Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Barátnőm nagyon meghízott....

Barátnőm nagyon meghízott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
egy az orvosunk es mivel aggódtam erte megkértem árulja el hany kg. Azt mondta 122,7. Ez naaaagyon sok. Folyton csak zabál otthon ul tvt nez. Szeptemberben még 83 kg volt szerintem vagy lehet kevesebb. De az is mar picit több volt mint kellett volna de ez... Nagyon elhízott. Tegnap voltunk strandolni es a hasa annyira borzasztóan lógott. Lötyögött fel le a hasa. Es nem érdekelte. Ha leül 2 nagy hurkává alakul at a hasa. Igaz külföldön ez valahogy elfogadottabb, lehet ha Magyarországon lennénk akkor megszolnak ott es talan észbe kapna. Mit tegyek?:( még csak 20 lesz iden...

2019. máj. 13. 12:28
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
66%

Gondolom, valami idióta etető fétises gyökér a pasas. Általában az ilyen kapcsolatok szoktak középtávon halállal végződni. A 83 kiló se kevés, de gondolj bele: fél év alatt az akkori tömege másfélszeresére hízott. Ha itt megállna, és tartaná a súlyát, akkor is garantáltan cukorbeteg lenne, meg idővel szívproblémái is lennének. De ha folytatja a hízást, akkor valószínűtlen, hogy megélje a harmincat. Ez a fajta fétis mindig korai halálhoz vezet.

Én csak azt nem értem, hogy ő miért partner ebben? Bár gondolom, neki sem ép teljesen az elméje.

Viszont sok midnent tenni nem tudsz. Felnőtt ember, és mindenkinek joga van tönkretenni a saját egészségét.

2019. máj. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
#21 gondolom mivel eleg befolyásolható... Es talan nem is a hizast élvezi hanem hogy valaki elfogadja? Vagy hogy nem szab neki határokat... Nem tudom lövésem sincsen sajnos
2019. máj. 13. 13:18
 23/33 anonim válasza:
94%
Nem szab neki hatàrokat,a pali mèg jòl is nèzki,a csaj meg megtesz mindent neki.
2019. máj. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
95%

Őszintén, semmit nem tudsz kezdeni vele, mert neki pont így jó. Én mindig azt mondom, hogy az ember észreveszi ha elkezd hízni, szóval ha tenni akar ellene, akkor van rá ideje bőven. Aki képes 122 kilóra felhízlalni magát, az nem akar semmit tenni ellene.

Én is próbáltam segíteni a családon, mert rajtam kívül mindenki durván túlsúlyos. Látják, érzik, panaszkodnak eleget miatta. Én mindig is szörnyen egészségtudatos voltam - bocsánat, mármint gyökér voltam :D -, sportolok is, ott vagyok élő példaként, hogy hogyan lehet egészségesnek lenni, próbálok tippeket adni néha, azt hiszed?

Anyám is panaszkodik, hogy már túllépte a százat, megemlítem neki a lehetőségeit, hülye vagyok, egyen salátát a kecske. Fúj zöldség, meg akarom mérgezni? Gyümölcs? Ugyan már... eszi nap mint nap a gyorskaját meg a legszarabb, legzsírosabb, tápanyaghiányos magyar "háborús" ételeket, nem visz be egy deka vitamint sem, csak üres kalóriát. Csodálkozom, hogy egyáltalán él még, miből építkezik a szervezete, fényevő lett? :D

A testvéreim ugyanez pepitában, csak ők édességgel is megspékelik a dolgot, anyám cukorbeteg rég, ők még "csak" inzulinrezisztensek, zabálhatnak még édességet, nem? :D

Én már rég feladtam a térítést, ha nekik ez jó, csinálják. Amikor panaszkodni kezdenek, kb. megpaskolom az okos kis buksijukat és megyek tovább.

