Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ünneplik azokat a...

Miért ünneplik azokat a vendéglátóhelyeket, akik nem nyitják meg a belső részt az oltottaknak?

Figyelt kérdés
Ha én oltás ellenes vagyok, úgyse mehetek be. Miért zavar, hogy más meg bemehet? A terasz nem elég? Mármint maga a kormány döntése szerintem is sok sebből vérzik. Azt viszont nem értem, hogy ha már ez van, akkor miért ünnepelik a kártyát visszautasító és miért szidják az azt elfogadó helyeket.

2021. máj. 3. 23:46
 51/102 anonim ***** válasza:
29%

50: az hogy büdösen nem diszkozhatsz, azzal 1000-böl 999 ember egyet ért. Az oltással a társadalom jelentős része nem ért egyet, mi a fenéért akarod ránk erőltetni a dolgaid?

Ezt értsd már meg te demagógia istene

2021. máj. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/102 A kérdező kommentje:
Attól még, hogy valami új dologgal a társadalom egy része nem ért egyet, az nem jelenti azt, hogy nem helyes. Amikor valami hülye kitalálta, hogy a feketék ne legyenek rabszolgák, meg hogy a nők is szavazhassanak, a sok okos az ellen is tüntetett. A tisztán diszkózás egy alap etikett része nagyon régóta. Jobb példa lenne az olyan rendezvény, ahol dress code van. Akkor az is diszkriminatív?
2021. máj. 5. 10:49
 53/102 anonim ***** válasza:
44%

Józan paraszti ésszel, ha valami nem kötelező, akkor nem kötelező és ebből nem érhet engem hátrány. Pont.

Valaki él vele, van, aki nem. Saját döntés. Viszont mivel nem kötelező, ezért senkit nem érhet megkülönböztetés, ha nem kéri az egyébként nem kötelező dolgot.


Vannak egyes helyek, pl. kaszinók, ahova csak öltönyben, vagy kiöltözve mehetsz be, mert ez a szabály évek óta.

De a jelenlegi helyzet az teljesen más. Itt az oltás NEM KÖTELEZŐ!!! Akkor milyen jogon kötik feltételhez azt, hogy én pl. csak akkor mehetek uszodába ha van oltásigazolásom?


Engem most hátrány ért, csak mert nem kérek valamit, ami NEM KÖTELEZŐ!

2021. máj. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/102 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező: így van, ha a társadalom jelentős részét hátrányba hozod, az nem túl jó. Köszönöm, hogy megcáfolod a saját állitásaid
2021. máj. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/102 A kérdező kommentje:

Ha józan paraszti ésszel belegondolsz, ez elég sok esetben van még így. Nem kötelező dolgozni, de ha pénzt akarsz, akkor muszáj. Ha 18 vagy, vehetsz alkoholt, ha 17, akkor nem. Nem kötelező jól kinézned, de ha dagadt vagy, nem lehetsz playmate lány. Vagyis mostmár lehet, de érted szerintem mire gondolok.


Tehát a kaszinó dress codeja rendben van, mert az régen is így volt. Az uszodából viszont nem tilthatták ki az oltatlanokat régen, mert nem volt oltás.

Lásd az előző kommentemben említett példát a feketék és a nők egyenlőségéről. Akkor is lázadtak sokan, majd szépen belenyugodtak és ez vált normálissá. Majd az oltással is ez lesz, szépen beáll előbb utóbb a sorba mindenki. Ha csak el nem tűnik a vírus. Én annak örülnék a legjobban. Akkor az oltás ellenesek is verethetnék, hogy háh, ők megmondták és mindenki élhetné tovább az életét.

2021. máj. 5. 11:13
 56/102 A kérdező kommentje:

#54

Idézd kérlek, hogy mivel mit cáfoltam meg. Komolyan nem értem.

2021. máj. 5. 11:14
 57/102 anonim ***** válasza:
Akkor is maradsz...
2021. máj. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/102 anonim ***** válasza:
40%
Egy demagóg birka vagy kérdező... Ha erre az élményre vágyok, veszek egy papagájt... Amúgy nekem pont van kártyám, csak engem nem zavar, ha másnak nincs és éli az életét.
2021. máj. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/102 A kérdező kommentje:
Amikor elfogynak az érvek, akkor jön a "te demagóg/hülye vagy, nekem van igazam". Oké. Engem sem zavarna, ha az oltatlanok mehetnének uszodába. Az zavar, hogy nagy mellénnyel nem oltatnak, aztán majd jól lebetegednek és megint karantén lesz. Tudod hány embert ismerek, akinek "erős volt az imunrendszere", aztán majdnem ott maradt? De a legjobban az zavar, hogy a sok buta ember nem lát át azokon a vendéglátóhelyeken, akik "szolidaritásból" nem nyitják meg a belső teret. Fél éve szenvednek a vendéglátósok, ha érdekük lenne és jönne a szar idő, senki nem akarna kint ülni, akkor egyből megnyitnák a benti részt.
2021. máj. 5. 11:46
 60/102 anonim ***** válasza:

Kérdező, az alkoholos példád nem jó, mivel rengeteg fiatal jut hozzá az alkoholhoz és cigihez is.

Sok ember szereti a kövér embereket, tehát nekik se származik abból hátrányuk, hogy nem lesz párkapcsolatuk. Sőt, egyre több újság címlapján szerepelnek igen kövér csajok (számomra ez már egészségtelen nézőpont), pl. Cosmopolitan. A testalkatos példa megint rossz.


Én 100%, hogy nem oltatom be magam, munkahelyen se ér emiatt károm, nem rúgnak ki.

Jövőre választások. Hacsak nem akar a fidesz oltári nagyot bukni, akkor nem b..ssza szét a választás előtti utolsó nyarat ilyen diszkriminatív intézkedésekkel.

2021. máj. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!