Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az öngyilkosságot miért...

Az öngyilkosságot miért ítélik el?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért ítélik el, és miért mondják azt, hog önzőség, pont az-az önzőség, ha azt akarják, hogy élj egy kínok közötti életet, csak azért, hogy nekik ne okozz szomorúságot ! Mindenkinek joga van ítélkezni saját maga felett, nem mások érdekéből, hanem saját magunkért élünk, vagy halunk meg, tehát semmi köze senkinek hozzá, ha megteszem ! Valaki egyszerűen nem boldog, mert semmi nem jön össze neki, és már belefáradt, egyszerűen nem szeret élni, akkor nem értem miért lenne gond, ha megtenné ! Vélemények? !

2013. febr. 13. 21:33
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/241 anonim válasza:
ÉN is Köszönöm a videot!!! Nekem ez most nagyon jó volt!!
2013. márc. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/241 anonim válasza:
am meghaltál már ?! Mert úgy érzékelem hogy még nem! Te ezt igazából nem akarod vagy is van egy olyan éned aki ararja és van aki nem!
2013. márc. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/241 A kérdező kommentje:

"Nem volt egy gyáva kis beszari, akit megfúj az első szellő és rohan kikürtölni, hogy ő most öngyilkos lesz."

Nem lehet mindenki erős, aki képes változtatni... lehet hogy nincs keze és lába, de sokkal erősebb lélekben, én nem vagyok az...

Az utolsónak igaza van, egyik felem meg akar halni, a másik nem, talán ösztön, vagy talán kellene egy löket még hogy megtegyem, fogalmam sincs...

2013. márc. 6. 20:36
 54/241 anonim ***** válasza:

De most őszintén kérdező. Mi bajod van? Eddig csak arról beszéltél, hogy szeretnél d..gni, bulizni, utazni stb., de nincs barátnőd és nincs pénzed. Mi az a hatalmas nagy problémád, amik miatt véget akarsz vetni az életednek, mert 19 évesen nem érzed, hogy jobb lesz?

És sorold fel, hogy eddig, akár az elmúlt 2 évben, amit adtál magadnak, akár előtte, mit tettél azért, hogy ez máshogy legyen? Komolyan kíváncsi vagyok, mert az eddigi írásaid alapján egyre inkább egy elkényesztetett kis picsogónak tűnsz, aki unalmában nem tudja, hogy mit kezdjen az életével. Tanultál? Tanulsz? Dolgozol valamit? Van hobbid? Van egyáltalán valami, ami érdekel/érdekelt? Válaszolj légyszíves a kérdéseimre!

És mi az a szöveg a pénzcentrikusságról? Te voltál az egyetlen, aki felhozta. Ki beszélt itt a pénzről, anyagiakról, hogy csak az fontos a mai embereknek? Honnan ismered te ennyire a mai embereket? Mennyi élettapasztalattal a hátad mögött jelented ki azt a sablonos mondatot, hogy "embergyűlölő vagyok"? Rimbaud kijelenthette 19 évesen. De nem hiszem, hogy te olyan szinten lennél, mint ő volt akkor. De cáfolj meg! Válaszold meg a kérdéseimet, mert az előző válaszommal segíteni szerettem volna, most viszont az előző kommentjeiddel nagyon felhúztál. 41-es válaszoló.

2013. márc. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/241 anonim ***** válasza:
ezt most találtam [link]
2013. márc. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/241 anonim ***** válasza:

"Nem lehet mindenki erős, aki képes változtatni... lehet hogy nincs keze és lába, de sokkal erősebb lélekben, én nem vagyok az... "


Hogy te mennyire akarsz lélekben erős lenni, az a te döntésed. Ha akarsz változni, az is a te döntésed. Ha futni akarsz beszari nyúlként, az is a te döntésed. Döntsd el, mit akarsz, aztán tedd meg. Meddig akarsz még nyavalyogni? Meg akarsz halni? Hajrá! Élni akarsz? Hajrá! Tedd, amelyik szimpatikusabb.

2013. márc. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/241 A kérdező kommentje:

53-as kommentelőnek válaszolnék a a kiritkájára ! Tehát : Miért jutottam erre a szintre 19 évesen, hogy nem akarok élni : Nem élvezem, mert a szívemet darabokra törték, semmiben nem látok lehetőséget, nem vagyok képes hinni magamban, így képtelen vagyok bármit is elérni !

Van hobby-m, és sok minden érdekel ! Érdekel a profi póker, a tőzsde, a harcművészetek, a tudományok, a vers írás, a zene, és sok gondolatom van különböző témákban ! Kyokushin karatéban országos bajnok voltam két éve, igaz ez nem volt olyan nehéz, mert akkor csak 3 ellenfelem volt összesen...

"lettapasztalattal a hátad mögött jelented ki azt a sablonos mondatot, hogy "embergyűlölő vagyok"? Rimbaud kijelenthette 19 évesen. De nem hiszem, hogy te olyan szinten lennél, mint ő volt akkor."

