Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg annyira sértő ha...

Tényleg annyira sértő ha idegen túlsúlyos embereknek néha megemlitem hogy odafigyelhetne magára és olyat egyen ami nem hizlal?

Figyelt kérdés

Bárhol is vagyok és sokszor nem birom megállni pld. ha látok egy kövér nőt enni chipset és szólok neki hogy miért ezt eszi, hiszen a túlsúlya miatt számtalan más olyan kaja opció van ami nem hizlalna.

Erre majdnem kiszedte a szemem hogy mennyire szemtelen neveletlen kis pi..a vagyok, pedig tényleg kedvesen mondtam neki.

Meg voltunk étterembe és ott is szóltam egy középkorú házaspárnak hogy minek bolognais spagettit választottak, mert a jelenlegi elhizott állapotukhoz ez nagyon nem egészséges, erre ezek is morcik lettek, annyira hogy a nő pityeregni kezdett aztán felálltak és távoztak.

Barátaim mondták hogy teljesen elment az eszem vagy mi?

Pedig igazán kedvesen szoktam mondani hogy meg ne sértődjenek, de engemet irritál hogy valaki kövér és tömi magába a szénhidrátos kaját és aztán csodálkozik hogy olyan amilyen.

Bármikor tömheti magába de először fogyjon le, utána mértékkel ehet ilyesmiket.

Én az 54 kg-al nem kell vigyázni hogy mit eszek, mert szerencsére ilyen fajta vagyok hogy akármit megehetek nem hizok meg.

Volt olyan barátom akivel azért szakitottunk mert állandó beszólásaimat nem birta elviselni és ebből csak a veszekedés volt.

Érdekes hogy a beszólásokat nem birják elviselni az emberek, de arról nem gondolkoznak ha, lefogynának akkor ezek a beszólások megszünnének és ők jól éreznék magukat.

Leginkább nőknek szoktam beszólni és pasiknak nem mert félek hogy azok agresszivek lesznek.

De lehet már kicsit visszafogom magam.


2023. jan. 13. 04:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/125 anonim ***** válasza:
21%
Azt még megjegyezném, amit egyik válaszoló is írt, hogy fogyókúra mellett is simán lehet jókat enni. Én anno mikor fogyóztam 900 kalóriás napi keretem volt, plusz mellette napi 2 órát sétáltam a kutyámmal, és fél órát súlyzóztam. 2 és fél hónap alatt 17 kilót fogytam 72-> 55). Tudod mit ettem reggelire és vacsorára? Egy tejszeletet :D De olyan is volt hogy egész nap alig ettem, aztán elmentem szórakozni és bedobtam egy nutellás fagyis kürtőskalácsot, és simán benne voltam még a kalória keretben. Szóval tök feleslegesen szólsz be embereknek "jóindulatból".
2023. jan. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/125 anonim ***** válasza:
39%

Persze, hogy szoktam szörnyülködni, ahogy bárki más. Csak én tudom magamban rendezni, hála a terápiának. Ha nekem nem árt, az én életemre nincs hatással, hogy más zabál, minek foglalkozzak vele? Azért elég kemény munka lehet az agyadnak, sok energiát fektetsz bele mások életébe, kérdést írsz ki róla, hogy lehet így élni? Miért nem magadba fektetsz ennyit?

Amúgy benned ez nem segítség, hanem egó. Olyan, mint az ami a szívemen az a számon. Az nem empatikus segítségnyújtás, csak nagyképűség, egoizmus.

2023. jan. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/125 anonim ***** válasza:
31%
A probléma ezzel az, hogy nem tudod, hogy az adott kövér embernek milyen a helyzete, szituációja. Nem biztos, hogy napi szinten egészségtelenül eszik - lehet, hogy fogyózik és már le is adott kilókat, csak épp a születésnapján megeszik egy szelet sütit vagy szeretné már egyszer hosszú idő után megenni a kedvencét... a legtöbb esetben nem azt fogod elérni, hogy "jaj, a cuncimunci kis vékony kedvesen beszólós cicuka segített nekem, jaj, de hálás vagyok az égnek", hanem, hogy "na basszus, ennek sem volt gyerekszobája" vagy "basszus, két hónap után ettem egy krémest, és éveznem kéne, de egy büdös parasztp...nak ezt az élményt is el kellett rontania".
2023. jan. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/125 anonim ***** válasza:
64%

A kérdés tanulsága a hozzászólásokat olvasgatva, hogy kövér embernek inkább ne adjon az ember tanácsot a súlyáról, mert egyből agresszív lesz és rosszindulatú. Ahogy látom van amelyik még meg is támadna érte. Meg fogja magyarázni hogy ő nem kövér, te vagy piszkafa, anorexiás, beteg stb. Valószínűleg jól meg is utál amiért őt kritizálni merted, és bosszút fog állni rajtad ahol csak lehetősége lesz rá.

Ennek fényében lehet bölcsebb dolog ha inkább nem adsz nekik tanácsot a súlyukkal és a helyes táplálkozással kapcsolatban.

