Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg annyira sértő ha...

Tényleg annyira sértő ha idegen túlsúlyos embereknek néha megemlitem hogy odafigyelhetne magára és olyat egyen ami nem hizlal?

Figyelt kérdés

Bárhol is vagyok és sokszor nem birom megállni pld. ha látok egy kövér nőt enni chipset és szólok neki hogy miért ezt eszi, hiszen a túlsúlya miatt számtalan más olyan kaja opció van ami nem hizlalna.

Erre majdnem kiszedte a szemem hogy mennyire szemtelen neveletlen kis pi..a vagyok, pedig tényleg kedvesen mondtam neki.

Meg voltunk étterembe és ott is szóltam egy középkorú házaspárnak hogy minek bolognais spagettit választottak, mert a jelenlegi elhizott állapotukhoz ez nagyon nem egészséges, erre ezek is morcik lettek, annyira hogy a nő pityeregni kezdett aztán felálltak és távoztak.

Barátaim mondták hogy teljesen elment az eszem vagy mi?

Pedig igazán kedvesen szoktam mondani hogy meg ne sértődjenek, de engemet irritál hogy valaki kövér és tömi magába a szénhidrátos kaját és aztán csodálkozik hogy olyan amilyen.

Bármikor tömheti magába de először fogyjon le, utána mértékkel ehet ilyesmiket.

Én az 54 kg-al nem kell vigyázni hogy mit eszek, mert szerencsére ilyen fajta vagyok hogy akármit megehetek nem hizok meg.

Volt olyan barátom akivel azért szakitottunk mert állandó beszólásaimat nem birta elviselni és ebből csak a veszekedés volt.

Érdekes hogy a beszólásokat nem birják elviselni az emberek, de arról nem gondolkoznak ha, lefogynának akkor ezek a beszólások megszünnének és ők jól éreznék magukat.

Leginkább nőknek szoktam beszólni és pasiknak nem mert félek hogy azok agresszivek lesznek.

De lehet már kicsit visszafogom magam.


2023. jan. 13. 04:19
 81/125 anonim válasza:
35%
pofátlan vagy
2023. jan. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/125 anonim ***** válasza:
57%

Az én lányomon is van súlyfelesleg,mert sajnos van egy betegsége,aminek ez az egyik testi tünete.Évek óta rendszeresen járunk orvoshoz,kontroll alatt tartom az étkezését,vásárolok neki külön és úgy is főzök minden nap.

Namármost...tegyük fel,beülök valahova enni vele egy jót,mert nagyon ritkán megengedem neki,természetesen olyankor is maximálisan odafigyelve,hogy mit választ...és Te odaállsz elém és kéretlenül elkezded magyarázni az egészséges életmód fontosságát,szóvá téve,hogy a lányom pufi,úgy hogy fogalmad sincs arról mennyi mindenről mond le az a szerencsétlen gyerek...olyat kapnál tőlem,hogy egy életre megemlegetnéd.

És tudod miért?


1. Mert semmi közöd hozzá.

2. Mert nem kérdeztelek.

3. Mert nem tudod mi áll a háttérben.

4. Mert az amúgy is nehéz helyzetben megaláznád és megszégyenítenéd a lányomat,amivel hatalmas törést okoznál neki.

2023. jan. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/125 anonim ***** válasza:
46%

82.

Na erről írtam én is. Mégis honnan tudhatná, egyetlen étkezésről, hogy az a vad idegen mit meg nem tett az elmúlt x hónapban, évben a fogyásért? Nekem pl 3 év volt lefogyni. Mivel a fogyás nem megy 1-2 hét alatt. Namost ha -30kg fogyás és kemény meló után, ( amikor még bőven volt feleslegem) csak ennyivel kevesebb, és odapofátlankodik egy ilyen kretèn beszólni, hogy mit kéne enni, meg le kéne fogyni, biztos hogy kiesik pár foga....

Ritka nagy lelki nyomorék az ilyen.

2023. jan. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/125 anonim ***** válasza:
55%

Egyébként nem értem, mi visz valakit arra, hogy ilyen szinten figyeljen mas embereket és még bele is másszon a privat dolgaikba.

Ám van olyan ritka eset, mikor nekem is nagyon a nyelvem hegyén van egy nevelő jellegű mondat...

Nos, áruházban dolgozom és időnként beesnek olyan szinten retkes, gusztustalan emberek, hogy arra nehezen találnék elfogadható magyarázatot. Zsíros csomókba tapadt, korpás haj, feltűnő bajusz(nőknél!) .

Nemtől függetlenül piszkos, büdös külső, de olyan szinten, hogy a gyomrom liftezik.. .

Ha az utcán látok ilyet, betudom annak, hogy csóri hajléktalan lehet, nincs lehetősége rendesen tisztálkodni.

De aki épkézláb ember, barkácsboltban van pénze vásárolni, az még csak azt sem mondhatja, hogy fizikai vagy anyagi állapota miatt nem képes magát minimálisan sem rendbehozni.

