Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg annyira sértő ha...

Tényleg annyira sértő ha idegen túlsúlyos embereknek néha megemlitem hogy odafigyelhetne magára és olyat egyen ami nem hizlal?

Figyelt kérdés

Bárhol is vagyok és sokszor nem birom megállni pld. ha látok egy kövér nőt enni chipset és szólok neki hogy miért ezt eszi, hiszen a túlsúlya miatt számtalan más olyan kaja opció van ami nem hizlalna.

Erre majdnem kiszedte a szemem hogy mennyire szemtelen neveletlen kis pi..a vagyok, pedig tényleg kedvesen mondtam neki.

Meg voltunk étterembe és ott is szóltam egy középkorú házaspárnak hogy minek bolognais spagettit választottak, mert a jelenlegi elhizott állapotukhoz ez nagyon nem egészséges, erre ezek is morcik lettek, annyira hogy a nő pityeregni kezdett aztán felálltak és távoztak.

Barátaim mondták hogy teljesen elment az eszem vagy mi?

Pedig igazán kedvesen szoktam mondani hogy meg ne sértődjenek, de engemet irritál hogy valaki kövér és tömi magába a szénhidrátos kaját és aztán csodálkozik hogy olyan amilyen.

Bármikor tömheti magába de először fogyjon le, utána mértékkel ehet ilyesmiket.

Én az 54 kg-al nem kell vigyázni hogy mit eszek, mert szerencsére ilyen fajta vagyok hogy akármit megehetek nem hizok meg.

Volt olyan barátom akivel azért szakitottunk mert állandó beszólásaimat nem birta elviselni és ebből csak a veszekedés volt.

Érdekes hogy a beszólásokat nem birják elviselni az emberek, de arról nem gondolkoznak ha, lefogynának akkor ezek a beszólások megszünnének és ők jól éreznék magukat.

Leginkább nőknek szoktam beszólni és pasiknak nem mert félek hogy azok agresszivek lesznek.

De lehet már kicsit visszafogom magam.


2023. jan. 13. 04:19
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/125 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező: felesleges magadat "egy kommentelőnek" álcáznod. Esetleg összecserélted a fiókokat.

Olyanokkal próbálsz érvelni, amiket senki nem írt le, senki se nevezte pozitív dolognak az elhízást, sem azt, hogy beszólásért "agyonvernek" - ami természetesen ki van sarkítva.

Nem tudsz a hozzászólásokkal vitatkozni, ezért olyanokkal jössz elő, amiket senki se írt le.

Mivel a válaszok tartalmával nem tudsz vitatkozni, szavakat próbálsz kiforgatni.


Egy társaságban igenis visszatetsző az, ha valaki beragad egyetlen témába és mindig azt hajtogatja.


Célod csak a minél nagyobb számú válaszok elérése és az állandó, provokatív kommentek írása.


Menj el dietetikusnak és oktass ki mindenkit élőben (aki ezt a stílust elviseli), de ennek semmi értelme amit csinálsz.

2023. febr. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/125 anonim ***** válasza:
34%

Bárki bármit ír, jön a "kövérséget pozitívan állítod be, nekem meg ettől van hányingerem" típusú duma.

Szerintem Kérdező összes kommentje jelentendő, meg maga a kérdés is, bár lehet hogy az már sajnos nem jelentendő.

Emiatt van egyre kevesebb látogató, sokan nem kíváncsiak hergelő kérdésekre, ilyesféle indulat-levezetésre.

