Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás

A kérdés
gnoomage nevű felhasználó kérdése:

Az nagy gond ha több mint 500 kalóriával csökkentettem a diétámat?

160 kiló vagyok, így kb 3500 kalóriát kéne bevinnem alapból, fogyáshoz ugye ehhez kevesebbet. Én így kb 1500-1800, néha 2000 kalóriát viszek be, de ugye ez bőven kevesebb mint a 3000 ami az alap terv, főleg hogy a 2000-es ritkább szokott lenni mint az 1500.

Nem érzek semmilyen rossz hatást, valójában 1200 kalóriával is el lennék.

Keress kérdéseket hasonló témákban: fogyókúra, kalória

03-20 23:49  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
A sulyodbol gondolom, hogy tobb tiz kilo feleslegtol akarsz megszabadulni.
Epp emiatt, en a helyedben biztosan nem mennek a fogyashoz szukseges kaloriaszint ala, meghozza ket okbol.
Az egyik az, hogy nagyobb merteku fogyasnal a borod igy is, ugy is logni fog valamennyire, de minel gyorsabban fogysz, annal jobban. Lasabb fogyasnal tobb ideje van regeneralodni, ezzel hosszabb tavon jobban jarsz. Ha gyorsan fogysz es nagy borfelesleg marad, akkor nem leszel olyan elegedett az eredmennyel.
A masik ok pedig az, hogy az elso par honapban siman menni fog a fogyas kevesbe drasztikus megszoritassal is, egy ido utan viszont lassulni fog, esetleg le is all. Akkor ahhoz hogy beinduljon ismet csokkenteni kell majd a kaloriabevitelt (ujra kalkulalni az egeszet az aktualis sulyodhoz), plusz ugye novelni a napi mozgast/sportot.
Ha honapokon at joval kevesebbet eszel a fogyashoz szuksegesnel, akkor mar nem fogod tudni csokkenteni akkor, amikor tenyleg kellene.
Ha igen, akkor pedig nem lesz erod sportolni.

En a helyedben probalnek 2500 kornyeken maradni, ekkora sulynal meg ennyivel is szepen fogsz fogyni, plusz mozogni is birsz mellette. Majd ha megall a fogyasod, akkor menj lejjebb.

A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont tegnapelőtt 06:55 Privát üzenet
Szerintem ne akarj hirtelen fogyni. Nem biztos, hog fogod bírni hosszú távűn ha ma megeszed a 3000 kalóriát holnap meg csak 1500. Az éhezés nem jó, mert egy idő után falási rohamod lesz.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont tegnapelőtt 13:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy nem hirtelen csökkentettem, hanem 2-2,5 hónap alatt, így már nincs étvágyam. Ha 2000 kalóriányit eszek már tele vagyok teljesen. Ezt az 1500-2000-et 1,5 hónapja tartom.

# 3/3Időpont tegnap 06:30 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi lehet a gond, miért nem fogyok?
Megettem egy adag szolot (200 gr). Ez nagyon nagy gond a dietamban?
Az mennyire gond, ha kcal kereten belül ugyan es jo minőségű ennivalót, de este eszek, mikor mar kb meg se mozdulok?
Amikor ti "bezabáltok" akkor kb hány kcalt esztek meg? Ez nagyon nagy gond? (többi lent)
Napi 500-700 kcal gond?
Mi lehet a gond? Mi az amin valtoztatni kene?

Kérdések a Fogyókúrák rovatbólKérdések a Kalóriaszámlálás rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu