Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A vércsoport szerint táplálkoz...

A vércsoport szerint táplálkozás elmélete hiteles?

Figyelt kérdés

Arra gondolok pl, hogy én A vércsoportú vagyok, akkor elvileg nekem a zöldségek, gyümölcsök tesznek jót, azokat kellene ennem és húst pl egyáltalán nem. Namost a valóság ennek szöges ellentéte a sertéshúst imádom, minden nap eszek, míg a zöldségeket, gyümölcsöket ritkán, mert azokat meg útálom. Most akkor ez az elmélet hiteles lenne?


Ott vagyok, hogy gondolkozok. hogy vegyek-e olyan kiegészítőt, ami elvileg hozzám illik. Ugye elég gondot okoz mindenkinek, hogy a szükséges vitaminokat, mineráliákat bevigye, mert az élelmiszerekben csekély mértékkel vannak meg és az étrendkiegészítőkben is eltérő arányban töltik meg. Az lenne alogikus, ha már a rám szabott vitamin összetételt venném, ami ugye elvileg a vércsoportom képezi le. Viszont amit olvastam arról, hogy mik a jók számomra és mik a kerülendők, nem vagyok biztos benne és az ára is drága meg az összetevői is alacsonyak [link] Mi a tanácsod? Minden jobbító szándékú választ szívesen vaszek :).


2017. szept. 21. 17:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
ugyanannyira komoly mint a szemszín meg hüvelyph diéta.
2017. szept. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
4%
Természetesen hiteles.A vércsoportunak más C vitamin kell..stb
2017. szept. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mutass egy olyan állatfajt, ahol egyedenként különböző az, milyen élelmiszerekre van szüksége...

Az összes olyan diéta ami azt mondja, hogy Pistinek ezt kell ennie, de Marcsinak meg azt, baromság... személyenként valóban eltérőek vagyunk, de emésztésügyileg nincsenek ilyen különbségek...

2017. szept. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

Semmi alapja nincs.

Lehetnek egyéni különbségek, hogy kinek milyen étrend jó, de ezt nem a vércsoport határozza meg, sokkal inkább a bélflóra (amit ráadásul többé-kevésbé meg is lehet változtatni).

Egyél nyugodtan húst. Vitaminok helyett pedig próbálj kicsit változatosabban táplálkozni (pl. többféle hús, tojás, kicsit több zöldség minden nap és idénygyümölcsök). Én csak D-vitamint szedek ősztől tavaszig, néha kúraszerűen magnéziumot. A többit (szerintem) beviszem kajából, legalábbis igyekszem...

2017. szept. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes hasznos választ ! Megpróbálok így tenni :) .
2017. szept. 22. 15:53
 6/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
58%

Ez kb. olyan, hogy hiába mondják, hogy zöldséget egyél, ha te sertéshúst kívánsz. A megvonás meg a kényszer evés sokkal károsabb.

Egyetértek azzal, hogy változatosan kell étkezni, a mértéket meg kell tartani, ennyi a lényeg.

2019. márc. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
Tudományosan igazolt alapja jelen ismereteink szerint nincs.
2020. febr. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Semmi alapja nincs. B vércsoportúként kerülnöm kellene a paradicsomot (pedig egyik nagy kedvencem, minden formában), de nem tudni, miért kellene kerülnöm, csak valaki ezt kitalálta. Az avokádó se túl tanácsos, de azt is szeretem, bár nem sokszor, de eszem. Elvileg a tej engem nem visel meg a diéta szerint, mégis volt, hogy a valóságban meghajtott. Kamu az egész.
2020. ápr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszek ebben.Amugy az, hogy mit kellene enned, mi tesz jot, es mit szeretsz, az 2 kulon dolog.

Ha azt irod, hogy neked jót is tesz az, amit tiltanak, akkor lenne szo erről

2020. máj. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Köszi, tisztában vagyok vele. Hidd el, ha a paradicsom rossz hatással lenne rám, már tudnám, mellesleg az egyik legegészségesebb étel, senki nem vitatja el csak ez a légből kapott vércsoport diéta. A tejjel és a tejjel szemben pl. közömbös vagyok, bár a sajtokat leszámítva nem a kedvenceim, de bőven meg tudom enni, elvileg jó hatással kellene lennie rám, mégis volt, hogy rettenetesen meghajtott és megzubogtatta a hasamat.
2020. máj. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!