2019. máj. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
#24 es a tesoid mennyire túlsúlyosak? Meg te mit veszel eszre rajtuk? Anyud ezek szerint "épphogy" (persze azis durva) lepte at a 100at. Az meg jobban javítható lenne. De a baratnom mar csiga tempoba cammog szinte. Egy picit gyorsabb setaba is kifullad. Es az a tempo még a kocogastol is távol van...
2019. máj. 13. 13:37
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén nem tudom. A húgom ijesztett meg a múltkor, nem viccelek, úgy néz ki, mint aki 9 hónapos terhes. Nem bír lehajolni, nem bír járni, szó szerint már pici lépésekben csoszog, mert abszolút nem bírja az alap sétatempót sem. Soha nem árulta el, hogy milyen nehéz, de így leírás alapján a barátnődre hajazhat ő is. Inzulinrezisztens lett, folyton erőtlen és rosszul van, múltkor szegény mondta is, hogy nem tudott 5 lépcsőn kifulladás nélkül felmenni és ez már mennyire ciki... de nem tesz ellene.


Nővérem szintúgy, bár ő nem csak hasra hízik, hanem olyan, mint egy pattanásig felfújt lufi. Régen még egész mozgékony volt, tornázgatott is, mostanra látszik, hogy nem mennek neki úgy a dolgok. Szintén inzulinrezisztens, szar a vérnyomása, ha száz métert sétálni kéne, inkább kocsiba ül. Tragédia, hozzájuk képest anyám belépőszintű "duci" :D Csak hát ugye ő panaszkodik a legtöbbet, azért hoztam fel pont őt példaként. Mondjuk nem tudom, ő a legalacsonyabb, olyan 160 körül mozog, ahhoz meg ő is már elég testes. Nem is olyan öreg még, de már egy marék gyógyszert szed, minden baja van. Én esküszöm soha nem értettem, hogy hogy tudják így elhagyni magukat az emberek. Én legrosszabb, "legelhagyósabb" időszakomban mentem fel kemény 62 kilóra, de már éreztem, hogy nem esik jól, le is dobtam hamar. Fel nem tudom fogni, hogy hogy tudnak emberek ennyit felszedni anélkül, hogy lépéseket tennének ellene. Főleg, hogy nővérem kb. az én súlyomról "nőtt" ekkorát. Durva nagyon :(

2019. máj. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Amúgy igen, pont emiatt, mert már ennyire nem bírnak mozogni, próbáltam finom és egészséges diétát összeállítani nekik első körben, meg úszást javasoltam amíg nem lesznek mozgékonyabbak, de kb. körberöhögtek vele, hogy ők nem esznek ilyen "szarokat".
2019. máj. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Nyagyon durva hogy elhiznak sokan. De fiataloknal a legszornyubb. Ennyi plusz sulyt cipelni. Nem akarom bantani oket de paran tenyleg olyanok mint egy jol megtermett diszno.

Es sokan még mereszen is oltozkodnek. Multkor kb egy olyan 150kgos no jott velem szembe has poloban. Mondanom se kell cammogott es a hasa meg rengett ossze vissza zihalt. A buszra (ami 3 lepcso volt) lihegve szallt fel. Aztan leullt es mondanom se kell az egesz hasa kilattszott addigra.... nem ertem. Hogy nem zavarja oket az a temerdek háj a testukon...

2019. máj. 13. 14:26
 29/33 anonim ***** válasza:
HA ő nem akar változtatni, nem sokat tudsz tenni ellene.
2019. máj. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
71%

Mondjuk először a lelküket kéne rendbe tenni, nem csak azon sápítozni, hogy de gáz így velük megjelenni.


Az ilyen kis lépcsős akciókat meg felejtsd el, ekkora túlsúllyal nem is szabadna lépcsőzni. Én is voltam kövér, igaz, ennyire nem, de az orvos a sétát sem javasolta, csak úszást és biciklizést. Tényleg nem tudsz vele mit csinálni, ha nem akar változni. Anyukája nem aggódik?

2019. máj. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!