2023. jan. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/125 A kérdező kommentje:
44: Ez igaz és már gondoltam erre. Már csendben leszek, mert az igazságot sosem ismerik el..
2023. jan. 13. 17:22
 46/125 anonim ***** válasza:
41%
#44 Nem igaz hogy nem lehet megtanulni kussban létezni és csak akkor kinyitni az embereknek azt retkes szájukat, ha kérdezik! Tök mindegy hogy súlyról, dohányzásról, stílusról, szépségről, vagy miről van szó, NEM pofázunk be senkinek, ha nem kéri! Kívánom annak, aki ezt csinálja, hogy egyszer mikor amúgyis rohadt szar napja van valaki jöjjön oda hozzá és hordja le a külsejét, alázza meg nyilvánosan a járókelők előtt olyan piszkosul, hogy legszívesebben a kocsi elé vetné magát azonnal. Majd közölje aki ezt tette hogy dehát ő csak jótanácsot adott. Mert az a rohadt nagy bajotok nektek, hogy senki nem adta vissza még azt a szart amit tesztek, nem tudjátok, milyen.
2023. jan. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/125 A kérdező kommentje:
46: Akkor tegyél ellene a saját érdekedben.
2023. jan. 13. 18:01
 48/125 anonim ***** válasza:
76%

46# Nem tudom miért nekem írod, én nem szoktam kéretlen tanácsokat adni a kövér embereknek, én a kérdező kérdésére válaszoltam csupán. Érvelésként pedig összefoglaltam az ebben a kérdésben látott többi választ, amiből tényleg ez látszik a leglogikusabb cselekedetnek amit írtam. Kövér embernek nem szabad a súlyát szóvátenni, mert minden lehetséges módon el akar majd pusztítani érte. Nem én találom ki, a kommentekből látszik ez. Rengeteg a frusztráció és a harag.

Egyébként nem tudom, a "senki nem adja vissza amit tesztek" nekem azért is fura mert az itteni kommentek alapján ha valaki ezt élőben megtenné amit a kérdező ír, hát jól ellátnák a baját a kövérek. Nekem ezek a dolgok eléggé visszaadásnak tünnek, sőt akár túlkapásnak is, főleg aki meg is verné érte, kövér kommentelő.

2023. jan. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/125 anonim ***** válasza:
95%
Sztem serto. En csak azt oktatom ki aki folyton a sulya miatt hisztizik nekem meg mondogatja h fogyni akar, elkezd edzeni stb. A kondiba van egy ilyen ismerosom pl. Marmint o csak heti 1x jar max.. peksutivel meg cukros uditovel erkezik altalaba es mindig nyaggat h segitsek ebbe meg abba. (Halado szintu gyakorlatok, olyanoknak akik kb mar csak "finomhangoljak a format") Na hat o csak ezeket csinalja 160kgos letere.. evek ota 0 eredmennyel! Amikor kozoltem vele h fszsag amit csinal.. osszetett gyakorlatokat kellene vegeznie sok kardio es normalis etrend melett akkor verig sertodott es mar nem szol hozzam 😀 Aminek igazabol en orulok.. De amugy nem szolok bele alapbol, ugy el mindenki ahogy akar. Max az szokott fura meg kellemetlen lenni mikor dagi lanyok probalkoznak. Azt sose ertem.. aki edz annak nyilvan mas nembol is az jon be
2023. jan. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/125 anonim ***** válasza:
38%

Van eltérés:

Ha valaki "a konditeremben kér tőled segítséget és egy idő után rámutatsz miért nem sikeres", ez segítő szándék.

Étteremben, teljesen idegenként "csak úgy spontán" beszólni senkinek nincs joga.


Másik kommentre reagálva:


"A kérdés tanulsága a hozzászólásokat olvasgatva, hogy kövér embernek inkább ne adjon az ember tanácsot a súlyáról, mert egyből agresszív lesz és rosszindulatú."


Félreérted az egészet. Teljesen VADIDEGENKÉNT, "CSAK ÚGY HIRTELEN, SPONTÁN" ne adjon tanácsot senki senkinek arról "ő hogy gondolja, miképpen kellene élnie valakinek". A "vadidegen" itt a probléma.


"Ahogy látom van amelyik még meg is támadna érte. Meg fogja magyarázni hogy ő nem kövér, te vagy piszkafa, anorexiás, beteg stb. Valószínűleg jól meg is utál amiért őt kritizálni merted, és bosszút fog állni rajtad ahol csak lehetősége lesz rá."


Teljesen idegenként, bármiféle kérés nélkül nem kell beleszólni senki életébe.

Nem olvastam olyan válaszokat itt, amely válaszokban a kövér embereket védelmezték volna, vagy az általad sugalmazottakat írták volna: "szegény, hát nem tehet róla, hogy el van hízva". Valaki a kalóriaszámlálást említette, de ő sem az általad leírt módon nyilvánult meg.


"Ennek fényében lehet bölcsebb dolog ha inkább nem adsz nekik tanácsot a súlyukkal és a helyes táplálkozással kapcsolatban."


Nem ezért, hanem azért, amiért a dohányoshoz/alkoholistához se megy oda és nem kezd el papolni a "dohányzás tüdőkárosító és egyéb rákkeltő tényezőiről", "WHO meghatározása szerinti napi alkoholmennyiségről", az alkohol káros hatásairól.

2023. jan. 14. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!