Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 4-6oson utazók! Kéregetőkről?

4-6oson utazók! Kéregetőkről?

Figyelt kérdés

Egy férfi nagyjából 3 éve járja ezt a vonalat általaban azzal hogy a kislányának gyűjt tejre. Ma találkoztam vele huszadjára, amikor ismét hozzám szólt, és kicsit ráförmedtem hogy 3 éve nem gyült össze rá a 200 forint?

És kicsit rosszul érzem magam emiatt, bűntudatom van. De belefáradtam már. Életerős férfinek tűnik. Miért nem dolgozik? Sajnálom is, de egy idő után idegesítő ez. Nem tudom eltartani egész Budapestet... annyian kérnek. És ha adok is nekik nem elég az 50 forintos... Vélemények? Történetek?


2021. aug. 3. 13:40
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
85%
Nagy hangtechnikusi fülessel járok ha egyedül vagyok, és ha odajön csak csóválom a fejemet. Sztem elég egyértelmű, hogy nem akarok csevegni.
2021. okt. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
87%
Kocsival sem tudom kikerülni. A piros lámpánál már húzom fel az ablakot és hangosítom fel a zenét, de még akkor is benne van a látószögemben, hogy pofázik befelé. Általában életerős nyolcgyerekes 30-as, 40-es nők és férfiak.
2021. okt. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
93%

Én ( meg még sokan mások) vagyok a hülye, hogy dolgozni járok, meg adót fizetek, meg hagyom mindenféle állami túrósjóska hatóságnak, hogy bíráljon, kiszabjon, fizettessen stb.


Pedig csak egy kis matek kérdése...


480 perc 8 óra...


Kapjál percenként csak egy ötven forintot, az már napi 24 ezer forint, csak 8 órába, egy kilót sem kellett felemelni, és egy dekát se idegeskedtél érte..


Sokan kemény fizikai munkát végeznek ezért a pénzért, vagy jópár hajszáluk őszült meg mire lediplomáztak, ették / eszik a gyomorrákot éveken át és örülnek, ha a hétvégéjük szabad! Ezek a "tarhánisztániak" meg csak teszik a hülyét, aztán köpnek egyet a hátad mögött!


Egy dolog jut csak eszembe ezekről:

Az "Összeomlás" című film.


https://www.youtube.com/watch?v=rfa7-Ba9YKo


Már akkor, már ott a majmolt nyugaton megfogalmazták, hogy a "rendszer" gáz...


Ezért fizetsz adót, ezért veszed a bérletet, hajolsz meg a "törvény" előtt.

2021. okt. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
100%

Az elején illedelmesnek kell lenni, majd határozottan megmondani, hogy nem adsz pénzt.


Mindig, amikor azzal jönnek oda, hogy "Lehet egy kérdésem?"


Rögtön rávágom, akárki is az, hogy "Szia, persze!".


Ezek után, amikor elkezdni mondani az adott aznapi történetet, hogy "Édesanyukám beteg és...." ekkor közbe szakítom határozottan, hogy "Pénzt nem adok" és megyek tovább.

2022. jan. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
97%

Én szoktam adni olyannak akit én választok ki. Úgy nem adok hogy odajön. De nem is szólok be.

Nő vagyok, és azt nagyon utálom ha életerős férfiak jönnek kéregetni. Ha én nőként képes vagyok dolgozni, több embert eltartani, akkor ő erős férfi létére miért nem? Takarítói munka mindig van és lesz.

Ja és aki felelőtlenül, a szegenységbe vállal gyerekeket, azt egyszerűen gyerekbántalmazónak tartom és megvetem.

2022. jan. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
91%

Én nem adok a kéregetőknek és nem sunnyogok, nem szemlesütök, nem mondom, hogy "bocsi, sietek", "bocsi, nincs pénzem", mert nem lenne igaz. Nem adok, mert nem akarok adni.

De az elég sarkított, az első, tejre kéregetős példánál, hogy menjen el dolgozni. Nem tudom, milyen volt az illető, de ha már olyan régóta vagy hajléktalan és valóban hajléktalan, hogy nincs lehetőséged fürödni és bűzlesz, vagy nincs lakcímed stb., akkor hogy kapaszkodsz vissza a munka világába? Vissza lehet biztos onnan is, de szerintem nagyon nehéz. Lehet, hogy aki már hetek óta bűzlik, annak is lenne lehetősége egy szállóra bemenni, ott aludni, megfürödni, körmöt vágni, majd jelentkezni egy munkáltatónál. Igazából nem tudom. Minden történet más, egy embert se kérdezgettem ki, hogy került oda, ahol van. Bár ma lehet, megteszem, megkérdezem azt a nénit, aki a Blahánál, a lépcsőn ül, a Lidlnél. Meg vannak más idős, jóravalónak tűnő asszonyok is, őket tudom a legkevésbé megfejteni. Van, aki állítólag Erdélyből jön. Mi történt velük?

2022. ápr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
100%

36


Hajléktalan szálló úgy tudom adhat ideiglenes lakcímet, de a fürdési (rendbeszedési) lehetősségek adottak, annyira össze tudná kapni magát az ember, hogy egy sima gyári munkára elmenjen (akár vidékre) ezeken a helyeken van szállás általában...


A probléma ot kezdődik, hogy a csövesek egy része nem akar kimozdulni a "zónájából" ahol tud koldulni, illetve simán összeszed annyit, hogy a pia meglegyen...kaját meg kap a hajléktalan szállón.


Tiszta szégyen, persze vannak kivételek...

2022. ápr. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
79%
Biztos nagyon nagy erő kell ahhoz, hogy bármiből is kilépjen és ne minden reggel az üveghez nyúljon vagy ilyesmi. Ha jobban meggondolom, nem a hajléktalanokra, de a jó körülmények között élő emberekre is kb ez az arány jellemző. Hány ember lép ki a rossz kapcsolatából? Hány ember hozza ki az életéből vagy az elmebeli képességeiből az elméleti maximumot? Ha minden reggel egy órával korábban kelnél, nyelvet tanulhatnál. Te és mások is. Én is. Ha Lomb Kató képes volt rá, biztos mindenki, a legtöbb ember mégse teszi. Na, kb így a kéregetők is. Elméletben meg lehet csinálni. Csak épp az az erő hiányzik belőlük a sorsuk megfordításához, ami a legtöbb emberből.
2022. ápr. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
100%
Nem adok sose. Budapesten sok a munkalehetoseg a vendeglatasban es epitoiparban kulonosen! Poharszedonek vagy segedmunkasnak elokepzettseg nelkul alkalmazzak!!!!!!
2022. jún. 18. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
88%

Öltözz úgy,mintha rendőr lennél.

Nem kellenek jelvények,meg stb,sapka se.

Csak egy hasonló sötétkék ruházat meg a cipő.

Próbáld ki,hátha!

Télre biztos működik valamelyest szinten.

2022. jún. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!