Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az öngyilkosságot miért...

Az öngyilkosságot miért ítélik el?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért ítélik el, és miért mondják azt, hog önzőség, pont az-az önzőség, ha azt akarják, hogy élj egy kínok közötti életet, csak azért, hogy nekik ne okozz szomorúságot ! Mindenkinek joga van ítélkezni saját maga felett, nem mások érdekéből, hanem saját magunkért élünk, vagy halunk meg, tehát semmi köze senkinek hozzá, ha megteszem ! Valaki egyszerűen nem boldog, mert semmi nem jön össze neki, és már belefáradt, egyszerűen nem szeret élni, akkor nem értem miért lenne gond, ha megtenné ! Vélemények? !

2013. febr. 13. 21:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/241 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok, és egy szerencsétlen... A menny és a pokol, és stb, az már filozófiai, vagy vallási kérdés, de ettől tekintsünk el, és legyünk racionálisak... Lehet ti sosem gondoltátok úgy, hogy "saját kézzel vessetek véget az életeteknek" de gondolom mindig volt aki szeretett, vagy aki megvígasztalt, vagy egyáltalán aki gondolt rád...

Én 19 éves vagyok, sosem volt még barátnőm, sosem szeretkeztem még, nincsenek barátaim, magányos vagyok, nincs pénzem, és semmi értelme már élnem... De tényleg nincs értelme... Utálom már ezt a monoton szerencsétlen életet, bulizni akarok, szórakozni, pár nővel lefeküdni (legalább egy lánnyal... ) kipróbálnék dolgokat, de már csak ürességet, fáradtságot, és azt érzem, hogy emmi értelme semminek, mert semmire nem vagyok képes, amibe belevágok, az úgyis rosszul sül el, és feladom...

Igazság szerint saját magam miatt akarok meghalni !

De az eredeti kérdés nem ez volt, hanem hogy miért ítélik el ? Miért gond, ha nem akarok megküzdeni az akadályokkal, hanem feladom? saját egyéni döntésem, senkinek semmi köze hozzá, és nem is lehet mindenki rős, aki képes elviselni a fájdalamat, hozzáteszem eleve nincs értelme fájdalommal élni... (lelki fájdalommal )

2013. febr. 14. 14:31
 12/241 anonim ***** válasza:
És honnan tudod, hogy nem lesz majd jobb? Még csak 19 éves vagy. Majd lesz barátnőd még. Én sem vagyok sokkal idősebb, és nekem is csak egy barátom volt, aki jól becsapott, és lehet nem is találok soha egy normális valakit sem, mert annyi a retardált,hogy nem igaz. És ha most meghalsz, sose tudod meg, hogy jobb lett-e volna.
2013. febr. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/241 A kérdező kommentje:
Így is úgyis meghalunk, a halált csak késleltetni tudod, legyőzni sosem ! Amúgy sem vagyok olyan állapotban, hogy sokáig bírjam már...
2013. febr. 14. 18:33
 14/241 anonim ***** válasza:
100%

"amibe belevágok, az úgyis rosszul sül el"


én meg ha azt mondanám, hogy amibe csak belenyúlok az rosszul sül el, azt szó szerint kell érteni, mert egyszer elég volt csak pár perc a gépnek mikor ott voltam és le is füstölt! szó szerint füstölt:)


felvidítalak én téged, ha rossz kedved van, szívesen mesélek neked a szerencsétlenkedéseimről:D

2013. febr. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/241 A kérdező kommentje:

Ez kedves tőled, de már túlságosan megkeseredtem ! :)

Nem akarom tovább folytatni már ezt, de azért rendes tőled, hogy megpróbáltad !

2013. febr. 14. 18:50
 16/241 anonim ***** válasza:
90%
Valami kihagytam az előző válaszomból, pedig ide illett volna. Nem bántásképpen mondom, ezt előre szögezzük le. Nem elítélni akarlak meg tényleg semmi. Mert valahol meg lehet ezt is érteni, de azt fogadd el, hogy amíg ilyen gondolataid vannak,és azt meg is osztod az emberekkel, addig elkerülnek majd téged nagy ívből, mert az az a téma ami az embereket általában taszítja. Én nem csak azért hagytam el a barátomat, mert becsapott, meg hülyét csinált belőlem, hanem azért is mert pont olyan gondolatai voltak mindig mint neked. elég nagy lelkiteher volt állandóan azt hallgatni, hogy a halál megváltás, meg, hogy bárcsak már meghalna, meg semmi értelme az életének, mert amit más könnyen megkap, azért neki keményen meg kell harcolnia. Pont mintha az ő sorait olvastam volna, mikor olvastam amit írtál, csak ő idősebb nálad. De még én sem tudtam megváltoztatni, mert még így is megakart halni. Persze mindig mondta, hogy szeret, meg,hogy egyedül én miattam érdemes élnie. De már nem tudom sajnálni. mert amíg nekem ezt mondta, addig más lányoknak csapta szelet. ráadásul úgy, hogy ezt én még láthattam is. De a folyamatos halállal kapcsolatos kis monológjait már nem bírtam tovább elviselni. Bocsi, hogy amúgy eltértem a tárgytól, ezt csak azért írtam le, hogy lásd, hogy így nehezen fogsz barátokat találni. Nem hiszem el, hogy senki sem szerte téged, valakinek biztosan fontos vagy.
2013. febr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/241 anonim ***** válasza:
91%

