Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg annyira sértő ha...

Tényleg annyira sértő ha idegen túlsúlyos embereknek néha megemlitem hogy odafigyelhetne magára és olyat egyen ami nem hizlal?

Figyelt kérdés

Bárhol is vagyok és sokszor nem birom megállni pld. ha látok egy kövér nőt enni chipset és szólok neki hogy miért ezt eszi, hiszen a túlsúlya miatt számtalan más olyan kaja opció van ami nem hizlalna.

Erre majdnem kiszedte a szemem hogy mennyire szemtelen neveletlen kis pi..a vagyok, pedig tényleg kedvesen mondtam neki.

Meg voltunk étterembe és ott is szóltam egy középkorú házaspárnak hogy minek bolognais spagettit választottak, mert a jelenlegi elhizott állapotukhoz ez nagyon nem egészséges, erre ezek is morcik lettek, annyira hogy a nő pityeregni kezdett aztán felálltak és távoztak.

Barátaim mondták hogy teljesen elment az eszem vagy mi?

Pedig igazán kedvesen szoktam mondani hogy meg ne sértődjenek, de engemet irritál hogy valaki kövér és tömi magába a szénhidrátos kaját és aztán csodálkozik hogy olyan amilyen.

Bármikor tömheti magába de először fogyjon le, utána mértékkel ehet ilyesmiket.

Én az 54 kg-al nem kell vigyázni hogy mit eszek, mert szerencsére ilyen fajta vagyok hogy akármit megehetek nem hizok meg.

Volt olyan barátom akivel azért szakitottunk mert állandó beszólásaimat nem birta elviselni és ebből csak a veszekedés volt.

Érdekes hogy a beszólásokat nem birják elviselni az emberek, de arról nem gondolkoznak ha, lefogynának akkor ezek a beszólások megszünnének és ők jól éreznék magukat.

Leginkább nőknek szoktam beszólni és pasiknak nem mert félek hogy azok agresszivek lesznek.

De lehet már kicsit visszafogom magam.


2023. jan. 13. 04:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/125 anonim ***** válasza:
32%
Attól,hogy kedvesen szólsz nekik,még butaságot csinálsz.Bár szerintem ezt te is tudod,csak valahol szereted őket provokálni.
2023. jan. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/125 anonim ***** válasza:
59%
Drága életem, te nem azért szólsz be mert annyira aggaszt téged, hogy xy meg fog halni szívrohamban 55 évesen. Hanem azért, mert jobbnak érzed magad náluk, és azzal hogy beszólsz nekik, fölényeskedhetsz. Neked örömet okoz ha megsértődnek, ha elsírják magukat, mert azzal, hogy valakinek fájdalmat tudsz okozni, igazolod magadban hogy te vagy az erősebb, a jobb. Ezért csinálod, semmi másért. Ez tisztán látszik abból, hogy különben a férfiaknak is ugyanúgy beszólnál. Közben próbálod mindezt úgy előadni magadnak, hogy te vagy a jó, aki csak segíteni akar, tehát tudatosan és tudat alatt is eteted a saját egódat. És hidd el, ez ezerszer gusztustalanabb, mint egy 300 kilós ember. Jó lenne ha a saját önbizalmadat helyreraknád, vagy végiggondolnád hogy ért-e valami trauma ami kihatással volt az énképedre, mert egy egészséges önbizalmú embernek nem kellenek ilyen eszközök, hogy érezze magát valakinek.
2023. jan. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/125 anonim ***** válasza:
42%
Isten mentsen mindenkit az olyan emberektől, akik úgy kezdik, hogy "dehát én csak jót akartam". Segítő szándékba csomagolni a mérhetetlen passzív agresszivitást jellemző a legtöbb magyarra.
2023. jan. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/125 anonim ***** válasza:
35%

Ezt a fajta "beleszólok és megmondom mi jó neked" típusú undorító viselkedést az élet más területén is lehet tapasztalni.

