Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lehet bármit kezdeni az ilyen...

Lehet bármit kezdeni az ilyen szomszéddal? Vagy ez így tényleg jól van?

Figyelt kérdés

2 gondom is van. Az egyik, hogy többedjére fordul elő, hogy a szomszéd fél 1-háromnegyed 1 körül áll neki füvet nyírni, kicsivel azután hogy el tudtam altatni a lányomat. Nehéz alvó és mostanság kint az udvaron altatom babakocsiban a friss levegőn, úgy egész hamar elalszik. Erre a szomszéd ma is 12:40-kor nekiállt füvet nyírni, a héten már másodjára, de fordult már ilyen elő korábban is. Ahogy kijön a házból egyből rálát a kertünkre, láthatja hogy ott alszik a baba, de tojik rá. A másik, hogy rendszeresen cigiznek a kertben, a füst meg persze átjön... Kimegyünk a friss levegőre a gyerekkel, erre a cigifüstöt kell szagolja. Ma viszont betelt a pohár, nagyon felhúztam magam mikor megint 12:40kor állt neki búgatni a hülye fűnyírót és átmentem kissé dühösen megkérdezni, hogy ugyan nem lehetne-e más időpontban füvet vágni, mert épp most aludt el a lányom és ez már sokadik, hogy miatta ébred és az is rém zavaró, hogy folyamat a büdös cigijüket kell szagolni. Erre még nekiállt feljebb és elküldött a fenébe, hogy mégis kinek képzelem én magam, hogy megszabjam neki mit csinált a saját kertjében és mit nem és hogy én nem gondolom majd azt komolyan, hogy ő az én lányomhoz meg az ő alvási szokásaihoz fog alkalmazkodni, nem az ő baja, hogy nekem gyerekem van, vigyem be a kölkömet a házba, aztán altassam ott, ha ennyire zavaró és ahhoz sincs semmi közöm, hogy ők hol cigiznek. Végén még hozzátette, hogy őt is baromira irritálja, amikor bömböl a lányom, mégsem jön verni a palávert....

Most ez komoly? Ennyire nem képesek minimális empátiát tanúsítani az emberek a másik felé?? Van bármi megoldás vagy szokjak hozzá, hogy ez van? És a legszebb, hogy még neki állt feljebb és ő küldött el melegebb éghajlatra, majd otthagyott, mondván letojja mit magyarázok, nem kíváncsi a tahó stílusomra....


2020. máj. 2. 16:19
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/110 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan egyetértek a többséggel, a szomszédnak igaza van! A te gyereked, a te dolgod és egyúttal a te bajod őt elaltatni, mint ahogy az is a te felelősséged, hogy megetesd, pelenkát cseréj rajta stb. Ha felkel arra, hogy elhajt egy quados a ház előtt, őt is mész üldözni és szidni, amiért használni merte a közterületet és felébresztette a gyerekedet? Vagy ezt mégis hogy gondolod? Egyéni és szabad döntésed volt, hogy gyereket vállalsz, akkor vállald azt is, ami vele jár és ne a szomszédon vezesd le, hogy annyira jó anya vagy hogy a saját ágyában sem vagy képes elaltatni a saját gyereked.

Én is a büdös francba elhajtottalak volna, ha átjössz idegbeteg és bunkó stílusban hőbörögni. Akkor nyírok füvet, amikor ráérek és amikor van hozzá energiám. Ha ez pont akkor van, mikor te altatnád a gyereked, akkor egyszerű a megoldás: fogod és beviszed a házba, nem pedig vered a palávert, hogy mindenki hagyjon fel minden zajos tevékenységével, mert a te szent és sérthetetlen kölyköd alszik.

Gyereket a házban kell altatni, a füvet meg kint lehet csak vágni. Szíved-joga úgy dönteni, hogy te inkább kiviszed aludni, de akkor ne is nyavalyogj, ha nem mindenki hozzátok alkalmazkodik.

És ennek semmi köze az empátiához! Empátia az, hogy bár a szomszédodat zavarja a gyereked vinnyogása, mégsem megy át mindennap balhézni. Na ez empátia. Az, hogy te megszabnád ki mikor gyújthat rá a saját kertjében, annyira távol van az empátiától, mint ide Kína.

2020. máj. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/110 anonim ***** válasza:
100%

Leírhatod még 80x, hogy te nem ferdítesz meg persze itt mindenki hülye meg bunkó, csak te nem, attól még nem lesz kevésbé igaz, amit írtam. Semmit nem színeztem ki, nem akkor sem, ha még leírod újabb 8 oldalon át. Vázoltam azt, amit te eddig összehordtál. Szar dolog az igazság, én elhiszem hogy fáj, de legalább annyi eszed legyen már, hogy nem tagadod le azt, amit feketén-fehéren leírtál korábban....:D

Magasról tojok rá ki ért egyet velem és ki nem, de te nem voltál, mint ahogy most sem vagy képes kulturáltan és értelmes kifejezni magad, első kommentedben lebunkóztál MINDENKIT, aki nem veled ért egyet, te voltál az első, aki azonnal keselyűként repültél a kérdésre, amint jött új válasz és hisztiztél, hogy "Hát igen, minimális empátia sem várható el" meg "Hát ja, sok a rosszindulatú ember, szegény kérdező" blabla. Tudom, mivel hogy jelezte a gyk, ha új válasz jött, de veled ellentétben én nem álltam neki rögtön odahányni valami provokálót és nem jöttem egyből szurkálódni. Most is elsőként jelentél meg, hogy tudjál egy kicsit toporzékolni, ami miatt senki nem ért veled egyet és akkor még te mondod, hogy más nem képes elfogadni az ellenkező véleményt?:D Jó ég, nézzél már magadba.