Olvasgattam a soraidat, drága Kérdező, először fogtam a fejem h már megint egy szerencsétlen, aki csak a saját nyomorával van elfoglalva, nem tanult semmit az élettől sem a valóságban, sem online, ahol naponta legalább egy tucat hasonló kérdést feltesznek és kialakul egy meddő vita... De! Most mégsem foglak kiosztani, mert egy pillanatra megálltam, és megpróbáltam elvonatkoztatni attól, h eddig miket tapasztaltam az öngyilkosság témájában. Elhatároztam h úgy válaszolok neked, mintha először tenném. Légyszi ne sértődj meg azon, amiket írni fogok, látod, végül én is kontroll alatt tudtam tartani az érzéseimet. (Pedig most találtam egy olyan jó képet h fúúúú... De nem linkelem :D)



Szóval. Kapaszkodj meg, hegyi beszéd jön. :) Csinálhatsz popcornt is hozzá. Amiket írtál (hadd ne idézzek, amúgy sem konkrétan a szavak számítanak, hanem a hangulat), azok egy 16 éves érzelmi szintjét tükrözik. Nem értelmi! Nem leostobázni akarlak. Ez a stílus, ahogyan írsz kicsit emlékeztet az akkori önmagamra, de úgy általában is jellemző ez az út/egérútkereső magatartás erre a korosztályra. Nem hiszed el mekkora öröm volt, amikor leesett a tantusz! :D Rájöttem, h te egyszerűen későn érő típus lehetsz, elhúzódik nálad a kamaszkor. Légyszi ne utasítsd el kapásból ezt a teóriát! Gondold meg. Természetesen nem tudhatom h milyen az életed, ezért is írtam feltételes módban, de nekem nagyon erős a gyanúm, h nálad most tetőzik az az érzelmi vihar, ami másoknál kicsit előbb. És most joggal teheted fel a kérdést, h én ezt a nagy tudásomat az ujjamból szoptam, vagy 30 órás intenzív wiki-gyk kurzuson szedtem össze a bölcsességet? Neeeem. :) Drága barátom, én kérlek mindent, amiről írtál ÁTÉLTEM! Bizony. :) Én is akartam öngyi lenni, több éven keresztül foglalkoztatott a gondolat, elég intenzíven. H miért az nem releváns. De bakker, az a durva, h végül miért nem tettem meg! Egy pitiáner sz.r kis dolog miatt (akkor persze nagyon fontosnak tűnt -.-') tettem egy fogadalmat, amit nem tudtam volna teljesíteni h megölöm magam (a szavamat akkor sem szegtem volna meg). Na most ezt képzeld el: mindenből elegem volt, nagyon-de-nagyon-de-nagyon, de nem ölhettem meg magamat! Ezzel a tudattal kellett élnem, h nekem már SOHA nem lesz jobb, és még csak azt sem mondhatom h kösz, elég volt, kiszállok.



Aztán telt-múlt az idő... :) És ami a legszebb volt, h nem csak telt, de haladt is! Változott a gondolkodásom, már nem láttam mindent olyan borúsan, sikereim is lettek (ájm terribli szorri, tudom h konkrétumok nélkül nagyon tündérmesés ez az egész, de nem fogom kiteregetni a szennyest, az eposzi kellékeknél úgyis fontosabb maga a tanulság :) ), és rájöttem valami nagyon fontosra: a depressziós időszakom nem volt haszontalan! Nem is vettem észre, de sok dolgot tanultam, aminek most nagy hasznát veszem. Az önelemzésnek egy elég káros formáját gyakoroltam, ez való igaz, de a sok agyalás során kifejlődött bennem egy kritikus szemlélet, sokat tanultam vallásos és filozófiai dolgokról az "igazság" keresése közben. És a lelki odüsszeiám végére valóban megismertem önmagam, tudtam már kezelni a rossz tulajdonságaimat, értékelni a jókat, és sokkal empatikusabb lettem. Sok rosszat éreztem, és ezek a tapasztalatok (óóó igen, ügyesen észrevetted, h ez az egész mondandóm lényege, pacsi! :D) segítettek hozzá ahhoz, h a barátaimnak érdemben tudjak segíteni, ha hasonló rossz dolgokat éreztek. Van olyan szerencsés, akinek ez alapból megy, nekem ezeket meg kellett tapasztalnom (még mindig nem mondom el, mik ezek az "ezek").



