen támogatást így nagyon oda kell figyelni mikor mire költhetünk és mire nem. A legkritikusabb időszak amin keresztül ment eddig a testem az az előző 5-6 hónap, akkor volt a legnagyobb pangás munka terén (hol volt, hol nem) és így mondhatni önhibámon kívül fogytam több mint 10 kilót. Ez azt jelenti, hogy a korábbi 2 év munkám pár hónap alatt szertefoszlott. A stressz és a hosszú távú éhség, ételhiány ezt eredményezte (nem csoda).


Egyébként amikor 65 kiló voltam napi kétszer ettem főtt kaját húsokkal, szénhidrát dús körettel és tejtermékekkel, mint például francia sajt stb... ezekkel könnyen elbánt a szervezetem ideig óráig, aztán éreztem, hogy teljesen túltelítődtem és napokig csak fél adagokat tudtam letuszkolni, de ez nem eredményezett visszaesést, egyszerűen pihennie kellett a gyomromnak. Na de ezt a bekezdést csak azért írtam le, hogy tudassam, simán megeszem bármiből bármit csak most már sajnos oda kell figyelnem az anyagiakra.


A kérdésem pont erre irányul, hogy milyen módon juthatok hozzá ugyanazokhoz a kalória/fehérje/szénhidrát/zsír/vitamin adagokhoz amire szükségem van úgy, hogy ne ugorjon ki a szemem, ha meglátom a számlát...


Még egyszer köszi! Ment a "like".


Várom a további válaszokat! ;)

2017. márc. 5. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!