Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolsz a védettségi...

Mit gondolsz a védettségi igazolványról? Jogos, hogy ez alapján különböztetik meg az embereket?

Figyelt kérdés
Én ma kaptam meg a 2. oltásomat, tehát hátrányként engem nem érint a dolog de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre.

2021. ápr. 30. 08:53
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
52%
Nem jogos.És ezt gyanítom tudják pontosan azok a gonosz emberek is akik ezt az egészet kiötlötték.
2021. ápr. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
46%
Semmiképp nem jogos. Angliában nincs is.
2021. ápr. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
62%
#2 május 17-ig...
2021. ápr. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
18%
3: ?
2021. ápr. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
43%
Nem jogos, diszkriminatív.
2021. ápr. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nem jogos, mivel nem mindenki juthat hozzá:

-csomóan nem kaptak még oltást, hiába akarnak

-vannak, akiknek egészségügyi okokból nem javasolt

-vannak, akik külföldön lettek oltva, ők se kapnak

2021. ápr. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
26%

Az hogy kiküldik az első oltás után az elnevezésével ellentétben félreveető.


Ha bizonyítva van tudományos alapon,hogy aki oltott és fertőzőképes az kevesebb mértékben üríti az vírust, akkor igenis jogos az ezen alapú megkülönböztetés szerintem.

Lehet azzal jönni, hogy "dehát aki oltott az miért fél" stb, de ha oltott ember kevesebb fertőzésre képes vírust ürít, akkor az a másik emberre kevesebb vírusmennyiséget jelent, vagyis kisebb a fertőzés mértéke.

Leegyszerűsítve, ha tegyük fel az oltottaknál egy 1 l-es festék vödör, az oltatlanoknál 3 l-es van és egymásra locsolhatják (tegyük fel kizárólag ellentétesen locsolhatják egymást), akkor a 3 literes több festéket tud locsolni, és az 1 literesek több festéket kapnak. Ellentétben fordítva.

2021. ápr. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
50%
6. Nem azért diszkriminatív mert nem mindenki juthat hozzá,hanem alapból az.
2021. ápr. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem jogos.

Azért vannak a korlátozások, hogy az emberek ne kerüljenek kórházba (és terheljék túl ezeket). Aki be van oltva, annál a súlyos lefutású megbetegedés esélye minimális, ezért kimozdulhatnak. (Mondjuk ha otthon csak ő van beoltva, akkor mindenkit megfertőzhet, de ezt szabályozással kiküszöbölni eléggé problémás lenne)

2021. ápr. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
45%

MOST még nem jogos, mert sokan nem kaptak még oltást akik szerettek volna.

Ha már mindenki kapott aki kérte, onnantól szerintem maximálisan jogos, mindenkinek a saját döntése hogy akar-e menni ide-oda.

2021. ápr. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!