Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A transzneműség miért nem...

A transzneműség miért nem számít mentális betegségnek nyugaton?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy itthon ez még nincs nagyon jelen (hál' Istennek), de nyugaton az ha valaki férfiként nőnek (avagy fordítva) képzeli magát, az miért nem pszichiátriai eset? Honnan a fenéből tudná egy férfi hogy milyen érzés nőnek lenni? Én nő vagyok, de sose volt olyanom hogy "oh, most de érzem hogy nő vagyok!"


Ilyen nincs. A szoknya hordás meg társadalomtól függ (pl: skótok), tehát az is mindegy. Meg ha nem léteznek nemek, mert az egy "spektrum" akkor hogyan tudja hogy nőnek érzi magát, ha nincs olyan hogy nő? Logikátlan az egész...



2021. jún. 7. 12:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/166 anonim ***** válasza:
93%

"rossz testbe születik"

Ez nézőpont kérdése.

Kapsz egy testet, és egy ösztön/vágyrendszert.

Ezek éppen nem illenek össze.

Akkor melyik a rossz?


De ez teljesen valós probléma. Vagy te úgy gondolod, hogy aki lelki beteg, az csak nyavalyog?

2021. jún. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/166 anonim ***** válasza:
31%

Van abban valami perverz sötétség, hogy olyan emberek legyintenek a transzsággal járó hormonkezelés (gyerekek esetében hormonblokk), és műtétek eszméletlen káros hatásaira, akik valszeg sosem fognak átesni ilyeneken.


Úgy van, a semmiért tönkretenni a tested pont ugyanaz a kategória, mint elmenni egy mandulaműtétre. :D

2021. jún. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/166 anonim ***** válasza:
98%

Egyébként azért nem betegség, mert a modern felfogás szerint a betegség az, ami ön- vagy közveszélyes.

Ami az átlagtól eltér, az nem biztos, hogy betegség. Ha valaki mondjuk kéknek születik, annak nem fogják erőszakkal leszedni a bőrét, és rózsaszínre kilúgozni, hogy jobban illeszkedjen az átlagemberek közé.

Ha tüskésnek születik, és a bőre a nyílméregbéka mérgét termeli, az más kérdés.

2021. jún. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/166 anonim ***** válasza:
34%
22-es hogy érted azt, hogy 'gyerekek esetében hormonblokk'?
2021. jún. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/166 anonim ***** válasza:
98%

Nincs gyerekem. Szokták mondani, hogy a szeretet, amit a gyerekük iránt éreznek az emberek, az mindent elsöprő. Ezt nem tudom elképzelni. Próbálom, a szeretetet el tudom képzelni, de ennél erősebbet? Nem megy.


Ugyanígy nem tudom elképzelni, hogy milyen lehet az, hogy nem vagy önazonos a testeddel. Ezért nem is ítélkezem.

2021. jún. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/166 anonim ***** válasza:
91%

Mert ha neked most hírtelen szakállad nőne, akkor egyáltalán nem zavarna, kérdező? Nem mennél el lézeres kezelésre, hogy megszűntesd? Elvégre, neked mindegy, hogy te nőnek vagy férfinak mutatod magad, nem érzed, hogy te nő lennél különösebben.

Ha most ebben a pillanatban rövid hajad, szakállad, péniszed, lapos mellkasod lenne, te így is boldogan élnél?

Ha nem tudod a választ, akkor AZ a válasz. Olyan dologról, amihez semmi rálátásod, tapasztalatod nincs, nem érdemes pofáznod. Mintha én pofáznék Elon Musknak az űrkutatásról.

És egyébként a dysphoria a depressziójuk okozóka. Sokkal nagyobb veszélye van, hogy öngyilkosak lesznek, ha semmivel se tudják csökkenteni azt.

2021. jún. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/166 anonim ***** válasza:
100%

"A szüleik által elutasított meleg vagy transz gyermekek esetében háromszor akkora az esély, hogy illegális szereket próbáljanak ki, hatszor akkora az esély mély depresszióra és nyolcszor akkora az esélye egy öngyilkossági kísérletnek."

Ha nagyon elutasító vagy erőszakos a környezet, elsősorban az válthat ki pl depressziót, hiszen azt mondják, nem érezheted, amit érzel.

És gyerekek esetében ez sokszor annyiból megoldódik, hogy megengedik nekik, hogy olyan ruhában járjanak, olyan játékokkal játszanak, amilyennel akarnak. Ha lányos dolgokat szeretnek, akkor azt, ha fiúsat, akkor azt. És a transz gyerekek sokszor 'elnövik' ezt, és újra azonosulni tudnak az biológiai nemükkel. Tehát ha nem is értünk valamit, az elnyomás nem megoldás ezekre az esetekre.

2021. jún. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/166 A kérdező kommentje:

"Mert ha neked most hírtelen szakállad nőne, akkor egyáltalán nem zavarna, kérdező? Nem mennél el lézeres kezelésre, hogy megszűntesd? Elvégre, neked mindegy, hogy te nőnek vagy férfinak mutatod magad, nem érzed, hogy te nő lennél különösebben."


Gyanítom férfi vagy, mert egyébként tudnád, hogy a nőknek is van arcszörzetük. Kinek gyengébb kinek erősebb.


"Ha most ebben a pillanatban rövid hajad, szakállad, péniszed, lapos mellkasod lenne, te így is boldogan élnél?"


Mivel nem random változik, hanem ezzel nőttem volna fel, ja, nem zavarna. Bár őszintén, ha most hirtelen férfivá válnék, kicsit meglepődnék, de nem akarnám megcsonkítani saját magamat...

2021. jún. 7. 14:19
 29/166 anonim ***** válasza:
31%

Valaki írja már le, hogy szerinte hogy működik ez a "rossz testbe születés" dolog.

Mi születik bele pontosan a testbe? Egy lélek? Egy aura?

Abban hinni hogy az ember több a testénél (hogy "lelke", vagy valami magasztosabb esszenciája van) egy elég ezoterikus elképzelés.

Szóval léccike avassatok már be a szektátok hitrendszerébe. Mi az ember, ha nem maga a test?

Születhetsz rossz testbe akkor is, ha nem a nemeddel van bajod? Én egy ideig egyiptominak éreztem magam gyerekkoromban, mert a magyar kultúra nem rezonált velem😅


Egyáltalán: mi a nő, és mi a férfi? Mi a különbség a kettő között?


Meg hogyafaszba érzed magad a másik nemnek? Az én életem és gondolkodásom teljesen más, mint nagyanyámé, vagy pl egy random roma nőé. Melyikünknek érzik magukat a transz nők?


És miért nem szamit betegségnek, ha az állapot amiben vannak hatalmas mentális stresszel jár, amit ha nem kezelnek, öngyilkossággal is járhat?

Miert lenne egyáltalán baj, ha ez mentális betegség lenne? Talán szégyennek tartjátok, ha valaki mentális beteg?


Itt mindenki olyan profi a témában, szóval hozzatok már össze egy koherens magyarázatot ezekre, hogy nekünk, alulinformált bigottoknak is legyen lehetősége tanulni.


Bónusz pont ha a magyarázatban nincs ezotéria (ergo nem jöttök lelkekkel, meg rossz testekkel) és nyílt sovinizmus (=nem mondjátok hogy akinek fontos feminitás, kedvesség, törődés, és a szépség, az nő, aki meg határozott, intellektuális, erős, az férfi)

2021. jún. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/166 A kérdező kommentje:
29-esnek: 🏆
2021. jún. 7. 14:22
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!