Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennél ha kapnál 1 dobozba...

Mit tennél ha kapnál 1 dobozban 1 milliárd forintot?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, lehetőséged lenne következmények nélkül megtartani a pénzt. DE. Annak tudatában, hogy ezt a pénzt szegény és becsületes emberektől csalták ki vagy vették el valamilyen úton módon, akik tehetetlenek ez ügyben. Netán lenne is egy lista a megkárosítottakról, akik most tönkrementek.


Ennek ellenére, Te megtarthatnád a pénzt mint kívülálló és nem szólna róla senki.


Mit tennél? Csak a gondolattal való eljátszás végett...


Azért tettem fel a kérdést, mert szerintem ritka anyagias egy nép a magyar, még a minimálbéres sormunkás is gyűjt ezerrel, hogy megvehesse a táblagépeket és elmondhassa, hogy neki is van... A felsőbb rétegről ne is beszéljünk...


De nem célom most a vita, csupán érdekelne ki hogy cselekedne, anonim oldal, a valóságba úgyis mindenki azt mondaná, hogy visszaadná a pénzt. De kíváncsi vagyok ITT az eredményre! Becsülettel visszaosztanád a pénzt, vagy következmények nélkül eltennéd és kihasználnád a lehetőséget?


2014. nov. 11. 11:34
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 A kérdező kommentje:
*Módosítom
2014. nov. 11. 11:58
 12/64 anonim ***** válasza:
80%

Nem tartanám meg. Mindig is dolgoztam, már akkor is, amikor suliba jártam. Nekem fontos, hogy a pénzem az az én pénzem. Nem tartozom senkinek semmivel.

Egyébként hiszek is abban, hogy a sors visszaadná (megbüntetne) ha így mások kárán szeretnék meggazdagodni.

Ahogy írta valaki, egy kis "jutalmat" megtartanék belőle magamnak, a többit vinném a rendőrségre, hogy juttassák vissza a családokhoz.

2014. nov. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
52%
Most akkor találd már ki mi is a kérdés...mert azért messze más kategória a zsarolás és a csalás. Arról nem is beszélve, hogy valaki biztos eljönne azért az 1 milliárdért, vagy a magyar igazságszolgáltatást ismerve, azonnal elítélnének bűnrészességért.
2014. nov. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
63%
9-es vagyok. Zsarolás esetén (ha olyan igazi, keresztapa módban ment) visszaadnám maradéktalanul. Kivéve, ha az 1 milliárdból 990 millió forint egy ember tulajdona, mert arról már azt feltételezem, hogy nem tisztességes úton jutott hozzá. Mindenre kitérően a válaszom: csak úgy viselkedem másokkal, ahogy én elvárnám, hogy velem bánjanak fordított esetben.
2014. nov. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
31%
Vennék egymilliárdért egy szupersportkocsit (pont egymilliárdért!) és 350-nel a betonfalnak hajtanék.
2014. nov. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
23%

Egyértelműen megtartanám. Nem érdekelne, hogy kik és mennyit szenvedtek érte. El is kezdeném költeni.


Majd ha már nagyon fogytán van akkor, ua tennén mint a #15. csak olcsóbb kocsival!

2014. nov. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
31%

ha annak a doboznak hozzàm kellett kerüljön akkor ugy értelmezem: a sors megajàndékozott vele, tudvàn eddig jo ember voltam .

amúgy meg: ha ennyi pénzt egy embertöl kitudtak zsarolni akkor ott van több is, nem aggodnék a lelkiismeretem miatt.

ha több embertöl zsaroltàk ki ezt az összeget és a rendőrség sem tudott srmmit csinálni akkor a sors keze akarta hogy azt a pénzt én kapjam .

2014. nov. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
31%
Én lennék a világon a legboldogabb. Sírnék örömömbe. Az életembe se kéne megalázkodnom senkinek, meg dolgozni se!
2014. nov. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
37%
Nem tudom, hogy megtartsam magamnak rá vinne-e a lelkiismeretem!Ha tudnám, hogy kiknek ártottak,akkor visszaadnék nekik valamennyit, de fejenként nem annyit,amennyit kifizettek.
2014. nov. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
42%

Mi az, hogy ritka anyagias a magyar nép? Miért ne lehetne még egy sormunkás embernek is vágya, és miért ne valósíthatná meg? Nehogy már ez is bűn legyen. Vagy szerinted a szegény az maradjon csak szegény és ne akarjon semmit se? Érthetetlen ez a felfogás számomra.

Kitalációra válaszolva: én nem másokat néznék, és arra hivatkozva nem menteném magamat, hogy azért nem adom vissza nekik a pénzt, ha ráadásul még lista is van róla. Ha nem visszaadnám mindenkinek. Ha nem lenne lista akkor is szét osztanám a szegényeknek. Kéne a fenének annyi pénz, csak tönkre teszi az ember jellemét.

2014. nov. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!