Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg annyira sértő ha...

Tényleg annyira sértő ha idegen túlsúlyos embereknek néha megemlitem hogy odafigyelhetne magára és olyat egyen ami nem hizlal?

Figyelt kérdés

Bárhol is vagyok és sokszor nem birom megállni pld. ha látok egy kövér nőt enni chipset és szólok neki hogy miért ezt eszi, hiszen a túlsúlya miatt számtalan más olyan kaja opció van ami nem hizlalna.

Erre majdnem kiszedte a szemem hogy mennyire szemtelen neveletlen kis pi..a vagyok, pedig tényleg kedvesen mondtam neki.

Meg voltunk étterembe és ott is szóltam egy középkorú házaspárnak hogy minek bolognais spagettit választottak, mert a jelenlegi elhizott állapotukhoz ez nagyon nem egészséges, erre ezek is morcik lettek, annyira hogy a nő pityeregni kezdett aztán felálltak és távoztak.

Barátaim mondták hogy teljesen elment az eszem vagy mi?

Pedig igazán kedvesen szoktam mondani hogy meg ne sértődjenek, de engemet irritál hogy valaki kövér és tömi magába a szénhidrátos kaját és aztán csodálkozik hogy olyan amilyen.

Bármikor tömheti magába de először fogyjon le, utána mértékkel ehet ilyesmiket.

Én az 54 kg-al nem kell vigyázni hogy mit eszek, mert szerencsére ilyen fajta vagyok hogy akármit megehetek nem hizok meg.

Volt olyan barátom akivel azért szakitottunk mert állandó beszólásaimat nem birta elviselni és ebből csak a veszekedés volt.

Érdekes hogy a beszólásokat nem birják elviselni az emberek, de arról nem gondolkoznak ha, lefogynának akkor ezek a beszólások megszünnének és ők jól éreznék magukat.

Leginkább nőknek szoktam beszólni és pasiknak nem mert félek hogy azok agresszivek lesznek.

De lehet már kicsit visszafogom magam.


2023. jan. 13. 04:19
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/125 anonim ***** válasza:
42%

"96: Szerinted aki másról véleményt alkot az már betegség?? Csak egy észrevételt szoktam tenni enyhe beszólással füszerezve."


Ahogy írsz a kövérekről: "járdán eltolnak", "étteremben amikor látom", "lépcsőházban elhízott ember", úgy tűnik, hogy mindenhol ezt látod. Erre vagy ráállva, hogy egy pillanat alatt felhúzd magad ha bárki kövéret látsz.

Senki nem állított olyat, hogy a kóros mértékű elhízás ne lenne egészségtelen, de neked semmi közöd nincs ehhez.


Mindenkit az idegesít, amivel - ha átvitt értelemben is - lelkileg dolga van. Lehet nem vagy elhízott, hanem más jellegű függőségektől szenvedsz, vagy ha nem függőségektől, akkor családtag vagy rosszindulatú elhízott ismerős bántott lelkileg, az is lehet hogy rejtettebbb oka van ennek.

Akinek nincs dolga ezzel, az maximum azt gondolja: "ő élete, nem tudom miért csinálja, mi van mögötte".

2023. febr. 16. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/125 anonim ***** válasza:
58%

"Mondjuk egyedül ez a mákod hogy meg azt sem jut el a tudatodig hogy mennyire szánalmas és szomorú az életed."


Írja ezt egy olyan ember, aki szerint normális dolog egy beszólásért összeverni a másikat. :D

Szerintem is teljesen felesleges a lelkibeteg, zabálásba menekülő dagikkal foglalkozni, de azért nem csak a kérdezőnek vannak itt problémái.

2023. febr. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/125 A kérdező kommentje:
102: Ahh, köszi, végre valaki félig mellettem áll. :D
2023. febr. 16. 23:44
 104/125 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem költözz olyan országba, amelyről az tudható: nincsenek elhízottak, vagy nagyon kevesen vannak.

Ha nem akarod megoldani lelkileg hogy miért idegesítenek az elhízott emberek akkkor ez is egy megoldás.

Lehet, ha megpróbálnád, elég hamar jönnél vissza, mert hiányozna hogy nincs min idegeskedni, kiakadni, nincs kinek beszólni.

Esetleg találnál más jellemvonást, amire át tudod vinni indulataidat, utána meg azon idegeskednél.

2023. febr. 17. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/125 anonim ***** válasza:
35%
#99 Idegeneket bullyingolsz az utcán és a részvétet hiányolod? Lol. 😂
2023. febr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/125 A kérdező kommentje:

Úton útfélen túlsúlyos személyekbe botlok és ők találnak meg engem, nem én őket és csak feltartanak és másokat is.