De inkább még ezeket sem szólom meg. Csak csendben küzdve a hányingerrel arrébb megyek.

2023. jan. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/125 A kérdező kommentje:

Akárhogy is van, de nagyon irritáló amikor egy étteremben egy embertelenül túlsúlyos nő, férfi tömi magába a nukleáris szénhidrátos kaját, ami totál hányingerkeltő látvány és már meg sem szólalok csak felállok és elmegyek.

Legalább a tükörbe néznének hogy milyenre formálták magukat és felőlem zabálhatnak mint egy falánk mangalica, csak ne előttem, menjenek egy függöny mögé vagy a budiba...

Fúújj!

2023. febr. 14. 13:59
 86/125 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező:

"Akárhogy is van, de nagyon irritáló amikor egy étteremben egy embertelenül túlsúlyos nő, férfi tömi magába a nukleáris szénhidrátos kaját, ami totál hányingerkeltő ..."


Mi történne, ha másfelé néznél és nem foglalkoznál ezzel?

Lelkileg valamilyen kötődésed van ahhoz, hogy ezek az emberek ilyeneket váltanak ki belőled.


Volt aki mesélte, hogy ha reggel korán megy valahova, rendszeresen azt látja, hogy túlsúlyos emberek mennek a pékségbe és jól bevásárolnak a péksütikből, alig érnek ki már elkezdik enni. Megemlítette, többet nem foglalkozott vele.

Te rendszeresen ezzel foglalkozol, a kérdésből úgy tűnik.


Lehet hogy életed más területén is megnyilvánul ez a "megmondom a másoknak a tutit" valamilyen formában.

Valamiért lelkileg nagyon felhúz ez a téma és az okát jó lenne megtalálnod - a saját érdekedben, hogy ne idegesítsd önmagadat. Segítséget kérhetnél pszichológustól például, de lehet hogy pszichoterapeuta kellene.



Egyébként mi lenne, ha neked olyat mondanának, hogy "aki ilyen frizurát hord/így öltözik/ilyen arckifejezése van/így néz/ilyen hanglejtéssel beszél, az hajlamos mindenféle rosszat tenni másokkal, vagy erkölcsileg mélyen elítélendő életet él...

2023. febr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/125 anonim ***** válasza:
36%

"Legalább a tükörbe néznének hogy milyenre formálták magukat és felőlem zabálhatnak mint egy falánk mangalica, csak ne előttem, menjenek egy függöny mögé vagy a budiba..."


Ez a budi szó minden alkalommal kikészít, ha meghallom/látom. Egy magára valamit is adó nő véletlenül se használja ezt a szót. Egyébként, mindenki azt eszik, amit és amennyit szeretne. Én inkàbb az ilyen kis görcsöket raknám ki az étteremből, amikor sértegeti/beszólogat a vendégeknek. Az egy dolog, hogy magadat égeted ezzel Kérdező, de az étteremnek se jó, ha valaki zaklatja a vendégeket, csupán azért mert ő ettől érzi jól magát.

2023. febr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/125 anonim ***** válasza:
39%

Van erre egy megoldás.

Egyél a budiban, akkor egészen biztosan nem fogod látni ahogy körülötted zabálnak.

2023. febr. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/125 A kérdező kommentje:

"Te rendszeresen ezzel foglalkozol, a kérdésből úgy tűnik."


Sajnos igen, mert minden méteren túlsúlyos élő emberek tolnak oldalra mert a járdán sem férnek már el és ezzel is hányingert keltenek bennem.

Valamelyik nap is egyik lépcsőházban előttem egy kb. 30 év körüli pasi húzta fel magát a lépcsőn fulladozva, zihálva szinte percekig és elrabolta az időmet, de addig kimentem az utcára hogy jobban érezzem magam.

Bevallom hogy szemtelenség ahogyan viselkedem, ez tény és való, de dühit amikor valaki túlsúlyos és szabadeséssel zabál továbbra és semmilyen erőfeszitést nem csinál, hogy valamit tenne is ellene.

Egy rákos beteg kapaszkodik mindenbe, jár kemóra, egy mozgássérült sportol és nem hagyja el magát stb.

Egy túlsúlyos ember meg mit csinál?? Megveszi a csodának tartott fogyiszert és nyugodtan szalad zabálni a mekibe.

2023. febr. 15. 14:14
 90/125 anonim ***** válasza:
33%
Oké értjük, mániákusan rá vagy állva a túlsúlyos emberekre, de akkor mi a kérdés? Csak mert leírtuk itt jópáran hogy ez gáz, de úgy látszik nem jutott el hozzád egyáltalán. Beütött a kognitív disszonancia, és kellett a megerősítés, hogy igenis jó ember vagy, és jó, normális amit csinálsz, mert máshogy nem bírtad már összeegyeztetni ezt az énképeddel?
2023. febr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!