2023. febr. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/125 anonim ***** válasza:
19%
#111 Egy ilyen érzéketlen, érzelmi intelligenciát hírből sem ismerő szadista isten ments, hogy dietetikusnak menjen. Valaki végre ráveszi magát, hogy változtasson, aztán olyan megalázást kap hogy egy életre elmegy a kedve attól, hogy segítséget kérjen. Magától meg esélyes hogy soha nem fog tudni lefogyni. Az orvoslás egyik legnagyobb baja hogy ilyen emberek csinálják, emiatt sokan inkább isszák meg a dédanyáik receptje alapján kotyvasztott "csodaszereket" csak orvoshoz ne kelljen menni.
2023. febr. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/125 anonim ***** válasza:
34%
Ja, bocsánatot kérek, ebben igazad lehet...
2023. febr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/125 anonim ***** válasza:
41%
Életemben rengeteg betegtájékoztatót olvastam el (mindig az volt az első, ha felírtak nekem vagy bárkinek valamit), soha az életben nem olvastam olyat, hogy "x kg-ig ez az adag, y kg felett meg az", maximum néha az volt megemlítve, hogy "x éves kisgyerek x testtömeg felett ennyivel többet vehet be".
2023. febr. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/125 anonim ***** válasza:
35%
Én csak abban reménykedtem, hogy ha lenne rálátása a dietetikára, akkor nem ilyen fekete-fehér módon látná a dolgokat, de igazad van, ilyen alacsonyan szocializált valakinek nem szabadna emberekkel foglalkoznia egyáltalán.
2023. febr. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/125 anonim ***** válasza:
60%

"Kérdező: felesleges magadat "egy kommentelőnek" álcáznod. Esetleg összecserélted a fiókokat."


Én nem a kérdező vagyok, hanem egy másik személy, hiába nem hiszitek el.

Leírtam, hogy szerintem is teljesen felesleges a dagikkal foglalkozni, viszont számomra egy beszólásnál sokkal taszítóbb az, ha valaki szándékosan árt saját magának és ha valakinek ez nem tetszik, akkor még képes lenne összeverni- mert hogy voltak itt ilyen kommentelők is.

Az elhízást elsősorban nem ez alatt a kérdés alatt próbálták meg pozitívumként beállítani, de attól még sajnos találkoztam már ilyen tartalmakkal az interneten.

Azt meg már egyenesen nevetségesnek tartom, hogy ha például egy alacsony, vagy egy vékony emberen gúnyolódnak, az nem zavar szinte senkit, de ha a kövérek kapnak néhány megjegyzést, azon a fél világ felháborodik- pedig a túlsúlyon lehetne változtatni, ellentétben a testmagassággal.

Én úgy gondolom, hogy jogos dolog az, ha valakinek ellenszenvesek az elhízott emberek, amíg meg szinte minden más ember is kap beszólásokat, még sokkal kevésbé káros dolgok miatt is, addig bizony a kövéreknek is bírniuk kell a kritikát.

Engem például gyakran szoktak az átlagtól eltérő öltözködésem miatt cseszegetni.

Nincs értelme, mert úgysem fogok másképp öltözködni soha, de pont ezért nem is foglalkozok a kéretlen tanácsokkal. Ép lelkű embernek nem lehet ennyivel hatalmas törést okozni.

Az, hogy a kövéreket így felháborítja a kérdező viselkedése, csak egy újabb bizonyíték arra, hogy a többségük frusztrált, lelkibeteg ember, aki a zabálásba menekül.

Pont azért nem kell nekik szólni, mert mindenki saját magáért felel- viszont sajnálni sem kell őket.

Én így látom a dolgokat, az meg már a ti dolgotok, hogy ti mit gondoltok erről.

