Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megkértem a Wolt futárt, hogy...

Megkértem a Wolt futárt, hogy lefelé menet vigye le a szemetet egy kis borravalóért cserébe, mire kikelt magából, ez tényleg annyira nagy kérés volt?

Figyelt kérdés

Korábban bevett szokás volt a társasházban, hogy hetente kétszer a közösképviselő levitte a szemetet amit a lakók kitettek a folyósóra. Nem mindenki tette ki, gondolom valaki levitte, de én nem szoktam elhagyni sűrűn a lakást, így ezt az opciót választottam. Viszont most közösképviselő meghalt 1 hete és megszűnt ez a dolog, így úgy voltam vele, hogy rendszeresen rendelek ételt is meg bevásárlást is Wolt-al intézem, így gondoltam adok egy kis borravalót a futárnak és megkérem, hogy lefelé menet vigye le a szemeteszsákom és dobja ki. De teljesen kikelt magából, elkezdett kb. ordítózni, hogy mit képzelek majd ekkora közöltem, hogy akkor a borravalót adja vissza azt ledobta a földre és konkrétan még a szemeteszsákot is odébb "lükte" ami kiborult aztán takaríthattam fel.. nem egy nagy dologra kell gondolni mert egy közepes méretű szemetes zsák volt 3/4ig kb. 3 kg vagy annyi se, miközben bevásárláskor felhoznak vagy 20 kg-t is amit rendelek.


Nem igazán értem, hogy ha úgy is lefele megy és még adok neki egy kis borravalót akkor miért nem tudja levinni és kidobni szemetesbe ami ott van egyből kijáratnál?


febr. 20. 15:06
 91/148 anonim ***** válasza:
92%
Én már csak attól félek, hogy egyszer véletlenül összekeveri, hogy kaját vagy prostit rendelt. És az még hagyján, ha megtöcsköli az almás pitét. De ez simán felzabálja szerencsétlen kurtizánt.
febr. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/148 anonim ***** válasza:
87%
98. Ő? Ne nevettess. Ennyi idő alatt két lépést se tudna tenni.
febr. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/148 anonim ***** válasza:
56%
Bocsánat a pofonos hasonlatom miatt, nem akartam ekkora lavinát elindítani...
febr. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/148 anonim ***** válasza:
88%
Ez az ország/társadalom fejlődik, de visszafelé... Totál megalázó helyzetbe hoztad az egyént, nem csoda, hogy kikelt magából. Nem a XVII. sz.-ban élünk: uraság/csicskaság. Pfej...
febr. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/148 anonim ***** válasza:
89%

96# Majd a lakók feljelentenek. És egy kis gyerekkel elvégeztetni a piszkos munkát? Hány fertőző koton van abban a zsákban? Vagy te nem használsz, mert nemzeni se tudsz a kövérségtől?

És ha nem csak a szűk, befásult világodban élnél, tudnád, hogy nem csak akkor keresel rosszul, ha nem tanulsz. Egy futár, még mindig többet ér, mint te. És különben is. Becsülj meg mindenkit. Ha senki nem lenne kukás, akkor mozdulni nem tudnánk a sok szeméttől. Ha senki nem lenne futár, el kéne menned a boltba, étterembe. Ha senki nem lenne tanár, most nem keresnél (igazságtalanul) 1,2 milliót. És sorolhatnám...


Na,de. Szerinted a tanár, akitől TE megtanultad, amit tudsz, nem tanult, azért kap szörnyen alacsony fizetést? Úgy, hogy te kapsz 1,2 milliót? Azt tanultad, amit tanított. Ő többet tud, mint te, mert neki nem kell minden tudását átadni neked, mert az nem elvárás. De neki tudni kell. Tehát, ő okosabb, mint te. De te többet keresel, mint ő. Ez így igazságos?


Hát szerinted igen, mert így kényelmesedtél bele az életbe, mindenki másba szarsz bele.

febr. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/148 A kérdező kommentje:

Jobb az életem mint a tied szerintem. Akkor fekszek és akkor kelek amikor akarok. Olyan ételt és olyan nőt fogyasztok amilyet akarok és amilyen a kedvem engedi. Ha arra a sablon munkábajárós életre vágynék mint te azt is megtehetném, csak azt több pénzért, nem csak 1,2-ért. Míg te ezt ennek töredékért teszed kényszerből.


Itt te vagy az aki valamit kényszerből csinál, én meg az aki szabadon él és sokkal több pénzt keres.

febr. 20. 19:44
 97/148 A kérdező kommentje:

Hagyjuk már ezt a tanáros példát, látom provokálni akartok/akar valaki és belevinni a politikát a kérdésbe. Nem érdekelnek a tanárok, a legtöbbjük annyit se érdemel amennyit most kap, illetve egy részük meg a többszörösét érdemelné, ennyi, örüljetek. Továbbiakban nem kommentálom.


Az meg hülyeség, hogy a tanáraim miatt keresek ennyit, önszorgalomból többet tanultam mint amit nekem ők átadtak, most meg többet tudok mint ők. Kvázi egyáltalán nem érdemelnének annyi pénzt mint én.

febr. 20. 19:46
 98/148 anonim ***** válasza:
88%

104# Wow, már dolgozó ember lennék? Úgy tudtam, még a középsulit végzem...


Korán kelek, későn fekszek. Mégis kipihent vagyok másnap. Te, délig alszol gondolom, vagyis az időd nagy része kárba megy. Képzeld, olyan ételt eszek, amilyet akarok. Ettem már vadhúst, ami drágának minősül, tenger gyümölcseit, stb. Nem csak te vagy tehetős. De attól még a tény, az tény. Ja, és igen, nem fogyasztok nőket. Mert nem vagyok leszbi. De helyette voltam már egzotikus helyeken (pl. Franciaország, Olaszország, Monaco).

És tanulok, hogy többet keressek, majd mint te. Oh, de mennyivel többet. És még több nyelven is fogok tudni beszélni, amit hasznosítok is majd, veled ellentétben.


De látszik, hogy igazam van az előző válaszomban, mert kifogytál az ellenérvekből és elkezdtél személyeskedni.

febr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/148 anonim ***** válasza:
90%
"mert megteheted" ez tény DE ő is megteheti,hogy nem viszi le a szemeted ilyen egyszerű én se vittem volna le és nem amiatt mert leesett volna a gyűrű az újjamról hanem mert gondolom neki is olyan stílusban adtad elő magad mint amilyenben itt is válaszolgatsz
febr. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/148 anonim ***** válasza:
83%

109# És középsulisként értelmesebb vagyok, mint te, mert idősebbnek néztél. Te elkezdtél személyeskedni, mert ellenérveket (továbbra sem) tudsz.

Igen, igen. Vadhús. Hú, de vicces. Ez volt a legjobb poén, amit hallottál? Gondolom barátaid sincsenek, tehát igen.


Na, de. Egzotikus nyaralásra futja? Vagy elviszik a pénzt a prostik?


Többet tanultál? Miből, a könyvből? Ami, a könyvben van, azt mind tudják a tanárok, mert az az anyag. És attól tudnak többet is. Interneten utána néztél? Azt meg pláne tudja a tanár. Egy tanár nem csak azt tudja, amit oktat.

febr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!