Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbetegségnél meg inzulinre...

Cukorbetegségnél meg inzulinrezisztenciánál miért mondanak ilyen sok szénhidrát fogyasztást (160 g) amikor a szénhidrát okozza a gondot?

Figyelt kérdés
2018. nov. 24. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem a szénhidrát okozza a gondot, szénhidrátra szüksége van a sejtjeidnek viszont ha nem tudják felvenni az már baj, ehhez kell az inzulin.
2018. nov. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha ilyen sokat eszünk akkor már fel fogják tudni venni sejtjeink?
2018. nov. 24. 20:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, mert szükség van insulinra hogy fel tudják venni, hiába eszel sok szénhidrátot insulin nélkül a sejtjeid “éheznek”.
2018. nov. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért, mert sokaknak ez is megszorítás és ha keveset mondanának, alig tartaná be valaki és azok zöme is szenvedne. S ekkor még azokról beszélek, akiknek a nagyon kevés szénhidrát a jó. Nem minden cukorbeteg ilyen, van, akinek roppantul egészségtelen az extrém kevés szénhidrát.


Tulajdonképpen nem a szénhidrát a gond, hanem a szervezet hibás működése, az agynak pl. nagyon kell a glükóz, de a legtöbb étrenden a testi sejtek is ezzel működnek. Más kérdés, hogy emiatt még nem kell szénhidrátot enni, ez az egyetlen nem esszenciális makrotápanyag. Én nem vagyok beteg, de akkor is azt tenném, mint most: megpróbálnám összehozni azt, hogy a szervezetem is jól érezze magát és lelkileg sem érezzem, hogy sivár az étkezésem. Ha ez kevés szénhidrátot jelent, akkor úgy eszem, ha sokat, akkor amúgy.

2018. nov. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha insulinozod magad, akkor nem teheted meg, hogy ne vigyél be szénhidrátot.

Nyilván a kettőt összhangba kell hozni.

2018. nov. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!