2023. febr. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/125 anonim ***** válasza:
0%
#117 Te magad írtad le most hogy ennek a viselkedésnek nincs értelme, mert úgysem fog az illető változtatni. Neked szimplán az a mentalitásod hogy ha neked szar, mert cseszegetnek, akkor legyen másnak is szar, cseszegessék őt is. Én ezt veszem ki a kommentedből. És nagyon nem ennek kellene lennie az általános mentalitásnak, hanem hogy békében hagyunk mindenkit élni, és csak akkor foglalkozunk idegenekkel ha segítségre van szükségük (pl anyukának leemelni a babakocsit a buszról). Szerintem ez lenne a normális.
2023. febr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/125 anonim ***** válasza:
24%
Erről a környékünkön lakó kutyakiképző nő jut eszembe. Nem normális. Traktor méretű egyébként (nem ezért hozom fel példának), alig bír menni, és üvölt veled, ha elfoglalod a padját, 2 percenként kérdezi, hogy mikor fogsz már elmenni, az az ő padja, stb . Fél napokat ott ül a panelok mellett, a kutyái póráz nélkül, mert rá törvények nem vonatkoznak, de ő minden kutyasétáltatót elküld a f.szba és kioktat, hogy nem jó a póráz, nem jó a hangsúly, miért megyek arra a kutyával, ha nem akarom odaengedni az övéihez, miért nem hagyom, hogy bogyókat egyen fel a kutyám, de számonkéri hogy mit keresek ott, ha nem is errefelé lakom. Mondom, mert sétálok a kutyával, nem csak lemegyek a ház elé és leülök, mint ő... A legjobb volt, mikor a járókeretes ősöreg félsüket nénit küldte el a "*csába, hogy miért nem megy be járókerettel a füves, bokros részre, mert zavarta, hogy a néni mindig a ugyanazon a járdán megy az amúgy szintén vén kutyájával. Pedig igen nagy teljesítmény volt az erősen mozgáskorlátozott nénitől, hogy egyáltalán napi kétszer leviszi a kutyát, és közben remegő bokával és csuklóval küzd, hogy ne essen el. Aztán jött oda hozzám panaszkodni, hogy a "bolond vénasszony" így-úgy. Az összes kutyás, aki a sulijába jár, teljesen megbolondul egyébként, és agyon egrecíroztatja a kutyáját, valahogy elhiteti velük, hogy még mindig nem elég engedelmes a kutya, még többet és még többet kell fegyelmezni, tiltani, b@szogatni, és aki benyalja ezt, az igazából soha nem fog végezni abban a kutyaiskolában, sokan már nyolcadjára járják ki, és azokból ugyanilyen beszólogatós elmeroggyant lesz.
2023. febr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/125 anonim ***** válasza:
43%

#118.

Valóban nincs értelme ennek a viselkedésnek, de ettől függetlenül bárki beszólhat bárkinek.

Nekem jogom van az átlagtól eltérő módon öltözködni, másoknak meg joguk van engem elkerülni, vagy beszólni nekem ezért. Ha meg én magamra venném a beszólásokat, az már csak az én hülyeségem lenne.

Ugyanez vonatkozik mindenki másra, így a kövérekre is.

Mindenki úgy élhet és úgy nézhet ki, ahogy ő akar, de akkor cserébe vállalnunk kell azt is, hogy más emberek elítélhetnek minket.

Valóban nincs értelme a mások életével foglalkozni, de attól még aki akarja, megteheti. Sokan meg is teszik, a normális emberek viszont nem csinálnak ügyet a mások véleményéből.

Én magam nem szólok rá az agresszív verekedő kismalacokra, hanem egyszerűen csak elkerülöm őket. Azt viszont gáznak tartom, hogy a kövérséget sokak szerint el KELL fogadni, miközben az egyértelműen káros dolog, közben pedig sokan még teljesen veszélytelen dolgokért is csesztetik a többi embert. Szánalmas ez a kettős mérce.


Szerintem gyakorlatilag minden esetben hülyeség a mások életével foglalkozni, de még mindig kevésbé ítélem el ezt a viselkedést, mint a saját magunk pusztítását, meg az ősember színvonalú hőbörgést és verekedést.

Kövérnek lenni, vagy furcsán öltözködni szabad. De ugyanakkor beszólni és elkerülni is szabad azt, aki nem szimpatikus.

Nem illik így viselkedni, de attól még ez sok esetben érthető.

Összeverni a másikat viszont már nincs joga senkinek.

2023. febr. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!