Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ünneplik azokat a...

Miért ünneplik azokat a vendéglátóhelyeket, akik nem nyitják meg a belső részt az oltottaknak?

Figyelt kérdés
Ha én oltás ellenes vagyok, úgyse mehetek be. Miért zavar, hogy más meg bemehet? A terasz nem elég? Mármint maga a kormány döntése szerintem is sok sebből vérzik. Azt viszont nem értem, hogy ha már ez van, akkor miért ünnepelik a kártyát visszautasító és miért szidják az azt elfogadó helyeket.

2021. máj. 3. 23:46
 61/102 A kérdező kommentje:

"rengeteg fiatal jut hozzá az alkoholhoz és cigihez is."

Illegálisan. Mert ha a boltot rajtakapnák, pont ugyanúgy meglennének büntetve, mint a kocsma, ahol bent oltatlan iszik.


"tehát nekik se származik abból hátrányuk, hogy nem lesz párkapcsolatuk."

Na ez a demagógia. Itt most nem arról van szó, hanem hogy egy bizonyos pozíciót nem tölthet be valaki, aki túlsúlyos. Ilyen pedig létezik. Ezzel az erővel neked is lehet párkapcsolatod, ha nem oltatod be magad. Hogy jön ez ide?


Szerintem a Fideszt már a jóisten se menti meg a bukástól jövőre. Legalábbis remélem. Ők is érzik már, nem csoda hogy próbálják bebiztosítani a vagyonukat. Amúgy meg de, látod hogy ezek az intézkedések. Akkor meg miről beszélünk?

2021. máj. 5. 12:27
 62/102 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező: az az egyik legnagyobb baj, hogy te egyszerűen képtelen vagy tiszteletben tartani mások véleményét, a másik baj, hogy ezt észre sem veszed.

Miért haladja meg az értelmi képességeidet az, hogy vannak emberek, akik nem akarnak oltatni, mert egy 1% alatti mortalitású vírusnál nem látják ez indokoltnak. Ezeknek az embereknek semmi gondja nincs azokkal, akik oltatnak, viszont ugyan olyan életet szeretnének, mint bárki más, mert nem leprások, és ők is a társadalom részei (megjegyzem jelentős számosságról beszélünk). Kirekeszteni tömegeket nem igazán vezetett még jóra.

Ki lehet zsarolni az oltást, most effelé megyünk, de ez így nagyon nincs rendben. A vendéglátósok, akiket a kérdésedben említesz, pont ezzel az elvvel vállalnak szolidaritást, akár a saját profitjuk rovására is. Lehet, hogy számodra ez érthetetlen, de sokan vagyunk, akik meg tisztelik ezt.


És még mielőtt elkezdenéd: nekem van kártyám, pont nem érint, de na diszkrimináljunk már másokat azért, mert más a meggyőződése egy olyan kérdésben, amiben pont annyira megalapozott a hitrendszered, mint az övé.

2021. máj. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/102 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, miért nem nyitják meg a belső teret néhány helyen? Mert nincs kapacitásuk az oltásigazolványokkal szarakodni. Ennyire egyszerű.

Persze, lehet rá ideológiát gyártani, hogy milyen humánusak meg nagyszerűek, de akkor is az az ok, hogy leszarják a kártyákat és ennyi.

2021. máj. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/102 A kérdező kommentje:

#61

De ez a lényeg, hogy nem a profitjuk rovására teszik. Fél évig haldokoltak, aki szerint most szolidaritásból 1 forintról is lemondanak, az a mesében él.

2021. máj. 5. 17:35
 65/102 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs itt semmiféle terv. Azaz van, de ezek a szerencsétlen vendéglátósok csak túl akarnak élni. Ha sokat szívóznak, elveszítik a vendégeket és ezért inkább bele se mennek ilyen belső csatározásokba egy ostoba döntés miatt. Nincs erre külön kapacitás, meg az embereknek már tele a sggük a coviddal neg a vakcinaútlevéllel meg a megkülönböztetéekkel meg azzal az örökös széthúzással, ami ebben az országban folyik.


Legújabb megnevezésekben már nem is oltatlanok meg oltottak vannak, hanem oltandók meg oltottak.. Szép új világ! :(

2021. máj. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/102 anonim ***** válasza:
Én lexarom az éttermi belsőket, tudok főzni, de vazze, hogy a parkban rámszólnak, hogy húzzak maszkot mikor levegőzni ültem ki a 4fal közül, na hát... Ez az egész totál szívás! Ezek bűnözőt csináltak a lélegezni akaró emberből! Mi lesz a következő, a sárga csillag?! Aztán meg Auscwitz?!
2021. máj. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/102 anonim ***** válasza:
2021. máj. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/102 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem, aki arról ír, hogy ő oltásellenes, mert a gyíkemberek így akarnak mikrochipet ültetné belé és kontrollt szerezni a laposföld felett az egy ostoba ember. Sajnálom, ha ez diszkriminatív.
2021. máj. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/102 anonim ***** válasza:
29%

"Vannak egyes helyek, pl. kaszinók, ahova csak öltönyben, vagy kiöltözve mehetsz be, mert ez a szabály évek óta.


De a jelenlegi helyzet az teljesen más. Itt az oltás NEM KÖTELEZŐ!!! Akkor milyen jogon kötik feltételhez azt, hogy én pl. csak akkor mehetek uszodába ha van oltásigazolásom?"


Nem más.


Az egyik évek óta szabály, ahogy te írod. A másik ettől az évtől. Ennyi.


Ne erőltessük rá másra az oltást? Te meg a vírusod ne erőltesed rám! Köszi.


Igen oltottak is terjesztik, de mondjuk 80%nál kevésbé, a maradék 20% potencionális terjesztésből adodó betegre meg marad kórházi kapacitás.


Aki nem tesz meg ennyit az egészségéért, ami egy tűszúrás (vagy félsz a tűtől?) annak nagyobb TB-t kéne fizetnie.

2021. máj. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/102 anonim ***** válasza:
29%
Ez meg csak az irigység, hogy ne mehessen más se, ha beoltott. Ezt még az oltásellenesek is elismerhetik. Miért szopjon mindenki, ha nem kell?
2021. máj. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!