Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék hízni? 22/F

Hogyan tudnék hízni? 22/F

Figyelt kérdés

185 cm körül vagyok, 75kg, viszont nagyon vékony. Mit kéne ennem ahhoz, hogy hízni, aztán később (edzéssel) izmosodni tudjak?


Jelenleg mindent össze-vissza eszek, leginkább gyorskajákat szoktam enni (meki, burger king), lehet hogy ez a baj? Bár mindenki ugye azt mondja, hogy attól elhíznak az emberek, mégsem?


Már nagyon zavar, hogy 22 évesen fiúként vékony vagyok, a bokámat konkrétan átérem két ujjammal, vádlim semmi, leginkább a lábakra szeretnék egy kis vastagságot...


Tippek, hogy miből kéne ennem sokat, vagy hasonló?


Köszönöm.



2018. dec. 2. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Súlyzós edzés és google: tömegnövelő étrend
2018. dec. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindegy, mit és mennyit eszel, amíg a szervezetedben az van "megírva", hogy te ilyen alkat kell legyél, addig a nyolcszor annyi akármi is csak keresztül fog menni rajtad. A kulcsszó az, hogy ráveszed a szervezeted, hogy gyarapodni, raktározni akarjon. Izomsejtek építésénél egyszerű a képlet: Ha valaki felhagy az íróasztalnál ücsörgős életformával, és elmegy a tüzépre cementes zsákokat pakolni (nem kell szó szerint venni a példát), akkor fogja tudni a szervezet, mit kezdjen az ételtöbblettel. Ha a terhelés fokozatos növelése adott, akkor lesz igény az energia raktározására (izom, háj, akármi), tehát értelme van az evésnek, sőt szükség van az ételmennyiség növelésére. Viszont azt is meg kell tanulni, mert, ha valaki holnaptól kétszer annyit eszik, rövidtávon hasfájása lesz, hosszabb távon meg különféle problémái lesznek a refluxbetegségtől az aranyérig: aztán még soványabb lesz, mint valaha. Lassan, fokozatosan tudsz megtanulni többet enni, hogy az bent is maradjon. Naponta egy harapással több. Ahhoz hogy kívánjál is többet enni, ne legyen kényszer, minimálisan, de kell mozogni. Hogy egy kiadós evés után két órával is legyen étvágyad folyton mozogni kell, legalább biciklizni egy kört, sétálni egy 20 percet kinn a csípős levegőn. Ez kell ahhoz, hogy kívánj, és tudj napi ötször sokat enni. Ha ülsz egy helyben, nem kívánsz enni, ha sokat eszel, megfájdul a hasad tőle. Csak a genetikailag kövéreknél működik, hogy eszik, heverészik, és hízik... A mifélénknél ez nem megy így. Egyébként a gyúrós-izomépítős edzés mellett kiválóan lehet hájasodni is, soványak szerencséjére ez a kettő nem üti egymást. Az aerob mozgásokat viszont ne hajszold túlzásba, de annyi kell, hogy megjöjjön az étvágy. És kerüld, hát már amennyire azt 22 évesen lehet, az izgalmakat, gondterhelt-szorongásos időszakokat. Nyugis életforma, lelki béke ajánlott. Tudod, azok az emberek kezdenek el hízni, akik már révbe értek, és nyugodtan hátra dőlhetnek.


(Egyébként annyira nem állsz rosszul, én ilyenkor 62-63 kilóval küszködtem a 182-centimhez, és bármi lettem volna, csak ne ez a botsáska. De néhány év gyúrásnak és tömegelésnek köszönhetően 82-83 kilóra felmentem. Én is leginkább vastagabb, formásabb lábakat szerettem volna mindig is. Igaz, most már eléggé hízok hasra is, másképp nem megy, de kicsit sem bánom: 62-es combért, 42-es vádliért cserébe boldogan vállalom.)

2018. dec. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Van akinek olyan a genetikai adottsága, hogy mindig csontos marad. Lehet ilyen vagy, de azért próbáld meg a rendes étkezést ha az sem segít akkor maradsz így. Vagy szteroid de vigyázat, nem fog felállni a fütyi! Nem ajánlom.
2018. dec. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!