Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg annyira sértő ha...

Tényleg annyira sértő ha idegen túlsúlyos embereknek néha megemlitem hogy odafigyelhetne magára és olyat egyen ami nem hizlal?

Figyelt kérdés

Bárhol is vagyok és sokszor nem birom megállni pld. ha látok egy kövér nőt enni chipset és szólok neki hogy miért ezt eszi, hiszen a túlsúlya miatt számtalan más olyan kaja opció van ami nem hizlalna.

Erre majdnem kiszedte a szemem hogy mennyire szemtelen neveletlen kis pi..a vagyok, pedig tényleg kedvesen mondtam neki.

Meg voltunk étterembe és ott is szóltam egy középkorú házaspárnak hogy minek bolognais spagettit választottak, mert a jelenlegi elhizott állapotukhoz ez nagyon nem egészséges, erre ezek is morcik lettek, annyira hogy a nő pityeregni kezdett aztán felálltak és távoztak.

Barátaim mondták hogy teljesen elment az eszem vagy mi?

Pedig igazán kedvesen szoktam mondani hogy meg ne sértődjenek, de engemet irritál hogy valaki kövér és tömi magába a szénhidrátos kaját és aztán csodálkozik hogy olyan amilyen.

Bármikor tömheti magába de először fogyjon le, utána mértékkel ehet ilyesmiket.

Én az 54 kg-al nem kell vigyázni hogy mit eszek, mert szerencsére ilyen fajta vagyok hogy akármit megehetek nem hizok meg.

Volt olyan barátom akivel azért szakitottunk mert állandó beszólásaimat nem birta elviselni és ebből csak a veszekedés volt.

Érdekes hogy a beszólásokat nem birják elviselni az emberek, de arról nem gondolkoznak ha, lefogynának akkor ezek a beszólások megszünnének és ők jól éreznék magukat.

Leginkább nőknek szoktam beszólni és pasiknak nem mert félek hogy azok agresszivek lesznek.

De lehet már kicsit visszafogom magam.


2023. jan. 13. 04:19
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/125 anonim ***** válasza:
39%
Én sem vagyok egyszálbélű fickó, de ha te nekem jóízű falatozás közben bármi ilyen irányú megjegyzést tennél nekem, nem tennéd zsebre amit kapnál ezért. Törődj nyugodtan a saját problémáddal kis f.szjancsi, van neked elég bőven.
2023. jan. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/125 anonim ***** válasza:
39%
60: pont hogy nincs okod, mert NINCS KÖZÖD AHHOZ AZ EMBERHEZ... és nem tudod a hátterét (pl. hogy nem volt-e tartós betegsége vagy balesete, ami miatt nem tudott mozogni, van-e PCOS-e, nem épp nagyon depressziós-e, sorolhatnám), nem is terítette ki a kövérségét speciálisan, készakarva azért, hogy mások kommentálják... te meg feltettél itt egy kérdést a viselkedésedről. Aki meg ilyenkor visszaszól neked, az jogosan teszi, mert arra reagál, ahogyan te viselkedtél konkrétan VELE.
2023. jan. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/125 A kérdező kommentje:

61: Érdekes hogy az ilyen megjegyzésekre agressziv egyből a túlsúlyos ember, szerintem mert ő is tudja belül hogy nála valami nincs rendjén.

Nem vagyok "f.szjancsi" ezt most benézted.

Szerintem neked nagyobb a problémád és ezt te is jól tudod..


Lezártam a vitát és senkit sem akarok meggyőzni.

2023. jan. 16. 19:35
 64/125 anonim ***** válasza:
40%
Vannak problémáim, bár nem olyan jellegűek és olyan súlyosak mint a tiéd. És csak azért válaszoltam ilyen stílusban, hogy tudjad előre, mire számíts, ha engem oktatnál ki kajálásból. Bár lehet hogy többektől is megkapnád.
2023. jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/125 A kérdező kommentje:
Jól van akkor, legyen igy.
2023. jan. 16. 19:42
 66/125 anonim ***** válasza:
35%
Kisgyerekem... nekem szóltál volna oda hogy mér ezt vagy azt eszem, úgy kivágtalak volna az utcára mint macskát sz@rni.
2023. jan. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/125 anonim ***** válasza:
23%

Valahol meg tudlak érteni, mert nyílván a túlsúly nem egy egészséges állapot.

