Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért rühellem ennyire a...

Miért rühellem ennyire a tinédzsereket felnőttként?

Figyelt kérdés

Egyszerre riasztanak és felforgatják a gyomrom.

Talán az empátia hiányuk vagy a kihanemén attitűdjük, vagy a mindenki felé áradó tiszteletlenségük miatt, nem tudom.


Talán a legrosszabb ötlet az volt, hogy a gyereket nem lehet fizikailag fegyelmezni?


Nyugaton még rosszabb. Például éltem Angliában és ott szó szerint lelketlen szörnyetegek.


febr. 20. 13:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
81%
Mi benne a tökéletes? Hogy a boomer korosztály jogosan szólja le a mai tiniket hogy milyenek, bezzeg ők aztán milyen tisztelettudóak voltak fiatalon és most is azok? Vesszük észre...
febr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 anonim ***** válasza:
100%

Elhanyagolt vert gyerekek lesznek ilyenek es akik nem szeretetben nőnek fel.


A verés pont erre tanít hogy üss te is, a gyökérség is erre tanít hogy légy gyökér te is.


Ezek felnőtt mintáktól tanultak.

febr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 anonim ***** válasza:
92%
A gyerekek a felnőtteket tükrözik vissza. Tőlük tanulnak. Ahogy a kiskacsa a nagykacsától.
febr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 anonim ***** válasza:
69%
Engem a vihorászás, a vagánykodni-próbálás, csoportban történő ordítozás, meg a Bt-hangszóró ordíttatása zavar.
febr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
29%

"Mint ahogy a "paraszt" is lehet becsmérlő szó az eredeti jelentése mellett. Attól függ milyen kontaxtusban használod."


A paraszt már rég az, csak szólok. Én sosem használom pejoratív értelemben, mert dolgos emberről van szó. Németeknél még 20-30 éve nem volt szitokszó, nem is értették volna, hogy miért baj, ha valaki földműves. De mint magyaroknál, már a Landwirt szó használatos, mert a Bauer pejoratívvá vált.

febr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
64%
Én idén leszek 30. Nem is tudom pontosan melyik generációba tartozom,de én azt látom hogy a mai tizenévesek is dettó mint mi,amikor kamaszok voltunk csak pepitába...itt is vannak nagy hangú lázadók, szerény kis visszahúzódók,eminensek,humor-heroldok,kitaszítottak... nem tudom te hány éves lehetsz,ha úgy látod hogy a te generációd olyan hű de tisztelettudó volt az idősebbekkel... szerintem olyan 40korul vagy több. Más világ volt,el kell engedni. Akik akkor tisztelettudóak voltak a felnőttekkel,egymással most pont ugyanolyan bunkó,ki ha én nem stílusúak,mint akiket te itt lenézel... hidd el,40-50evesekkel dolgozok együtt. Nem tisztelnek azok se semmit
febr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 A kérdező kommentje:

“Annyira bírom ezeket a kérdéseket... Te is voltál tinédzser, kérdező, akkor egyben öngyűlölő vagy? Vagy aki a nőket utálja: a saját anyját is rühelli, aki életet adott neki??


Én is voltam tinédzser de mi max a felnőttek háta mögött vihogtuk őket, előttük nem mertük mert egyrészt féltünk tőlük másrészt arra voltunk nevelve, hogy tiszteld a felnőtteket. Ezzel szemben a mai generáció mi a szhart tesz? A szemébe röhög, lehülyézi, leidiótázza a nála 20-30 évvel idősebbet is, elküldi melegebb éghajlatra , személyes terébe belepofátlankodnak, nem ismerik a személyes határokat, fél-pszichopaták, etikett teljesen ismeretlen.

Az én koromban voltak gyerek csínytevések de mi is tudatában voltunk annak, hogy most éppen egy gyermek-csínytevést hajtunk végre amikor almát lopunk a szomszéd kertjéből. De ami ma van az messze túlmegy ezen. Totális tiszteletlenség és dzsungel törvénye uralkodik. Érzelmileg alulfejlettek, ha megfenyíted sem fogja fel miért tetted csak azt látja, hogy kötözködsz vele és elküld az anyádba.

Ez az anti-ageism förmedvénynek köszönhető ami nyugatról árad errefele (éltem nyugaton is tudom miről beszélek), ott a gyereket nem merik megfenyíteni mert a törvények a gyereket védik és beperelheti a szülőket a gyerek, a gyereknek joga van terorrban tartani a szüleit, a nevelés az ahogy esik úgy puffan elve szerint történik meg, nem mernek érdemben beleszólni a szülők abba, hogy mit csinál a gyerek vagy hogyan él. Max megkérheti, hogy légyszíves ne tedd ezt vagy azt de az a maximum amit tehet. Ezzel a gyerekek vissza is élnek és valóban uraknak érzik magukat. Mert tudják ha valaki feltaslizza őket dutyiba küldhetik. Ennek az eredmény: szörnyeteg gyerekek, érzéketlen fél-pszichopaták akiken még tovább ront az okostelefon-zombisodási folyamat. Gyakorlatilag elszakadtak a realitástól, a társas együttélés szabályait nem ismerik, személyes tér fogalmát nem ismerik, a véleményük hangosan belemondják a pofádba nincs tisztelet.

febr. 20. 14:44
 28/79 anonim ***** válasza:
76%
Kirekesztő vagy , én válogatás nélkül utálok mindenkit .
febr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
75%

Lopás, mint gyerekcsíny💀💀💀

Hát igen, ma már nem nevelik az embereket arra, hogy minden alap nélkül legyenek álkedvesek mindenkivel. Ha gyökér vagy velük, ők is azok lesznek. És hát gyanítom, a stílusodból ítélve, hogy az a fajta ember vagy, aki a nagy semmire veri nagy mellénnyel, hogy neked kijár a tisztelet, csak mert megéltél 40 évet. Ez nem teljesítmény önmagában. Senki nem tartozik neked tisztelettel a semmire.

febr. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 anonim ***** válasza:
52%
27# Erre csak azt tudom mondani, hogy az előző generáció se jobb, akik kitermelték a kommunizmust. Ennyit erről... És a mai fiatalság sok tekintetben újító és kreatívabb, mint az elődeik voltak. Átlátják a virtuális világot és a Youtube segítségével a saját képükre formálják a világot.
febr. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!