Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennél ha kapnál 1 dobozba...

Mit tennél ha kapnál 1 dobozban 1 milliárd forintot?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, lehetőséged lenne következmények nélkül megtartani a pénzt. DE. Annak tudatában, hogy ezt a pénzt szegény és becsületes emberektől csalták ki vagy vették el valamilyen úton módon, akik tehetetlenek ez ügyben. Netán lenne is egy lista a megkárosítottakról, akik most tönkrementek.


Ennek ellenére, Te megtarthatnád a pénzt mint kívülálló és nem szólna róla senki.


Mit tennél? Csak a gondolattal való eljátszás végett...


Azért tettem fel a kérdést, mert szerintem ritka anyagias egy nép a magyar, még a minimálbéres sormunkás is gyűjt ezerrel, hogy megvehesse a táblagépeket és elmondhassa, hogy neki is van... A felsőbb rétegről ne is beszéljünk...


De nem célom most a vita, csupán érdekelne ki hogy cselekedne, anonim oldal, a valóságba úgyis mindenki azt mondaná, hogy visszaadná a pénzt. De kíváncsi vagyok ITT az eredményre! Becsülettel visszaosztanád a pénzt, vagy következmények nélkül eltennéd és kihasználnád a lehetőséget?


2014. nov. 11. 11:34
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim válasza:
26-os az előtted szóló vagyok, kicsit kicsavartad, amit írtam ,az enyémben az a lényeg ,hogy több pénzzel egyszerűbb segíteni az embereken, mint kevéssel, és ha kapnak egyszer egy x összeget, lesz akinek tényleg nagyon jól jön, de lesz olyan is aki helyett jobb volna ha más kapja. Mindegy, a lényeg az, hogy ha abból a pénzből létrehozol több rászorultakat segítő intézményt, illetve olyanokat támogatsz, esetleg felkarolsz embereket, szerintem jobb, mint visszaosztania pénz...
2014. nov. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
Fordítsd meg és megérted: ellopják 1 millió forintodat. Elédáll aki ellopta és azt mondja, nem adom vissza inkább "felkarollak" belőle. Mit választanál? Hogy karoljon fel vagy hogy adja vissza?
2014. nov. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
Es te kérdezõ mit tennél?
2014. nov. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
Tök mindegy az egész kérdés, a kérdező már rég eldöntötte, hogy mi magyarok milyen anyagiasak vagyunk, pláne a szegények, mert miért nem maradnak nyugton ahelyett, hogy ezerrel gyűjtenének egy tabletre, csak, azért - a kérdező szerint -, hogy legyen, mert ő ezt is eldöntötte. Ergo a szegény ne akarjon már magának semmit azon felül, hogy éljen és kuss legyen neve. Mindezen meglátását óhajtja visszaigazoltatni a kérdező, leginkább a maga örömére.
2014. nov. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim válasza:
Értem amit mondasz, és igazat, adok, de ( mindig ott van az a de :DD) először is nem az áll oda elé, aki ellopta, mondjuk ez lényegtelen. Lehet nem kapja vissza az 1 millióját, mert abból más is kap, nem csak ő. Lehet hogy az ő hibája, volt hogy elvesztette, lehet nem. Bár az én célom nem az lenne, hogy 1 embert vagy 100 embernek adjam a vissza a pénzét, hanem hogy legalább a többségnek legyen jobb annyival, hogy legalább kajájuk legyen. Értem én én is jobban örülnék ha vissza adná az 1 milkámat valaki személy szerint, de nem az a lényeg hogy neki jó legyen, ha már ennyi pénzt kaptam, hanem hogy többnek még ha nem is jó, de jobb legyen. És mivel be van fektetve pénz, stablian tudom csinálni, és nem kis pénz jön vissza 1 milliárdból.
2014. nov. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
54%

14:20


Jóó van naa ne sértõdjél már meg, mi szegények jobbak vagyunk,mint a gazdagok, mert .....vajon mégis miért??

2014. nov. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
54%
36: Ez a sértő: "szerintem ritka anyagias egy nép a magyar", ergo szépen lenézni a magyar népet, innét kezdve tök mindegy, hogy ki mit válaszol neki! Mindezt teszi magyar nyelven leírva, mintha ő nem is tudom ki lenne! Azon lepődtem meg, hogy senkinek se tűnt fel?! :(((
2014. nov. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim válasza:
54%
Első lépésként vennék egy valami 1000ccm es motort utanna nyitnék egy multi vállalkozást amibe ha kell az összes pénzt befektetném és megkeresném azokat akiktől el vették a pénzt és havi 150.000-250.000 ezres havi fizetéssel felvenném őket
2014. nov. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
54%
14:34 az embereket dolgoztatnád a saját pénzükön?:):):)
2014. nov. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
54%
Jah és kideríteném, hogy kitől csalták ki a pénzt és nekik visszaadnám vagy mi a péló? Ha meg csak úgy adnák pár embernek, akkor meg mi az, hogy a többinek nem adok? Mindenkinek meg nem lehet... Persze, hogy megtartom.
2014. nov. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!