Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen diétát, étrendet,...

Milyen diétát, étrendet, testmozgást javasoltok? 40-es férfi, ülő munka,95kg súly. Cél 70kg, és megtartani.

Figyelt kérdés

2019. márc. 29. 20:30
1 2
 1/17 anonim válasza:

Ne diétázz, csak figyelj arra, hogy ne egyél egészségtelen, magas kalóriatartalmú dolgokat. Egyél szénhidrátszegény, de fehérjében gazdag, zsírszegény ételeket (rizs, csirkemell, fehérkenyér helyett rizspufi vagy teljes kiőrlésű kenyér).

Testmozgásnak eddig mit végeztél? Mert ha eddig nem nagyon, akkor ne kezdj el kondizni, mert lesérülhetsz, szerintem először úszni lenne érdemes.

2019. márc. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Milyen magas vagy, Kérdező?
2019. márc. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

LCHF

Alacsony szénhidràt- magas zsírtartalmú étrend.

Èn ebben vagyok lassan 1 hónapja. Nem kell koplalni, se kalóriàt szàmolgatni, elkezdtem szenvedés nélkül fogyni, mellette finomakat eszek, nincsenek falàsrohamaim, több az energiàm mint valaha. Én szàmolok netes oldalon szénhidràtot, mert a betegségem miatt szükséges, de màr van annyi ismeretem, hogy anélkül se lépem àt a keretem, mindössze odafigyelek. De én azért vezetem, hogy minnél jobban rögzüljön, és àrtani nem àrt.

Mindenki magànak be tudja àllítani az étrendet. Nagyon kényelmes és élvezetes.

Ha eddig semmit nem mozogtàl, jó a tempós séta, itthoni torna is.

2019. márc. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
173cm
2019. márc. 30. 16:50
 5/17 A kérdező kommentje:
3-as,mennyi a napi limited szénhidrátból? Egyébként van futógépem. Mennyit ajánlotok futni hetente?
2019. márc. 30. 18:28
 6/17 anonim ***** válasza:

Túlsúllyal nem ajánlatos futni, tönkremehetnek az ízületeid.

Én 175 centi magas nő vagyok, fogyni, majd súlyt tartani szeretnék, mindezt egészségesen, koplalás nélkül. A szénhidrátom maximum 100gramm. Ezt hetente általában 2 napig tartom, hétvégén. Hétköznap alatta vagyok, változó, attól függ milyen zöldséget eszem ebédre húshoz, 60-90 gramm között mozgok ilyenkor a szénhidráttal. Kalóriát nem számolok, nem látom értelmét, rosszak vele a tapasztalataim. De mivel a szénhidrátot figyelem kalóriabázison, ezért látom a kalóriaértéket is, 1800-2000 szokott lenni nap végére. Ezzel fogyok, lassan 1 hónapja.

Egyénileg kell kitapasztalni mennyi szénhidráttal tudsz fogyni, amellett, hogy jól érzed magad, nem éhezel stb. Nekem ez így beválik.

2019. márc. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
6-os, kérhetek linket a számoláshoz? Mennyi ment le eddig ezzel a módszerrel? Este mi az utolsó étkezés időpontja?
2019. márc. 31. 15:07
 8/17 anonim ***** válasza:

Csak keress rá googleban


Kalóriabázis


regisztráció után használhatod, és beállíthatsz egyéni szénhidrátmennyiséget is.


Én reggel 9-kor eszem, 2-kor ebédelek, 8 kor vacsizok.

2019. márc. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Lemaradt


A körméreteimből (mell, mell alatt, derék, csípő) az utolsó mérés szerint ami ma volt, 36 centi jött le most márciusban. De ennek még jó része víz, mert a szénhidrát megköti a vizet a szervezetben, és nekem a bal lábam pl nagyon nagyon vizesedett. Az el is múlt egyébként.:) Mérleget egy ideig nem használok, nem akarok ráfüggeni, és az amúgyis csak testsúlyt mutat, azt hogy mennyi bennem a víz, meg zsírszázalék azt nem. A mérőszalag nekem sokkal mérvadóbb. Pár havonta persze majd ránézek a mérlegre is, de nekem ráér.

6. voltam.

2019. márc. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
És ilyen kevés szénhidrát nem okoz szédülést? Mert az agynak sok szénhidrátra van szüksége. Nekem zsírmájam van, és a doki is, meg egyéb leírások is azt javasolják, hogy vigyünk be normálisan szénhidrátot, mert különben a májra ellenkező hatást vált ki a szénhidrát megvonás. Gyulladást okozhat a májban.
2019. márc. 31. 23:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!