Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg annyira sértő ha...

Tényleg annyira sértő ha idegen túlsúlyos embereknek néha megemlitem hogy odafigyelhetne magára és olyat egyen ami nem hizlal?

Figyelt kérdés

Bárhol is vagyok és sokszor nem birom megállni pld. ha látok egy kövér nőt enni chipset és szólok neki hogy miért ezt eszi, hiszen a túlsúlya miatt számtalan más olyan kaja opció van ami nem hizlalna.

Erre majdnem kiszedte a szemem hogy mennyire szemtelen neveletlen kis pi..a vagyok, pedig tényleg kedvesen mondtam neki.

Meg voltunk étterembe és ott is szóltam egy középkorú házaspárnak hogy minek bolognais spagettit választottak, mert a jelenlegi elhizott állapotukhoz ez nagyon nem egészséges, erre ezek is morcik lettek, annyira hogy a nő pityeregni kezdett aztán felálltak és távoztak.

Barátaim mondták hogy teljesen elment az eszem vagy mi?

Pedig igazán kedvesen szoktam mondani hogy meg ne sértődjenek, de engemet irritál hogy valaki kövér és tömi magába a szénhidrátos kaját és aztán csodálkozik hogy olyan amilyen.

Bármikor tömheti magába de először fogyjon le, utána mértékkel ehet ilyesmiket.

Én az 54 kg-al nem kell vigyázni hogy mit eszek, mert szerencsére ilyen fajta vagyok hogy akármit megehetek nem hizok meg.

Volt olyan barátom akivel azért szakitottunk mert állandó beszólásaimat nem birta elviselni és ebből csak a veszekedés volt.

Érdekes hogy a beszólásokat nem birják elviselni az emberek, de arról nem gondolkoznak ha, lefogynának akkor ezek a beszólások megszünnének és ők jól éreznék magukat.

Leginkább nőknek szoktam beszólni és pasiknak nem mert félek hogy azok agresszivek lesznek.

De lehet már kicsit visszafogom magam.


2023. jan. 13. 04:19
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/125 anonim ***** válasza:
45%
#120 Normális ember nem akar másokat bántani, sem fizikailag, sem verbálisan, és ezzel a ténnyel NEM vagyok hajlandó vitatkozni. Aki késztetést érez magában erre, az szimplán szadista, vagy kompenzál valami mentális problémát, semmiképp nem normális a viselkedése. Csak ahelyett hogy ezt bevallaná magának (ki akarná bevallani azt, hogy nem normális?) azzal indokolja a viselkedését, hogy aki eltér az átlagtól, azt jogosan lehet bántani. Nem, senkit nem lehet jogosan bántani. És az sem igaz, hogy akiről nem pereg le, az csak magát hibáztatja. A verbális bántalmazás ugyanolyan súlyos mint a fizikai, szóval ez olyan mintha azt mondanád, akit meghat hogy megverik, magára vessen. És ezt nem én mondom, hanem a tudomány. Le lehet szavazni, de az nem változtat a tényeken.
2023. febr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/125 anonim ***** válasza:
55%

#121.

Egy normális stílusban tett megjegyzés nagyon messze áll a bántalmazástól, de még egy valódi beszólás is.

Minden közösségben vannak írott és íratlan szabályok, aki pedig eltér a többség által normálisnak tartott viselkedéstől, arra a többi ember nem fog jó szemmel nézni. Ez pedig egy teljesen érthető és jogos dolog.

Nem véletlenül van az, hogy a másoknak nem tetsző megszólalásokat nem bünteti a törvény, a verekedést viszont igen.

Szánalmas és primitív dolog lenne összeverni valakit csak azért, mert nem tetszik a véleménye. Értelmes ember ilyet nem csinál, az agresszív kismalacoknak pedig tilos. :D

Az meg a másik része a dolognak, hogy normális ember nem zabál annyit, hogy kórosan elhízzon.

Nagy eséllyel az is mentális problémákat próbál kompenzálni, aki így tesz, tehát innen is látszik, hogy nem csak a mások életével foglalkozó emberekkel vannak bajok.

Az pedig továbbra is tény, hogy másokat összeverni nem normális dolog semmilyen esetben. Egy ideje már véget ért az őskor, ezt azért nem ártana szem előtt tartani.

2023. febr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/125 anonim ***** válasza:
69%
Azért még mindig békésen étteremben evő embereknek való beszólogatásról van szó. Ezek szerint az sem felháborító akkor, ha vegán aktivisták mennek étterembe vágóhidas jeleneteket mutogatni a húsevőknek? Elvégre ez is egy vélemény.
2023. febr. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/125 anonim ***** válasza:
70%

#123.

Hülyeség lenne ezt csinálni, de verekedni miatta még gázabb lenne.

Főleg, hogy a hús fogyasztása nem káros az egészségre nézve, ráadásul az emberek többsége szokott is húst fogyasztani. Tehát azzal semmi baj nincs, ha valaki nem vegán, az elhízás viszont probléma.

Ettől függetlenül szerintem egyik "akció" sem felháborító, viszont mindkettő teljesen felesleges.

2023. febr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/125 A kérdező kommentje:

107:


"Egyébként ritka az a gyógyszer, amelynél a testtömeg ennyire mérvadó, a patikai sztori kreálmánynak tűnik."

Pedig bizony vannak és ebben az esetben valamilyen torokfájás ellen irtak fel cseppeket meg egyéb szirup készitményt és elvégre ha logikusan gondolkozva egy elhizott embernek kicsit nagyobb adag gyógyszer szükséges mint egy normál testsúlyúnak.



108: "Nagymamám mióta az eszemet tudom erősen túlsúlyos a betegségei miatt, apám pedig azért van már 130 kg felett mert nem érdekli az alakja. Mindketten több gyógyszert szednek be egy nap mint amennyit a kérdező szerintem valaha látott, és soha nem hallottam vagy láttam ilyet egyikőjüknél sem, hogy a súlyuk miatt dupla adagot kellett volna bevenniük."

Lehet hogy nekik is kicsit nagyobb adagot irt fel a doki, csak nem tudsz erről és ha picit jobban odafigyelnél rájuk, akkor ezt tudnád is.



Egyébként meg totálisan nem izgat ha az életben nem irtok már ide mert úgy sem tudjuk egymást meggyőzni, nem is ez volt a cél a kérdésemnek.

A túlsúlyos élő embereknek pedig megvilágosodást kivánok, csak minnél hamarább, nehogy már túl késő legyen.

2023. febr. 23. 15:59
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!