A minap az egyik gyógyszertárban előttem állt a sorban egy kb. szerényen becsülve 130 kg súlyú 40 év körüli nő és fel volt háborodva a gyógyszeradag ára miatt mert dupla adagot kellett vennie hogy elég legyen több napra, mert a gyógyszerész magyarázta hogy csak 70kg-ig elég a bizonyos gyógyszer, de a súlya miatt ez már kevés lenne.

Elkezdett ott egyezkedni igy meg úgy. Én csak szóvá tettem normális hangnemben, ha picit odafigyelne magára, akkor nem itt tartana és a környezete, a kedve is jobb lenne, nem ilyen morcis stilusban telne a mindennapjai.

Erre meg kigurult sirva, elhagyta a helyszint.

Nem értem hogy az emberek ész nélkül élnek és tojnak a következményekre, aztán ha jön a baki akkor néznek mint a juh, hogy még is mi lehet az oka.


Hiába szidtok, gúnyolódtok mert ti is tudjátok hogy igy van és lehet köztetek is van túlsúlyos, ezért véditek a húsdarálókat, bocsi.

2023. febr. 23. 03:13
 107/125 anonim ***** válasza:
42%

A kérdés provokatív.

Újabb és újabb sztorikat találsz ki, hogy tovább tudd gördíteni a kommenteket, hozzászólásra provokálva az olvasókat.

Nem vagyok túlsúlyos és nem tartom normálisnak ha "egy beszólás miatt összevernek", de amit te csinálsz, az se normális.

Nem hihető hogy téged "minden nap, mindenhol" (étterem, lépcsőház, utcán járdán, patikában meg ki tudja még hol) csak és kizárólag kövérek részéről érnek inzultusok, vagy "tartanak fel".


Egyébként ritka az a gyógyszer, amelynél a testtömeg ennyire mérvadó, a patikai sztori kreálmánynak tűnik.

2023. febr. 23. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/125 anonim ***** válasza:
58%
#107 Nálam is itt vesztette el a kérdés a hitelességét. Nagymamám mióta az eszemet tudom erősen túlsúlyos a betegségei miatt, apám pedig azért van már 130 kg felett mert nem érdekli az alakja. Mindketten több gyógyszert szednek be egy nap mint amennyit a kérdező szerintem valaha látott, és soha nem hallottam vagy láttam ilyet egyikőjüknél sem, hogy a súlyuk miatt dupla adagot kellett volna bevenniük.
2023. febr. 23. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/125 anonim ***** válasza:
41%

Nekem is volt 135 kg ismerősöm, sose kellett gyógyszerből "nagyobb adagot szednie emiatt".


A következő, "provokatív kommentekkel történő érdeklődés fenntartása céljából megvalósuló" kitalálmány Kérdező részéről nem tudom mi lesz, esetleg valami hasonló: "lifttel mentem valahova, beszállt mellém egy kövér ember, a lift meg giling-galangolt, hogy nemmegy tovább"...


Bárhova megy, mindig kövérekkel találkozik, vagy - pusztán a jelenlétükkel - zavarják a "szomszéd asztalnál történő evéssel", vagy járdán félrelökik/lépcsőn lassan mennek előtte stb.


Ha élőben valaki ezt csinálná (mindig csak a kövér emberekről tudna beszélni), azt - testtömegtől függetlenül - mindenki elutasítaná egy idő után, a monotóniát, azonos témákkal való tukmálást, negativitást hosszútávon nem bírják.

2023. febr. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/125 anonim ***** válasza:
68%

A nagyobb testsúlyú embereknek valóban nagyobb adag gyógyszert kell szedniük.


"Ha élőben valaki ezt csinálná (mindig csak a kövér emberekről tudna beszélni), azt - testtömegtől függetlenül - mindenki elutasítaná egy idő után, a monotóniát, azonos témákkal való tukmálást, negativitást hosszútávon nem bírják."


Engem ez nem zavarna különösebben, azt viszont ki nem állhatom, amikor valaki pozitív dologként próbálja beállítani az elhízást, mintha semmi baj nem lenne azzal.

Viszont a legtöbb kövér ember saját maga tehet a helyzetéről, pont ezért le kell őket szarni.

Az ilyen önsorsrontók megérdemlik az elhízás következményeit, nekem meg nem lesz abból bajom, amit magukkal csinálnak. Szerintem a kérdezőnek is így kellene hozzáállnia.

2023. febr. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!