Milyen jogon, vagy milyen elgondolásból feltételezed bárkiről is, hogy nem áll olyan intelligenciai szinten, mint mondjuk Rimbaud ? Sokat szoktam filozofálni, nem a levegőbe beszélek, amikor van egy kijelentésem, vagy egy megállapításom !

2013. márc. 7. 06:08
 58/241 A kérdező kommentje:
Emberes a sok videóikkal... Igen vannak akik testileg rendellenesen születnek, vagy valami következtében deamortizálódnak, igen van ilyen... És kéeps felállni, mert erős, van kitartása, Hite (önmagában, vagy bármiben) szerettei, támogatói, barátai, céljai ! Na már most... Aki lelki beteg, azoknak pont a másodszorra említett dolgokból hiányoznak elemek, így képtelen felállni, tehát nem a testi gondokkal kell jönni, hogy "ez vagy az mire volt képes te meg siránkozol" Mert ők lelkileg hatszor erősebbek, egy gyengébb lelkű ember pedig sokkal kisebb dologba beletörik...
2013. márc. 7. 06:11
 59/241 anonim ***** válasza:

"Nem élvezem, mert a szívemet darabokra törték, semmiben nem látok lehetőséget, nem vagyok képes hinni magamban, így képtelen vagyok bármit is elérni !"


Ezt le sem kellett volna írnod, mert borítékolható volt. Kamasz kölyök+szerelmi bánat= öngyilkosságról nyavalygás.



"Aki lelki beteg, azoknak pont a másodszorra említett dolgokból hiányoznak elemek, így képtelen felállni, tehát nem a testi gondokkal kell jönni, hogy "ez vagy az mire volt képes te meg siránkozol" Mert ők lelkileg hatszor erősebbek, egy gyengébb lelkű ember pedig sokkal kisebb dologba beletörik..."



A lelki betegből egy elem hiányzik kis pajtás: a hajlandóság arra, hogy a könnyű önsajnálat helyett kicsit küzdjön.

Te nem teszel mást, mint keresed a kifogásokat, hogy te mitől vagy olyan qrva speciális helyzetben és takarózol a lelki betegségeddel.

Meg lehet magyarázni sokféleképp, hogy a te helyzeted mitől annyira speciális, de van egy rossz hírem: az emberek (csak Magyarországon vannak 10 millióan) legalább 70%-a volt már depressziós, érezte már a helyzetét kilátástalannak, tört már össze, hagyták már el, vesztette el az otthonát, kezét, lábát, családját, munkáját, egzisztenciáját, stb. Ha minden lelki beteg egy mélyponttól egyből kinyírta volna magát, most alig 3 millió ember élne ebben az országban.

Van még egy rossz hírem: kifogásokat keresni ugyanannyi erőfeszítés, mint megoldásokat keresni.


Választhatsz, hogy takarózol a lelki betegségeddel és ide jársz sajnáltatni magad és nyavalyogsz életed végéig, vagy elmész egy pszichológushoz és elkezdesz úgy viselkedni, mint egy ember.


Döntsd el, hogy akarsz e élni, vagy sem. Ha igen, akkor fejezd be ezt a masszív önsajnálatot, ha meg nem, akkor tedd, amit tenned kell! Itt ne várd, hogy bárki együtt zokogjon veled.

2013. márc. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/241 A kérdező kommentje:

Az alapvető kérdés nem ez volt, az más, hogy kiéleződött rám a példa ! Igen sok embernek vannak mély pontjai, aztán rá 2-3 hétre kigyógyulnak a negatív állapotból ! én körülbelül 3-4 éve érzem ezt, fokozatosan romlik a helyzet, és soha életemben nem voltam hosszabb ideig boldog... Élvezem a lány szellőt, a kávé illatát, az izgalmas műsorokat, értékelem a dolgokat, de boldog sosem voltam...

Életemben 6-7 dolog van, amikor maximum egy hétig nagyon boldog voltam, és úgy akartam volna élni életem végéig, de sosem voltam boldog... Nehogy azt hidd, hogy nem akartam már változtatni a hozzáállásomon, és mindenen...

Pont ezért fogok meghalni, mert a változtatni akarásom is állandóan kudarcba fulladt, kénytelen vagyok megv áltozni, akárhányszor akarom mindig az a vége, hogy feladom, és újra ide lyukadok ki... mint egy hullám.... küzdelem-depresszió-küzdelem-depresszió-küzdelem-depresszió... Aztán egy idő után már az ember nem küzd, csak feladja, egy bizonyos ideig örlődik, végül kezébe veszi a sorság, és egy határozott mozdulattal elsüti a fegyverét, miközben a fejéhez tartja... Nem kamaszkori dolgokról van szó, én egy érett gondolkodású ember vagyok, túl bölcs is vagyok talán... Nézem a sok fiatal szerelmi életét, és szánalmas... ez ezzel jár, az azzal... szánalmas... már első pillanatban látom, hogy max 1 év és szakítanak úgyis, teljesen értelmetlen minden...

2013. márc. 7. 14:23
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!