Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennél ha kapnál 1 dobozba...

Mit tennél ha kapnál 1 dobozban 1 milliárd forintot?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, lehetőséged lenne következmények nélkül megtartani a pénzt. DE. Annak tudatában, hogy ezt a pénzt szegény és becsületes emberektől csalták ki vagy vették el valamilyen úton módon, akik tehetetlenek ez ügyben. Netán lenne is egy lista a megkárosítottakról, akik most tönkrementek.


Ennek ellenére, Te megtarthatnád a pénzt mint kívülálló és nem szólna róla senki.


Mit tennél? Csak a gondolattal való eljátszás végett...


Azért tettem fel a kérdést, mert szerintem ritka anyagias egy nép a magyar, még a minimálbéres sormunkás is gyűjt ezerrel, hogy megvehesse a táblagépeket és elmondhassa, hogy neki is van... A felsőbb rétegről ne is beszéljünk...


De nem célom most a vita, csupán érdekelne ki hogy cselekedne, anonim oldal, a valóságba úgyis mindenki azt mondaná, hogy visszaadná a pénzt. De kíváncsi vagyok ITT az eredményre! Becsülettel visszaosztanád a pénzt, vagy következmények nélkül eltennéd és kihasználnád a lehetőséget?


2014. nov. 11. 11:34
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:

Képzeld,akkor telne arra is,hogy megfizessek valakit,akinek megvan hozzá a szakértelme.

Különben meg mit pattogsz,tőzsdei jóslógép vagy,hogy megmondd,"hogy mindenki elvesztené a p*csába?"

2014. nov. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 A kérdező kommentje:

Megfizetnél valakit. Na persze, pénz van akkor már minden adott...


Nem sok realitást látok benne, hogy a beírók java része a semmiből vállalkozást tudna felfuttatni.


Akinek sikerült, annak sikerült pénz nélkül is sok év tapasztalattal és szaktudással. Majd pont az ide beírok nagy része sokszorosítaná meg ezt a pénzt...


Kezdjük ott, aki képes vállalkozni, az vissza adná ezt a pénzt, mert az saját magának is megtudja teremteni, nem csak így menne neki !

2014. nov. 14. 18:52
 63/64 anonim ***** válasza:

Nem sok esélyt látok arra,hogy kapnék egy dobozban egymilliárd forintot.:)


Egy vállalkozást sem lehet csak úgy átlagkeresetből,hitellel a hátad mögött beindítani,ahhoz is pénz kell.


Szerintem teljesen mindegy. Elméleti kérdés volt, ugyan ilyen válaszokkal. Mi lehetne a legrosszabb?Maximum elvesztenék a pénzt.És?

2014. nov. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 A kérdező kommentje:

Ok, rendben. Tényleg elméleti kérdés volt.


kösz a válaszokat, még egyszer nem provokáció volt a célom, még ha úgyis tűnt


saját magamnak akartam felmérést csinálni komoly okok végett, amik belül nem hagytak nyugodni és csesztette az elmémet hogyan is van ez manapság...


Válaszokat szerettem volna, megkaptam.


Továbbá nem fogok kritizálásba kezdeni, hiszen két lehetőség volt, megtartod, vagy visszaadod, ha most elkezdenék itt ócsárolni, a széllel hu.gyoznék szembe (bocsi a kifejezést). Választani lehetett egyik vagy másik. Ennyi.


A vállalkozási részébe nem megyek bele, ez bonyolultabb annál meg nem is volt célom ennek a kifejtése, hisz nem erről szólt a kérdés, de többen alternatívaként felhozták.


Kösz még egyszer a válaszokat.

2014. nov. 14. 21:21
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!