Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 4-6oson utazók! Kéregetőkről?

4-6oson utazók! Kéregetőkről?

Figyelt kérdés

Egy férfi nagyjából 3 éve járja ezt a vonalat általaban azzal hogy a kislányának gyűjt tejre. Ma találkoztam vele huszadjára, amikor ismét hozzám szólt, és kicsit ráförmedtem hogy 3 éve nem gyült össze rá a 200 forint?

És kicsit rosszul érzem magam emiatt, bűntudatom van. De belefáradtam már. Életerős férfinek tűnik. Miért nem dolgozik? Sajnálom is, de egy idő után idegesítő ez. Nem tudom eltartani egész Budapestet... annyian kérnek. És ha adok is nekik nem elég az 50 forintos... Vélemények? Történetek?


2021. aug. 3. 13:40
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
88%
Kétszer fordult elő hogy 200at adtam és keveselték. Azóta nem adok. Lehet életet mentek vele, lehet az esti sörözést, de ha meg majd rámjön a fosás akkor meg én nem tudok berohanni egy nyilvános wcbe, mert elajándékoztam a pénzemet, amit amúgyis kevesel más.
2022. jún. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy engem egyszer hittek hasonlónak, nem kéregetőnek hanem közvéleménykutatónak, akiket ugyanúgy elhajtanak. Dosszié volt a kezemben, abban voltak a hivatalos dokumentumok és az utcát kerestem ahova mennem kellett. Odaléptem egy nőhöz, aki az "Elnézést!" után elkezdte rázni a fejét és továbbment. Először nem értettem mi a baja, aztán esett le. :D
2022. jún. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
89%
én kisvárosban élek, ritkán találkozok ilyenekkel, de már vissza nem merek szólni nekik mert egyszer erélyesebben rászóltam és majdnem nekemjött. verekedni meg nem tudok, meg nem is akarok. ezért inkább az a taktika vált be hogy mondom hogy én is munkanélküli vagyok, nekem is kell, amik igazak is, majd ugyanúgy sétálok tovább. lennék bajban Pesten ilyen téren, nem vagyok hozzájuk szokva, ileltve az a típus vagyok akit mindig be tudnak találni, látják valahogy az emberen
2022. júl. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
91%
kétszáz forintot keveselni... egyáltalán annyi adni, azta :D az tényleg már egy sör, én ha látok széthagyott kocsit a Pennynél képes vagyok visszavinni 10 ft-ért is pedig nem vagyok hajléktalan, olyankor mindig azt gondolom hogy annyi plusz akcióm volt a boltban :D
2022. júl. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
78%
én megvenném neki a tejet
2022. aug. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
75%
Én szeretek adni, de olyannak, aki pl. zenél, vagy ha látom, hogy totál kultúr ember amúgy, akkor mondom neki, hogy segítek neki munkát találni.
2022. aug. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
86%
Azóta sem gyűlt össze a tejre való, még mindig arra gyűjt. .
2022. aug. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
85%

Utálom az összes kéregetőt. Pofám nem lenne akár csak 5 forintot kérni egy vadidegentől az utcán. Nagy része kamuzik is és tényleg évek óta csinálja. Van egy cigány nő, a 9. kerületet meg a Corvin környékét járja egy újsággal a kezében, szerintem alsóba jártam, amikor az első emlékem van róla, most 27 éves vagyok. Velem is előfordult már, hogy többször szólított le ugyanaz, mindig más kamuval. Nem beszélve a süketet játszó kéregető brigádról, na de a legrosszabb egy másik cigány nő, aki megátkoz ha nem adsz neki, nagyon fel van háborodva, ő is gyerekként kopasztott meg engem 200 forinttal, azt ígérte, ad valami könyvjelzőt, aztán lelépett, én meg nem mertem ott balhézni... Metró aluljárókban található meg, full ki van sminkelve de hajléktalannak adja ki magát, aki gyerekeknek gyűjt adományt.


Jól tetted, hogy beszóltál valamit, emiatt ne érezd rosszul magad. A másik meg az, hogyha keveset adsz, tényleg még te vagy beállítva szemét g.cinek, miközben ő nem képes elmenni dolgozni meg mondjuk az ingyen étkezést kihasználni, jó mondjuk nem kajára meg gyerekre költi hanem piára az aprót ezt mind tudjuk...

2022. aug. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
28%

Budapesten egy segedmunkas pl buroko mellett 20 000 huf napi bert kap… mindig hiany van saegedbol!!!


Budapesten csak az nemtud dolgozni,aki nem akar!!

2022. szept. 1. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem adsz, akkor két értelme dolgot tudsz tenni velük:


1. Levegőnek nézed

2. Felrúgod a p.csába.


Ha meg tömegközlekedési eszközön van, akkor igeni lehet szólni hivatalos közegnek, tudniillik tilos a járművön kéregetni, ráadásul zaklatás is. Meg az is könnyen előfordulhat, hogy nem is jogosult az utazásra. Szóval nem kell annyiban hagyni az ilyesmit.

2022. szept. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!