Én fogyatékossággal élek és életem során számos alkalommal találkoztam az erőszakos "majd én, mert te nem tudod", "én csak azért szólok bele hogy segítsek" gusztustalan mentalitással.


A gyökere ugyanaz a beszólás indíttatásának. Az illető a saját lelki problémájától akar szabadulni, vagy így akarja önmagát jobbnak érezni.

2023. jan. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/125 anonim ***** válasza:
88%
Nem illik szólni és nem is kell az önsorsrontókkal foglalkoznod. Pontosan tudják, hogy saját magukat teszik tönkre az életmódjukkal, csak hát ez már nem érdekli őket. Megérdemlik a sorsukat.
2023. jan. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/125 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező: hidd el hogy nem "az ő megmentésük" motivál téged, ha az motiválna, akkor a kétméteres izomagyú hapsik kezéből is megpróbálnád kitekerni a cigarettát például.

Mint írod: "Leginkább nőknek szoktam beszólni és pasiknak nem mert félek hogy azok agresszivek lesznek."


Rendkívül sok problémád lesz még az életben, ha ezt az "kényszert érzek mások irányítására" problémát nem oldod meg szakember segítségével.


Lehet olvasni az elhízás lelki okairól és hogy nem tudják "mennyi az elég".

Nekik az elhízás a problémájuk és a mögötte meghúzódó lelki tényezők, neked pedig az irányítás-mánia, ami mögött szintén lelki tényezők vannak.

2023. jan. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/125 anonim ***** válasza:
38%

"Nem illik szólni és nem is kell az önsorsrontókkal foglalkoznod. Pontosan tudják, hogy saját magukat teszik tönkre az életmódjukkal, csak hát ez már nem érdekli őket. Megérdemlik a sorsukat."


Aki beleszól ebbe, ugyanolyan önsorsrontó, mert szinte biztos, hogy az élet más területén is megnyilvánul ez a fajta "beleszólok mert tudom másnak mi a jó" mentalitás.

Tehát mindkét probléma lelki eredetű, az elhízás is meg a kontrollmánia is.

2023. jan. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/125 anonim ***** válasza:
39%
Igen, mert semmi közöd ahhoz, hogy ők hogyan élnek. Te is fel vagy háborodva, hogy leneveletlen p...ztak, pedig az jogosabb volt abban az esetben.
2023. jan. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/125 anonim ***** válasza:
35%
Kalóriaszámlálásról még nem hallottál? Én túlsúlyos nő vagyok, de épp fogyni szeretnék és számolok kalóriát. Ma már túl vagyok egy mekizésen :) Amit amúgy gyakran csinálok. Mert belefér minden. De számolok. Megvan, mennyi kcalt ehetek egy nap heti fél kiló fogyáshoz. Ebbe belefér minden :) csak mértékkel. Lehet, hogy akinek beszólsz is épp fogyózik, csak eszik közben finom dolgokat is és te pont ezt látod.
2023. jan. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/125 anonim ***** válasza:
46%

Látássérült vagyok, az utcán bizonytalanul közlekedek. Egyesek szeretnek beszólni ezért. AMikor közlöm, hog ylátássérült vagoyk, akkor jelzik, hogy el kéne menni akkor szemészetre új szemüveget cisnáltatni.


1. A "látássérült" szó azt jelenti, hogy korrigálva, azaz szemüveggel együtt sem megfelelő a látás. Akik szemüveggel jól látnak, azok nem látássérültek.


2. Egy genetikai betegség miatt a retinám fokozatosan lebomlik. Jelenleg nagyjából 10%-os a látásom, de ez az évekkel csökkenni fog, míg végül teljesen elveszítem a látásomat.


Muszáj ezt elmagyaráznom minden jöttment bunkónak? Nem. Mégis én vagoyk a göykér az utcán. Véletlenül sem ő a bunkó, amiért 0.0000000 információval beleköt másokba.


Na, pont ilyen vagy te is, Kérdező.

2023. jan. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!