Szumma szummárum: a sötét időszaknak is megvolt a haszna. Nem mondom h totál lecsengett nálam, de sztem 94%-án túl vagyok! :D Még nem érkeztem a happy endhez, bőven van mit javítani az életemen, de felveszem a kesztyűt! Azt mondod elfáradtál? Az nem kifogás... Tovább kell csinálni, amit csinálsz, mert én őszintén hiszem, h egyszer a te munkád gyümölcse is beérik.


Ezer Entschuldigung, h nem arra válaszoltam, h miért ítélik el. Hidd el, megvan annak az oka, h az emberek nem nézik jó szemmel h minden harmadik ember a kardjába dől bánatában. És valójában te is tudod h miért! Bocsi, h megint rejtélyeskedek, de ez olyan dolog, hogy ha most mondják meg neked, ak kapásból elutasítod, de ha a lelki cunamid után elgondolkodsz ezen vagy akkor hívják fel rá a figyelmed, akkor nagyon hirtelen jön a megvilágosodás. :)


Mi a kulcs a "gyógyuláshoz"? Az h nem kizárólag magaddal foglalkozol. Tudom, ez a legbosszantóbb tanács. De fogadd meg, mert ezt nem egy olyan ember mondja neked, akinek hűű de könnyen ment minden, hanem aki már egyszer visszatáncolt a halál árnyékából. Javaslom tedd ezt te is, mert MEGÉRI!


Ui.: Egy dolgot szeretnék tőled kérni: mielőtt válaszolsz erre a kommentre tényleg gondolkozz el azon, amit írtam. Amik első körben eszedbe jutnak, azok írd le Wordbe, mentsd el és egy kicsit később írj hozzá és szerkeszd, ne hirtelen felindulásból reagálj! Merci beaucoup.

2013. febr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/241 A kérdező kommentje:

körülbelül 3-4-5 éve vagyok ilyen változékony hangulató, egyik pillanatban elkezdek valamit, és élvezem 10/7 a kedvem, aztán jön egy időszak, amikor full depresszió vagyok, és alig bírom ki, hogy ne nyírjam ki magam... Persze a jó kedv, az mindig csak nagyon rövid időszak...

Sokszor próbáltam fejben, és mindenhogy megváltozni pozitív irányba, és az a srác lenni, aki régen voltam, és aki mindig mosolygott, de már nem az vagyok, aki voltam... Most nincs időm komolyabb választ írni, de majd reagálok ! :)

2013. febr. 14. 21:06
 19/241 anonim ***** válasza:
88%

"Én 19 éves vagyok"


szép kor, bárcsak annyi lennék, pedig csak 5 évvel vagyok idősebb nálad.



"sosem volt még barátnőm"


nem vesztettél vele semmit.


"sosem szeretkeztem még"


Ha meghalsz akkor nem is fogsz. ezzel se vesztettél sokat.


"nincsenek barátaim"


Oka? Keress akkor barátokat.


"magányos vagyok"


Millió magányos ember él a bolygón. Budapest 2 millió magányos ember otthona.


"nincs pénzem"


Menj el dolgozni.


"és semmi értelme már élnem."


No comment.

2013. febr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/241 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok mint te. Én elmondom hogy nekem mi a bajom: Gyerrekoromban nagyon akratm most nem mondom meg hogymit egy tevékenységet csinálni amit szeretek. Ezt a szüleim nem engedték meg úgy nem engedték meg hogy nem adtak rá pénz illetve már 10 évesen nem kelett egyedül mindent megoldanom. Mivel nekem nem volt hibbim amiben jó lehetek nem csináltam smmit. Ültem a tv előtt és néztem. 10 éves így telt el tanulással gépezéssel és tv-nézéssel. Most ott tartok én is 19 évesen hogy nincsnek barátaim, barátnőm, met önértékelési problémákkal küzdök. Nem tudom miről beszélgetni, mert nincs témám, nem tudom hogy milye szakmát tanuljak mert nem tudom hogy mihez van tehetségem. A tanulásban is gyenge voltam az érettségi sem lett valami fényes nekem. Szóval tényleg nem tudom. Szóval nekem sem jött össze semmi. Az öngyilkosságat szerintem leginkább azok itélik el akiknek alig volt valami problémája az életben. Én nem arra gondolok hogy most nincs pénzem és szegény ez is egy probléma de leginkábba a nagy gyerekkori sérelmek, megaláztatások stb vezet valakit felnőttkorában vagy kamaszkorában öngyilkosságra. Nekem például egyszer sem volt sikerélményem gyerekkoromban. Nem volt az aki megdicsérne hogy hé te nagyon ügyes vagy. Hanem pont az ellekezőjét csinálták velem. És nincsen se menny se pokol. Gyakorlatilag halál után nincs semmi. Volt valami születésed előtt, nem volt emlékszel a1 1-2 éves korodra? Nem emlékszel. Én tettem érte tennék is érte hogy jobb legyen nekem de én mindig falakba ütközöm.
2013. febr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!