Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem tudok hízni?

Miért nem tudok hízni?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, 176cm és 58-59kg.

Pedig sokat eszek és mostanában nem is mozogtam sokat, mégsem tudok hízni egy grammot sem. Miért van ez? Mit tegyek?

Tök gáz, vékonyabb vagyok, mint a lányok.



2018. dec. 30. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, mégsem eszel olyan sokat.

Ajánlom, hogy számold a kalóriákat, esetleg a makrók közül még a fehérjebevitelre érdemes figyelni.

Amúgy azt megjegyezném, hogy plusz zsírral, "skinny-fat"-ként sem fogsz jobban kinézni. Szóval ajánlom, hogyha nem edzel (mert ez a posztból nem derült ki) akkor a hízás mellé nem ártana valami megterhelőbb (anaerobic) edzést beiktatni.

2018. dec. 31. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ilyen alkat vagy! Ne kattogj rajta! Én meg 17 évesen kövér voltam, (most sem vagyok sovány) soha nem tudott érdekelni!

Nagyon nagy eséllyel elfog múlni! Legkésőbb 26-28 éves korodra, persze változó, hogy mennyivel leszel testesebb, de 10 haveromból 10-el ez történt, ki kevésbé, ki jobban, de testesebb lett, sőt olyan is van, aki kövér.

Persze nem mond hülyeséget az első hozzászóló, lehet ezt sürgetni, többet eszel, jóval többet és sport, mozgás, stb. Nem muszáj (avagy nem muszáj pusztán) valamiféle "mesterséges" mozgást folytatni, egészen nyugodtan lehet fizikai munkát is végezni ha van rá lehetőség, otthon, kertben, nagyszülőknél stb. Étvágyad is megnő ettől.

2018. dec. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
én lány vagyok 18 éves, nekem is ez volt a problémám én meghíztam 3kg ami számomra rengetegnek számit. Nem az a fő mennyit eszel hanem h mit! Én hiszek neked mert tudom magamról h én is sokat ettem mégse híztam. Számold a kaloriákat(vannak aplikáciok is azzal könnyebb)egyél sok proteint meg ilyen dolgkat, táplalkoz egeségessen és sportoly sokat az is tényleg sokat segít.Birsz nemom ez nem épp a legegéségessebb de csak egy tipp a protein por külömbözö smoothie-ba de ezzel vigyáz habár én mondom lány vagyok és en is 17 évessen kezdem. Nekem ezek a dolgok segítettek remélem tudtam neked is segíteni. Sok sikert!És ha nem sikerülne akkor se szomorkogy magadnak kel h megfelelj nem másoknak, mások miatt nem kell h meghíz.
2019. jan. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom aktív-e még a topic. Teljesen átérzem amit írsz. Csak én lány vagyok, 20 éves. Nemrég volt egy nagyon stresszes időszakom (egyetem költözés stb.) és lefogytam jobban. 160 centihez voltam vagy 40 kiló, most 44 vagyok, amivel én teljesen meg vagyok elégedve, mivel így is sokan többnek néznek :D Lehet mert alacsony vagyok/vékony a csontozatom. Nálam is genetika egyébként, anyum apum ilyenek voltak és bátyám is, bár ő kb. 24-25 éves korára megszedte magát :D Szóval hidd el korral jön az magától is. De amit tehetsz:


Előző válaszoló jól írta, az számít miket eszel, számold a kalóriákat vannak erre jó oldalak. A megszokott mennyiséget növeld 3-400-al, fokozatosan haladj. Vannak ételek amik különösen sok kalóriát tartalmaznak: banán, magvak, olajok, mogyoróvaj, burgonya, kenyér... Keress turmixokat, amik több 100 kalóriát foglalnak magukban. A másik fontos dolog persze az edzés. De nem a kardió, a mi esetünkben, hanem a tömegnövelés. Na ehhez kitartás, türelem kell, voltam közel 46 kiló is, mikor hónapokon át szorgosan csináltam. Az izom nehezebb, mint a zsír, így könnyebben "hízol" és formásabb is leszel. Először csinálhatod saját testsúllyal, de aztán növelned kell a súlyokat fokozatosan, illetve az ismétlésszámot. Heti 3-4 alkalommal elég, kell a pihenés. Én 3x30 percet szoktam és igen, pár hét után meglátszik(: És a közérzeted is jobb lesz. Most így egyelőre ennyi jut eszembe, ha bármiben segíthetek még írj! Jó erősödést! :D és boldog új évet

2019. jan. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!