Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolsz a védettségi...

Mit gondolsz a védettségi igazolványról? Jogos, hogy ez alapján különböztetik meg az embereket?

Figyelt kérdés
Én ma kaptam meg a 2. oltásomat, tehát hátrányként engem nem érint a dolog de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre.

2021. ápr. 30. 08:53
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
92%

#10 vagyok

Ja igen, és csak a második oltás után 2 héttel küldeném ki, mert ebben a formában értelme nincs. Én is megkaptam az első oltás után egy héttel, amikor még semmitől nem voltam védve... ez nonszensz.

2021. ápr. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
11%
#10pontosan onnantól nem lesz jogos, mert mi már csak azokat fertőzhetjük akik nem kérték, azaz bevallalják a kockázatot, hogy megfertőződnek
2021. ápr. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
41%
Igen, diszkriminatív, de egyben jogos is. Mindkét csoport önként vállalja a döntése következményeit, akár kéri az oltást, akár nem, mára már mindenki tudja mi melyikkel jár.
2021. ápr. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
68%

10."mindenkinek a saját döntése hogy akar-e menni ide-oda."


Mennyire saját az a döntés,amit úgy kényszerítenek ki belőled,hogy csak akkor mehetsz ide-oda ha beoltatod magad?

2021. ápr. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
36%

#14

Saját döntés, hogy oltatod-e magad. Aki fél (az oltástól), maradjon otthon.

2021. ápr. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
42%
15.Nem érted.Mindegy.
2021. ápr. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
73%
Ha hátrány ér valakit aki nem akar egy gyógyszerkísérlet önkéntes részvevője lenni akkor, az elég problémás. A jogvédők sokkal kissebb egyenlőtlenségekért "harcolnak" mint ez. A beoltottak ugyanúgy fertőznek mint aki nincs beoltva csak tünetmentesen.
2021. ápr. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem jogos kérdés az, hogy "ha be vagyok oltva, ha átestem most, akkor én miért nem...?" Szerintem ilyen módon jobb, hogy van legalább egy ilyen nyitás, mintha nem lenne semmi. Mennyire lenne jó az, ha senki sem menne továbbra se sehova? Ez ugyanolyan többletjog, mint pl az, hogy csak az mehet az edzőterembe, aki versenyző. Mindenki eldöntheti, hogy akar-e versenyző lenni. Csak fizetni kell.

És szerintem az is érthető, hogy aki nem védett, az ne menjen. Oké, hogy a saját felelőssége, de ha kórházba kerül, fizeti ki senki az ellátását, foglalja a helyet, megfertőz másokat. Igen, az oltottak is elkaphatják, de kisebb eséllyel. És vannak, akik nem kaphatnak oltást. Nekik nincs döntésük, tehát fontos lenne, hogy ne kapják el. Szóval ugyanaz az érv, mint amellett, hogy miért van bezárva minden november óta.


Ha elég sokan beoltják magukat, akkor nem fog ez sokáig tartani, és visszaáll egy normálisabb élet, mehet mindenki mindenhova. Reméljük hamarosan eljön az is.


És azzal egyetértek, hogy nem első oltás után kell kapni.


Egyébként: nekem még nincs védettségi igazolásom, de remélem, hogy hamarosan megérkezik. Gyógyult vagyok.

2021. ápr. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
59%
Nem jogos. Amerikában nincs is. Ők jobban féltik a szabadságukat. Tanulni kellene tőlük.
2021. ápr. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
30%

"Ha hátrány ér valakit aki nem akar egy gyógyszerkísérlet önkéntes részvevője lenni akkor, az elég problémás"

Hol történt ilyen? Én csak a kínairól hallottam pletykákat, hogy az önkéntes tesztalanyok annyira nem önkéntes katonák voltak, ez valóban gáz, ki kéne vizsgálni és ha valóban így van, akkor felelősségre vonni azt aki így döntött.

Más országról nem tudok, ahol ebből gond lett volna.

2021. ápr. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!