Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megkértem a Wolt futárt, hogy...

Megkértem a Wolt futárt, hogy lefelé menet vigye le a szemetet egy kis borravalóért cserébe, mire kikelt magából, ez tényleg annyira nagy kérés volt?

Figyelt kérdés

Korábban bevett szokás volt a társasházban, hogy hetente kétszer a közösképviselő levitte a szemetet amit a lakók kitettek a folyósóra. Nem mindenki tette ki, gondolom valaki levitte, de én nem szoktam elhagyni sűrűn a lakást, így ezt az opciót választottam. Viszont most közösképviselő meghalt 1 hete és megszűnt ez a dolog, így úgy voltam vele, hogy rendszeresen rendelek ételt is meg bevásárlást is Wolt-al intézem, így gondoltam adok egy kis borravalót a futárnak és megkérem, hogy lefelé menet vigye le a szemeteszsákom és dobja ki. De teljesen kikelt magából, elkezdett kb. ordítózni, hogy mit képzelek majd ekkora közöltem, hogy akkor a borravalót adja vissza azt ledobta a földre és konkrétan még a szemeteszsákot is odébb "lükte" ami kiborult aztán takaríthattam fel.. nem egy nagy dologra kell gondolni mert egy közepes méretű szemetes zsák volt 3/4ig kb. 3 kg vagy annyi se, miközben bevásárláskor felhoznak vagy 20 kg-t is amit rendelek.


Nem igazán értem, hogy ha úgy is lefele megy és még adok neki egy kis borravalót akkor miért nem tudja levinni és kidobni szemetesbe ami ott van egyből kijáratnál?


febr. 20. 15:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/148 anonim ***** válasza:
94%
Ez elvi kérdés. Nem a befektetett energia vagy a pénz számít. Hanem, hogy mennyire megalázó a helyzet. Gondolom elege van már a hasonló stílusú, fölényeskedő megrendelőkből.
febr. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/148 A kérdező kommentje:

Aki itt rám húzni a szemetes zsákot meg pofozkodni akart volna az biztosan jól járt volna a rendőrségi feljelentés után. Főleg, hogy a lakásomban direkt van egy kamera a bejárati ajtó felé fordítva és hangot is rögzítek minden esetben.


Voltak már páran akik megütötték emiatt a bokájukat amikor mást hazudtak a munkáltatójuknak mint ami történt és megakartak hazudtolni engem, majd elküldtem a felvételt, hogy mi is történt valójában és búcsút inthetett az állásának, illetve a cégek is kompenzáltak kisebb-nagyobb pénzbeli vagy kuponokkal/kreditekkel.


Természetesen ha tettlegességig fajulna a dolog akkor nem csak a munkájától, de a szabadságától is búcsút inthetne, mivel akkor már a rendőrséget is bevonnám. De ez csak szájtépés az interneten, a legtöbb ilyen ember aki interneten ezt írja az valóságban meg se merne szólalni! Amelyik tényleg ilyen agresszív az nem internete irkál ilyet hanem valóban csinálja, de az nem a gyakorikérdéseken válaszolgat!

febr. 20. 15:29
 13/148 A kérdező kommentje:

Ilyet nem mondhat, hogy itt a csomag menjek le érte, mivel benne van az ÁSZF-ben náluk, hogy fel kell hoznia a futárnak a lakáshoz. Ezzel nem is próbálkozott még egy sem pedig már több 100 futár járt nálam az évek során.


Olyan helyről nem is rendelnék ételt ahol nem hozzák fel, de szerintem nincs is ilyen. Maximum pár pofátlan futár próbálkozik ezzel, de az más, természetesen elküldeném ezekután, illetve panaszt tennék és jóváírást, illetve kompenzációt várnék el a kellemetlenségekért.


De mint említettem ilyen még sose történt.


A GLS vagy a többi más tészta, mivel ott nem kötelezettségük, ott természetesen ismerem a futárokat és adok borravalót, hogy felhozzák vagy ha új ember jön őt is szépen megkérem előre jelezve ha megkapom SMS-ben a telefonszámát.

febr. 20. 15:32
 14/148 anonim ***** válasza:
91%
kicsit se vagy nagyképű majom
febr. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/148 A kérdező kommentje:
Mégis miben voltam nagyképű? Nekem írták, hogy felpofoznának arra reagáltam.
febr. 20. 15:41
 16/148 anonim ***** válasza:
95%

A közös képviselőtök bolond volt, isten nyugosztalja.

Te arrogáns vagy.

A futár meg önérzetes, és kissé hirtelen haragú.

Életemben ilyet még nem pipáltam, hogy valaki levitesse a szemetét a futárral, betojok :D

febr. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/148 anonim ***** válasza:
96%

Fú, te egy olyan igazi kis szőrszálhasogató, sunyi, aljas, kukacoskodó, lefelé taposó, felfelé nyaló minden lében kanál, mindenkit feljelentgetős kis senkiházi vagy...

Azt ugye tudod, hogy a kamera jelenlétéről köteles vagy tájékoztatni azt, akiről felvételeket készítesz? Mert én hiába nem húznék semmit a fejedbe, nem szeretném, hogy engem filmezgess, ha otthon vagy, ha nem. Ez annyira alja sunyi dolog, hogy lehányni való féreg vagy.

febr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/148 anonim ***** válasza:
94%
Ritka gyökér ember vagy kérdező. De legalábbis trollnak elsőosztályú :D
febr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/148 A kérdező kommentje:

Akinek nincs vaj a füle mögött azt nem zavarja egy a saját lakásomban lévő kamera. Főleg, hogy semmire nem használom fel a felvételt ha nem történik atrocitás, ebben az esetben is csak akkor ha pl. hazudni szeretnél a történtekről.


Az is zavar, hogy az utakon több 100 autó megy el melletted naponta ami rögzít téged?


Az fél az ilyentől akinek takargatni valója van vagy rosszban sántikál.

febr. 20. 15:46
 20/148 anonim ***** válasza:
94%

A lakásodban lehet kamera, de ha én becsöngetek hozzád bármely okból, már jogot sértesz és feljelenthet az illető. Igen, már nem csak a közzétételhez kell engedély, hanem a felvételért.


Szemetet szállítani nem szégyen, nem megalázó. De a stílusodból ítélve leereszkedő módon szóltál hozzá.

Ha emberi hangon teszed, akkor abban a tónusban is válaszolt volna.

Egyébként jó, hogy a kormányt markolja, meg kilincseket fogdos, de egy szemetes után nem ártans kezet is mosni.

Hepciás vagyok én is. De én pl. úgy, hogyha látom a szrmetessel, elgondolkodnék azon, megbízhatok-e abban a cégben?

febr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!