Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megkértem a Wolt futárt, hogy...

Megkértem a Wolt futárt, hogy lefelé menet vigye le a szemetet egy kis borravalóért cserébe, mire kikelt magából, ez tényleg annyira nagy kérés volt?

Figyelt kérdés

Korábban bevett szokás volt a társasházban, hogy hetente kétszer a közösképviselő levitte a szemetet amit a lakók kitettek a folyósóra. Nem mindenki tette ki, gondolom valaki levitte, de én nem szoktam elhagyni sűrűn a lakást, így ezt az opciót választottam. Viszont most közösképviselő meghalt 1 hete és megszűnt ez a dolog, így úgy voltam vele, hogy rendszeresen rendelek ételt is meg bevásárlást is Wolt-al intézem, így gondoltam adok egy kis borravalót a futárnak és megkérem, hogy lefelé menet vigye le a szemeteszsákom és dobja ki. De teljesen kikelt magából, elkezdett kb. ordítózni, hogy mit képzelek majd ekkora közöltem, hogy akkor a borravalót adja vissza azt ledobta a földre és konkrétan még a szemeteszsákot is odébb "lükte" ami kiborult aztán takaríthattam fel.. nem egy nagy dologra kell gondolni mert egy közepes méretű szemetes zsák volt 3/4ig kb. 3 kg vagy annyi se, miközben bevásárláskor felhoznak vagy 20 kg-t is amit rendelek.


Nem igazán értem, hogy ha úgy is lefele megy és még adok neki egy kis borravalót akkor miért nem tudja levinni és kidobni szemetesbe ami ott van egyből kijáratnál?


febr. 20. 15:06
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/148 A kérdező kommentje:

Látom sok itt a "jóakaró" az mondjuk vicces, hogy engem szólnak le itt páran azért mert a saját lakásomon belül van egy kamera, illetve ha a futár alpárian viselkedik akkor én se leszek kedves. És emellett ezek az erkölcshuszárok olyanokat írnak, hogy fizetnének érte ha láthatnák ahogy meghalok és a többi.


Nem tudom ezt a tanár témát is mit feszegetik itt páran vagy lehet ugyanaz a válaszoló írta le már többször, de mi köze a kérdéshez? Mindenkit annyira fizetnek meg amennyit érdemel és mindenki akkora fizetésért dolgozik ami szerinte megfelelő. Ha nem tetszik valakinek a fizetése akkor lehet pályát váltani, ha pedig annyira béna, hogy nem talál jobbat akkor magára vessen, ennyit ér.

febr. 20. 19:13
 82/148 anonim ***** válasza:
90%
Mozgássérült, beteg, látássérült, stb embernek felajánlanám, hogy ingyen leviszem neki:) Egészségesnél csak lesnék, hogy miaf***?????? De ha ad érte minimum 3000 Ft-ot, akkor levinném az övét is.
febr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/148 anonim ***** válasza:
11%
Kérdező: tudod mit? Igazad van neked is, meg a válaszolóknak is. Mindenkinek. A békesség a legfontosabb.. Vita lezárva!
febr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/148 anonim ***** válasza:
82%

89#


Abba nem gondolsz bele, hogy sokan NEM TUDNAK pályát váltani, mert messze van a munkahely, a benzin költség meg drága. Vagy mivel hiány van a munkájából ragaszkodnak hozzá, és a többi tényező. Szóval a munka nem olyan, hogy keveset fizetnek nekem, hopsz, megyek egy másik munkahelyre.

És a tanár példa felhozása bűn? Nem én vagyok a 18:39-es, ha erre akartál utalni. Persze értened kéne, miért írta azt, amit. Segítek, nem azért mert beteg.

És nem azt a fizetést kapják, amit megérdemelnek. Ezt magyaráztam a válaszomban. Szövegértés egyes. Te kapsz 1,2 milliót. A futár 500 ezret. A futár többet szenved az eladókkal, mint te. A futár többet rohan ide-oda, mint te, aki ki se mozdul, még a saját mocskát levinni se. Akkor hol az igazság?

Ja, tudom, neked az a jó, ami neked jó. Ha igazság lenne, az neked nem lenne jó, mert 1,2 millió helyett "csak" 100-200 ezret keresnél. Így nem futná prostikra, mirelit kajára, Wolt pincérre, stb. Nem engedhetnéd meg magadnak a luxust. Vagyis neked így jó, akkor más ne panaszkodjon. Tipikus komcsi vagy. Nekik volt jó a kommunizmus idején, ezért nem panaszkodtak.

febr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/148 anonim ***** válasza:
90%

Azért, mert megteheted, hogy ne vidd le a szemetet. Annak ára van, és nem egy 500-as. Azzal lassan kitörölheted, már pár éven belül szerintem bevonják, akkora infláció van.


Ha nem ér meg neked 3 ezret, hogy levigye a szemetedet, akkor vidd le te.

febr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/148 A kérdező kommentje:

Mindenki annyit kap amennyit ér és mindenkinek van lehetősége váltani ha akar. Tanulni kellett volna anno pl. nem beletojni a dolgokba. Örömmel látom régi iskolatársaim milyen szerencsétlen életet élnek és persze ők is jönnének ezzel, hogy de nem lehet váltani. Az vicces volt mikor lógtak órákról, nem tanultak, bukdácsoltak, még az érettségi is alig ment. Ugye?


És most panaszkodunk, hogy csak futárok lehetünk napi 12 órával keresve 500 ezret. Már ha egyáltalán keresnek ennyit, mert kétlem..


Én pl. nem váltok mert itthon szeretek dolgozni kényelmesen, ahogy nekem tetszik, de ha irodába akarnék járni akkor többet is kereshetnék, több ajánlatom is volt, de nem ér meg nekem annyit, hogy emiatt bejárjak valahova.


Azt majd én határozom meg, hogy mennyit ér meg nekem, meg a piac. Egy 2000 Ft/órabérben dolgozó rabszolgának talán megéri az órabére negyedét 1 percnyi könnyített munka. Még pár másik futárnál kipróbálom, ha nem megy akkor majd valóban fizetek többet valószínűleg a földszinti szomszéd gyerekének zsebpénz gyanánt.

febr. 20. 19:29
 87/148 anonim ***** válasza:
88%
Mégis te rohadsz ott vele.
febr. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/148 anonim ***** válasza:
89%
Amikor a kérdezőt gyártották, az empátiát kifelejtették belőle
febr. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/148 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, legnagyobb lustaság, hogy nincs pár perced egész nap kivinni a szemetet.
febr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/148 anonim ***** válasza:
89%
Ezalatt az idő alatt, míg feltetted ezt a kérdést, kétszer megjártad volna az utat a szemeteddel 😂
febr. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!