Viszont, a többi válaszolónak is igazat adok, mert rettenetesen illetlen egy teljesen ismeretlen embernek tanácsot adni, kéretlenül. Nem akarod őket megbántani, de azt is meg kell értened hogy még külső szemlélőként is nagyon úgy tűnik hogy de, direkt belekötsz ismeretlen emberekbe.

Én azt mondom hogy inkább ne mond ki a gondolataidat. Nagyon sok olyan dolog lehet egy másik emberben amit mi ellenzünk vagy helytelennek tartunk, de magunkba tartjuk. Az embereket ritkán érdekli idegenek élete vagy szokásai, ha van is egy kósza gondolatunk akkor az is elszáll pár másodperc múlva. Legalábbis én sosem szoktam ennél több időt idegenekre fordítani. Éppen ezért van az hogy nem fogjuk egy dohányos kezéből kiverni a cigit, nem fogjuk kirántani az üveget az alkesz kezéből, és nem fogunk beszélgetni egy random kábszeressel a drogok veszélyeiről. Pedig mindegyik dolog egészségtelen. Ha így tennénk az nem lenne túl normális.

Másik részről nincsen közünk más emberek életéhez, ha valaki egészségkárosító módon él akkor nem minket bánt vele. Illetve a kövérek pontosan tudják a saját helyzetüket, nem fog semmit változtatni a tanácsod, maximum annyit hogy felidegesíti vagy elsírja magát.

Fordítok egyet a helyzeten, képzeld el hogy egy nap odaül melléd valaki és elkezdi neked ecsetelni hogy nagyon igen, lassan már túl vékony vagy, elvesztetted a nőies alakodat, laposodsz. Mondja hogy menj el edzőterembe izmosodni, mert szerinte tarthatatlan ez az állapot, és nem érti hogy hogy néztél tükörbe az elmúlt években úgy hogy közben elől deszka, hátul léc vagy.

Nagyjából ugyanezt élték át a kövérek is, mert lehet hogy nem akarod ténylegesen megsérteni őket, de pont ezt teszed még ha tudatlanul is. Így pedig teljesen természetes és jogos a kiakadásuk, te is felidegesítenéd magad akkor ha egy random járókelő elkezdené magyarázni hogy mit kellene változtatnod magadon, mert neki nem tetszik az ahogyan most kinézel. Azon kívül hogy okozol a másiknak egy pocsék napot nem érsz el semmit. A kövérek éveken keresztül hallgatják azt a hozzátartozóktól, orvosoktól hogy igen, ők túlsúlyosak és ez egészségtelen. Nem a te tanácsod fogja ezt megváltoztatni, az egyetlen dolog amit teszel vele az az hogy beletiporsz egy ismeretlen lelki világába.

2023. jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/125 A kérdező kommentje:
66: Tényleg az igaz amit mondani szoktak hogy "fáj az igazság" de sosem tesznek ez ellen semmit..
2023. jan. 16. 20:02
 69/125 anonim ***** válasza:
34%
Most tényleg azt hiszed, hogy valaki egyáltalán kíváncsi ez irányú véleményedre? Van hozzá valami közöd? Fáj az neked, hogy a másik mit eszik és hogy mennyit? Ér ezzel valami kár téged? Akkor minek dumálsz bele?
2023. jan. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/125 anonim ***** válasza:
35%

Biztosan rossz lehet egyébként hogyha valakinek annyira sivár élete van hogy elmegy valahova és másokkal foglalkozik…pláne be is szól…sajnos nem tudok együtt érezni veled, mivel valahogy nem érdekelnek más emberek, főleg nem idegenek. Egy egészséges és boldog ember saját magával foglalkozik elsősorban és ha van még ideje akkor a szeretteivel is.


Egyébként komolyan érdekelne hogy te még is mit gondolsz miért érdekel bárkit a te véleményed? Ki vagy te ? Kinek gondolod magadat ? Miért gondolod hogy kiváncsi rád valaki? Bárki ?

Azon nem gondolkoztál el hogy azért menekülnek előled az emberek mert szánalmas, gonosz és üres vagy ? Csodálkozok azon is hogy vannak még barátaid, bár lehet ők is csak azért vannak még veled mert veled ellentétben ők nem akarnak megbántani másokat, főleg mivel amúgy is elég szomorú életed van….

Ha folytatni akarod folytasd, de előbb utobb rossz emberbe kötsz bele és jobb esetben csak megvernek. Addigra lehet már a “barátaid” sem lesznek veled úgyhogy sok sikert . Az ilyen emberek akkor veszik észre magukat ha már senki nem maradt mellettük és fekszenek a saját sz*rukban👋

2023. jan. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!