Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az öngyilkosságot miért...

Az öngyilkosságot miért ítélik el?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért ítélik el, és miért mondják azt, hog önzőség, pont az-az önzőség, ha azt akarják, hogy élj egy kínok közötti életet, csak azért, hogy nekik ne okozz szomorúságot ! Mindenkinek joga van ítélkezni saját maga felett, nem mások érdekéből, hanem saját magunkért élünk, vagy halunk meg, tehát semmi köze senkinek hozzá, ha megteszem ! Valaki egyszerűen nem boldog, mert semmi nem jön össze neki, és már belefáradt, egyszerűen nem szeret élni, akkor nem értem miért lenne gond, ha megtenné ! Vélemények? !

2013. febr. 13. 21:33
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/241 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok, és nem vagyok Emo-s, elvből nem követek semmilyen divatot, mert nem a divat fog meghatározni...

Eleve idiótaság úgy öltözni, ahogy "más mondja" !

Fajtát nem etnikai szempontból írtam, hanem viselkedési szempontból... Harcot csak fegyverrel lehet vívni, de aki Qvázik egy közösségi oldalon, annak szerinted komoly fegyverzete lehet? ja igen írtam egy választ, legyen igazad !

2013. márc. 8. 06:34
 72/241 anonim ***** válasza:

Látod, erről beszéltem. Kétszer jelentetted be színpadias körülmények között, hogy nem fogsz válaszolni. Mégis válaszoltál. Harmadszorra is. Így kell s*gget csinálni a szádból. (szájból s*gg 1.0)


Nyavalyogsz az öngyilkosságon, mert te majd jól megteszed, mert te, szegény, jaj de kilátástalan a te kis életed. Napok óta ez van napirenden. Ahogy látom, még mindig élsz... (szájból s*gg 2.0)


Gondolkozz el ezen...


Még egy apróság: nem véletlenül említettem Csernus dokit. Tőle ettől sokkal különbeket is hallhatnál. Onnan hogy jönnél ki? Zokogva, hogy micsoda primitív ember, mert hülye 3,14csának nevezett és ordított veled? :)


Van az a réteg, akire hatnak az észérvek. Rád legfeljebb a sokkterápia hatna. Az egész ittléted nem szól másról, mint nagyítóval keresed az önigazolást a torz elméd rémképeire és a mentséget erre az undorító gyáva tettre.

2013. márc. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/241 anonim ***** válasza:
100%
Drága raimhol! Már többször hangot adtál annak, hogy mennyire műveltnek tartod magad, olvastam több kérdésedet is, és azt is jól tudom, hogy versírással is foglalkozol. Kiismertelek ám! :D De egy nagyon fontos összefüggés elkerülte a figyelmedet. Biztosan jól ismered Ady költészetét, elvégre te egy Übermensch vagy, átlagon felüli intelligenciával. És hogy jön ide Ady? Hát úgy, hogy nemzetostorozó verseket írt. És nem azért írta ezeket, hogy a magyarságot fikázza, hanem hogy felnyissa a nép szemét, ösztönözni akarta az embereket a szidalmaival. Szerinted amikor mi "beszólunk" neked mi nem ugyanezt teszzük? Talán azt hitted, hogy a perverzióinkat akarjuk kiélni rajtad? Egyszerűen arról van szó, hogy ha a szép szó nem segít akkor meg kell próbálni csúf szóval.
2013. márc. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/241 A kérdező kommentje:
lolly ez szép érvelés volt ! :) Egyébként lehet hogy igazatok van, és rám nem lehet hatni már sehogy, de nehéz megváltozni... konkrétan azt sem tudom ki vagyok, így nehéz megváltoznom... Nehéz bármit is elkezdeni, ha nem hiszem el, hogy sikerülhet... Írok verseket, de csak hobby szinten, és nem annyira komolyan mint egy komoly költő ! Az eszem az nagyon vág, mindent megértek, de 140es IQ-nál vannak sokkal magasabbal rendelkező emberek is... Igazából minden ember önző, és utálom az emberiséget, szóval nem különösebben érdekel, hogy ki szerint önzőség az öngyilkosság, és ki szerint nem... (hozzáteszem szerintem nem önzőség, de nem fogok msot 3 oldal érvelést írni ) Tehát csak az nem világos, hogy az eredeti kérdés szerint miért gond, ha valaki megteszi ?
2013. márc. 8. 14:36
 75/241 Ikim ***** válasza:

Ha azt hiszed, hogy valos ervekkel tamasztjak ala az ongyilkossag bunos mivoltat, csalodni fogsz. Elitelik, mert felnek a halaltol es bar semmit nem tehetnek ellene, csak a termeszetes halalt tartjak elfogathatonak.

Elmondasod szerint evek ota foglalkoztat az ongyilkossag, mint lehetoseg. Eddig azomban nem tetted meg. Az elmult ket evben egyedul probaltal valtoztatni a helyzeteden, vagy kertel segitseget hozza? Lehet, hogy ez a megoldas. Hogy tisztazzuk, nem nezem le a helyzeted. En terapiara jarok, hogy mas szemszogbol lassam a lehetosegeimet. Mert ugyerzem tartozom annyival magamnak, hogy tenyleg megprobaljam rendbe hozni az eletem, mielott az utolso lepest megteszem.

2013. márc. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/241 A kérdező kommentje:
Sosem segített senki, mert se barátaim nincsenek, se barátnő, senki... Amúgy bocsi, de most kivételesen eléggé ittas állapotban vagyok, lehet félre "beszélek" !
2013. márc. 9. 00:09
 77/241 anonim ***** válasza:
És kezdjük a köröket az elejéről...
2013. márc. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/241 Ikim ***** válasza:

Szerintem ez a pszihologus legnagyobb elonye. Segiteni akar, ezerd a megoldast keresi es nem itelkezni feletted. Es konnyebb vele megbeszelni a dolgaid, mert

a, Nem beszel ki masoknak.(gondolj bele, nem azert tanult evekig, hogy elveszitse az engedelyet)

b, Egy pszihologussal konnyebb oszinten beszelni, mint egy ismerossel Nem romolhat el koztetek a kapcsolat a problemaid miatt, hiszen ez a kacsolat alapja.

c, Es mint emlitettem segiteni akar.

Joval idosebb vagyok mint te es mindig egyedul voltam. Idobe telt mig belattam nem vagyok magam megoldast talalni. Egyedul akarod megoldani, hogy ne legyel egyedul. Ugye latod az ellentmondast.

2013. márc. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/241 Ikim ***** válasza:

"És kezdjük a köröket az elejéről..."

Ember ez a folyamat lenyege. Addig kezded elelrol, mig meg nem talalod a megoldast. De ehhez rakell ebredned, hogy a megoldast keresed, nem az megerositest a teoriadhoz.

2013. márc. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/241 anonim ***** válasza:

Ikim, bocs: "Tehát csak az nem világos, hogy az eredeti kérdés szerint miért gond, ha valaki megteszi ?"


Na erre találd meg a megoldást...


Ugyanis ennek a mondatnak szólt a "kezdjük a köröket elölről".

2013. márc. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!