Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennél ha kapnál 1 dobozba...

Mit tennél ha kapnál 1 dobozban 1 milliárd forintot?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, lehetőséged lenne következmények nélkül megtartani a pénzt. DE. Annak tudatában, hogy ezt a pénzt szegény és becsületes emberektől csalták ki vagy vették el valamilyen úton módon, akik tehetetlenek ez ügyben. Netán lenne is egy lista a megkárosítottakról, akik most tönkrementek.


Ennek ellenére, Te megtarthatnád a pénzt mint kívülálló és nem szólna róla senki.


Mit tennél? Csak a gondolattal való eljátszás végett...


Azért tettem fel a kérdést, mert szerintem ritka anyagias egy nép a magyar, még a minimálbéres sormunkás is gyűjt ezerrel, hogy megvehesse a táblagépeket és elmondhassa, hogy neki is van... A felsőbb rétegről ne is beszéljünk...


De nem célom most a vita, csupán érdekelne ki hogy cselekedne, anonim oldal, a valóságba úgyis mindenki azt mondaná, hogy visszaadná a pénzt. De kíváncsi vagyok ITT az eredményre! Becsülettel visszaosztanád a pénzt, vagy következmények nélkül eltennéd és kihasználnád a lehetőséget?


2014. nov. 11. 11:34
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 t_GaRami_a ***** válasza:

Nem olvastam nagyon a válaszokat, de utólag majd pótolom.


Először is. Megtartanám. Mindenkinek a maga baja a legnagyobb. Az utóbbi időben elég sok olyan dolog ért, aminek nem szabadott volna megtörténnie semmiképp az én koromban. Persze, hogy megtartanám. Ember embernek a farkasa.


Múltkor volt egy kép facen, hogy eltűnt egy csaj, (meg lett azóta) és mindenki odaírta, hogy jajj szegény úristen de sajnálom stb stb... Egyetlen egy ember mondta meg az igazságot: Megnézed a képet, sajnálod egy percig, aztán elfelejted, nem tudod átérezni. Rögtön küldték el az anyjába. Kérdező, te mit csinálnál? Nem tudod, hogy abban a helyzetben hogy viselkednél. Más egy elméleti kérdés, és más a gyakorlati megvalósulása.


Feltettél egy provokatív kérdést, játszod a szentet, de úgy vess követ akárkire is, hogy ha te hibátlan vagy. Ennyi.


(A válaszomban felmerülő esetleges hibákért, ellentétekért a válaszok el nem olvasása végett előre elnézést kérek. További információért hívja kezelőorvosát, gyógyszerészét.)


Ja, és ha elolvasod, amit írtál: "De nem célom most a vita, csupán érdekelne ki hogy cselekedne,..." és azt hoznád te, vagy bárki ellenem, azzal az indokkal, miszerint nem provokálsz, ezt hozom fel ellened: "Sejtetem, hogy ilyen válaszok lesznek..... Hiába, itt már mindenen felkerekedett a pénz..." Az első oldal azért megvolt ;)

2014. nov. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
Én vennék egy atombombát, utána meg felrobbantanám örömömben :D ! + de még előtte vennék egy napszemüveget!
2014. nov. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 Üveges válasza:
Attól, hogy nem fogadom el nem kapják vissza szóval nem lenne rossz érzésem, ha elfogadnám.
2014. nov. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
Felébrednék az álomból!
2014. nov. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
Ha jelen pillanatban kapnék egy ilyen varázsdobozt, mindőjüknek elküldeném levélben a hiányzó pénzét, abból levonva az elküldés értékét. Nem tartanék meg egy centet sem. Lehet, hogy pár év múlva már én is másképp fogom gondolni, de most biztosan ezt tenném.
2014. nov. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:

Komoly dilemma elé állítottál! (A második oldal után abbahagytam a válaszok olvasását...

Szóval ha semmilyen infóm nem lenne a pénz eredetéről, akkor nem foglalkoznék vele, megtartanám!

De ha már személyek is társulnak hozzá, akkor most úgy gondolom, hogy visszaadnám a pénzt a jogos tulajdonosának!

Fájó! Nagyon fájó szívvel!


De hozzáteszem, ha tényleg itt lenne előttem, akkor nem tudom megmondani, hogy döntenék! Azért más játszani az elveinkkel és megint más egy olyan kísértésbe esni, ami tkp. ellenállhatatlan...

2014. nov. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:

Sokan túltárgyalták... A pénzt felhasználnám a felsőbb (egyébként rosszakaró) hatalmak megdöntésére, és egyben munkalehetőséget teremtenék a nincsteleneknek.

Nem vagyok olyan hülye, hogy magamra költsem...

Max azt ami megmaradna... Én úgy tartom, hogy amíg van akár csak 1 éhező ember is a földön, addig senki nem érdemel a világon semmiféle pénz, és konkrétan semmit. Mert tehetne ellene, de nem tesz. Minden más csak kifogás. Itt egyetlen kivétel van, az akinek semmije sincs, és épp hogy megél.

2014. nov. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:

1 milliardbol hamar lehet tobb penzt csinalni. Szoval mondjuk kulonbozo befektetesekkel meg mittomen mivel keresnek mondjuk +200 000 000ft-t. Ezutan vissza adnam a penzt. Sot inkabb csinalnek meg tobb penzt es akk kapnanak egy kis engesztelest.

Mindenki boldog :D


17/L

2014. nov. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim válasza:

Utánajárnék a dolgoknak, befektetnék, félretennék, (ez évekig tarthat, de én max.5évig csinálnám,) és amikor elég összegyűlik, akkor többet adnék a károsultaknak, mint amennyit el esztettek, úgy, hogy nekem is maradjon annyi amennyiből vígan élek életem végéig szórakozva, pénzügyi gondok bélkül. Lehet, hogy naív vagyok, de én így gondolom. Odaadni mindet marhaság… , ha mindet megtartod, életed végéig bànni fogod… Ez a legjobb megoldás, már ha sikerül…

Úgy állítottam be, hogy ne mutassa a nevem, de most leírom: L.András2 felhasználó vagyok!

2014. nov. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
Csatlakozom 48-as válaszolóhoz. A plusz bevételből pedig felkutatnám azt, aki kicsalta szerencsétlenek pénzét, majd bérgyilkost küldenék a nyakára. :)
2014. nov. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!