Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennél ha kapnál 1 dobozba...

Mit tennél ha kapnál 1 dobozban 1 milliárd forintot?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, lehetőséged lenne következmények nélkül megtartani a pénzt. DE. Annak tudatában, hogy ezt a pénzt szegény és becsületes emberektől csalták ki vagy vették el valamilyen úton módon, akik tehetetlenek ez ügyben. Netán lenne is egy lista a megkárosítottakról, akik most tönkrementek.


Ennek ellenére, Te megtarthatnád a pénzt mint kívülálló és nem szólna róla senki.


Mit tennél? Csak a gondolattal való eljátszás végett...


Azért tettem fel a kérdést, mert szerintem ritka anyagias egy nép a magyar, még a minimálbéres sormunkás is gyűjt ezerrel, hogy megvehesse a táblagépeket és elmondhassa, hogy neki is van... A felsőbb rétegről ne is beszéljünk...


De nem célom most a vita, csupán érdekelne ki hogy cselekedne, anonim oldal, a valóságba úgyis mindenki azt mondaná, hogy visszaadná a pénzt. De kíváncsi vagyok ITT az eredményre! Becsülettel visszaosztanád a pénzt, vagy következmények nélkül eltennéd és kihasználnád a lehetőséget?


2014. nov. 11. 11:34
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
65%
Engem nem érdekelne, hogy zsarolták vagy csak átverték akiké a pénz. Ami nem az enyém, nem tartom meg. Neveltetés, erkölcs, ilyesmik...Én is 16 éves korom óta dolgozok, csóró családom van, mégsem lopnám el (bocsánat, tartanám meg) azt a pénzt. Empátia, emberek, empátia... 10%? És mi alapján választod ki, hogy kiktől lopod el a pénzét? Borzasztó kapzsi világban élünk.
2014. nov. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
47%

Mikor először láttam meg a kérdést kategorikusan igen, megtartanám a pénzt lett volna a válasz. VISZONT továbbolvastam, és én becsületes lennék és viszadnám mindenkinek, akár elhiszitek akár nem.

Helyükbe képzelném magam, nekem is jól esne ha visszakapnám a pénzt.


Az ember meg kéne végre tanuljon becsületes úton járni, nem pedig a kapzsiságon... !!!

2014. nov. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim válasza:
55%
A pénzt megtartanám, a dobozt vissza adnám! :D
2014. nov. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
0%
Ha bűncselekmény útján jutna hozzám, vagy abból származik: nem tartanám meg. De ha nyernék lottón vagy kaparóson bármennyit, azt megtartanám magamnak és csak magamra költeném, meg a kedves rokonaim sem tudhatnának róla.
2014. nov. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim válasza:
30%
Én meg tartanám a pénzt, mert valószínűleg az a pénz rengeteg embertől lett kicsalva, vagy zsarolva és azok az összegek kb 200 ezres mértékűek lehetnek, ha átlag emberekről van szó. Ha pedig átlagemberek, akkor valószínűleg, ahogy te is írtad a visszakapott pénzből venne egy új tv-ét vagy akármit a nagy többség. Persze lenne egy %-akiknek tényleg jól jönne az a pénz. Épp ezért az összes pénzt megtartanám, és ha tényleg nincs következménye, akkor befektetném, úgy hogy milliós bevételeim legyenek a későbbiekben. Mivel folyamatosan lesz pénzem, így folyamatosan tudok segíteni a rászorult embereken. Lehet hogy egy részről önzőség, de szerintem meg mindig jobban járnak az emberek átlagban, illetve én is. És így legalább nem kapnak egyszerre egy nagyobb összeget, hogy értelmetlenségre költsék el.
2014. nov. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
57%

" valószínűleg az a pénz rengeteg embertől lett kicsalva, vagy zsarolva és azok az összegek kb 200 ezres mértékűek lehetnek, ha átlag emberekről van szó. Ha pedig átlagemberek, akkor valószínűleg, ahogy te is írtad a visszakapott pénzből venne egy új tv-ét vagy akármit a nagy többség."


Az egész írásod jó, de ez a legjobb rész. Végülis senki nem mondta hogy retardáltak nem kaphatják meg ezt a dobozt. Az is tetszik ahogy megmagyarázod, hogy mindenkinek úgy a legjobb ha nálad marad a lóvé. Kár a szegényekbe, hiszen úgyis szegények. Kicsit ilyen Lázárjanis érvelés, de tetszik.

2014. nov. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim válasza:
73%
Szerintem Te is megtartanád!!
2014. nov. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
73%
Ha tudnám hogy kinek kell visszaadni, akkor visszaadnám, függetlenül attól hogy csalás miatt vesztette el, vagy zsarolás miatt. Fel sem merülne bennem hogy megtartsam. Pedig nem tartom magam jobb vagy becsületesebb embernek másoknál, sőt. Kicsit meg is lepődtem a válaszokon.
2014. nov. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
36%
Itt én is azt mondom hogy vissza adnám de élesbe ugyis megtartanám...
2014. nov. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
69%

5 vagy 10 milliót megtartanék, a többit visszajuttatnám a tulajdonosoknak, ha tudnám. Ha nem, akkor jótékonyságra ajánlanám fel, valószínűleg kórházaknak.


5-10 millió forintból megvalósíthatnál az álmaimat, és elindulhatnék azon az úton, amin tervezek :)

2014. nov. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!