Talán, ha első körben képes lettél volna intelligens emberhez méltóan nyilatkozni és nem leszólni mindenkit, akit nem veled ért egyet, most nem itt tartana a dolog.

Na, most álljál neki megint hárítani, hogy te csak szegény áldozat vagy. Végül is, amikor jött egy új komment, ami nem veled és a kérdezővel értett egyet, egy puszta véleménynyilvánítás a kérdésre, te egyből megjelentél és odahőbörögtél pár sort, majd gúnyosan megjegyezted, hogy "de hát a BUNKÓ szomszédja még egy minimális empátiára sem képes".

Vicc.

2020. máj. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/110 anonim ***** válasza:
100%

És mondom, a leggázabb ebben az egészben, hogy miután az első felhasználódat kivágták, mintha misem történt volna megjelentél ezzel és erről is el kezdted osztani az igét. Nem vetted a lapot, hogy senki nem kíváncsi a további eszmefuttatásodra, pont azért lett a kommentjeid fele törölve és azért lettél kirakva az oldalról, neeeem, te jöttél egy másik accounttal és arról is vergődtél. :D:D

De azért én pörgöm a dolgon, nyilván. :D

2020. máj. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/110 anonim ***** válasza:
0%
Na úgy látom, hogy majdnem 1 hónapos kérdés utáni válaszom miatt elinditottam egy nagy lavinát! Tehát itt senki nem mondja, hogy menjél át és kérdezd meg hogy mikor nyirhatsz fűvet, ahogy senkit nem érdekel hogy egy 1gyereket "tojt" a világra remélem itt a 80an ember aki ezt írta ők is csak tojnak meg pontyantanak össze-vissza. Igen engem is idegesít ha egy kisbaba/gyerek sír de amikor azt látom, hogy a szomszéd zombi üzem módban fetreng a kertben és kB imádkozva nézi, hogy végre alszik a gyereke nem fogom rázenditeni a fűnyírót, hogy nesze szevasz keljen fel a gyerek. A cigizésről meg annyit, hogy ezzel nem értek egyet én is cigizek a másik szomszéd is s ide is átjön a füst meg gondolom amoda emide stb... De ha máshol nem akkor legalább kertemben had cigizzek. Én nem veszekedni jöttem sőt gyerekem sincsen, de átlátok a kérdező problémáján. Mint írtam a kérdezőnek sem kellett volna így reagálnia és a szomszédnak se kellene még inkább nyomnia a fűnyírót. Plusz a válaszadokat sem értem mért kell ilyeneket írnia na de hát mind1
2020. máj. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/110 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom kinek van több profilja, de én egy külön álló személyiség vagyok, aki igenis ki áll a kérdező mellett! Ha tudnál olvasni akkor rájönnél, hogy miről beszélek ha egyszer lesz gyermeked vagy már van kívánom hogy ugyan ilyen szomszédod legyen. Vagy ne aludj a gyerektől egész éjszaka és napközben a szomszéd ne hagyjon 😅 én is tudok ám rosszindulatú lenni 🤔
2020. jún. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/110 anonim ***** válasza:
100%

Jól van, fújjad csak ugyanazt újra meg újra, neked felesleges bármit is írni, hisz látszik, hogy ignoralsz mindent, ami neked ellentmond, így egyszerűbb a többi 40-50 embert hülyének beállítani.:D

Te beszélsz itt valódi énről meg szembesítésről? Ez baromi jó. Pont az, aki szerint ugye "én aztán nem vagyok agresszív, de hát sajnos van, aki csak abból ért, ha jól összeverik, de én amúgy nem vagyok ennek híve, csak hát izééé....örülhet a kérdező hogy nem egy kopasz állat ment át szólni neki" 😅

Nonszensz komolyan. És hiaba állsz most újra neki vagdalkozni szokásodhoz híven, hogy minek lovagolok rajta meg te nem "úgy" értetted, itt már megmutatkozott miféle ember vagy te, ugyanis normális ember nem kezd el a legelső kommentjében már arra celozgatni milyen jól járt a szomszéd, hogy nem egy nagy darab kigyúrt állat a kérdező és ezért visszamert szólni, hisz ugye ha az lett volna, akkor megfélemlíthette volna. Már itt rá kellett volna jönni, hogy milyen jellemetlen egy ember vagy.

Éppenséggel te nem bírod felfogni és megemészteni azt, amikor itt többen szembesítettek azzal, amit írtál, mert valamiért a logika és az összefüggésben értelmezése a dolgoknak, neked nagyon nem megy. Te empátia címszó alatt elvárnád, hogy a szomszéd igazodjon a kérdezőhoz, mert hát az, hogy az ő kölyke aludni akar odakint sokkal fontosabb, mint az hogy a szomszédnak akkor van ideje füvet vágni. Mert ugye úgy kezdtél, hogy aki erre sem képes az bunkó és nemtörődöm. Tehát ismét elég nevetséges, hogy itt próbálsz rám mutogatni, hogy én vagyok a rosszindulatú, miközben te már elsőre sem voltál képes kulturáltan megnyilvánulni. Na tehát visszatérve az előzőhöz, csak azt nem tudom felfogni, hogy ezzel hogy számodra elvárható, hogy a másik ne vágjon füvet, mert te úgy óhajtod - teljesen mindegy milyen okból -, azzal annyit teszel, hogy kijelented: mindenki jogosan támaszt különféle igényeket a szomszédja felé és jogosan várja el, hogy azokat be is tartsa, persze mindezt az empátia nevében. 🤦‍♀️ Tehát akkor még egyszer: X átmehet Y-hoz szólni, hogy ne vágjon délelőtt 11 előtt füvet, mert ő addig alszik, A átmenet B-hez szólni, hogy az ő gyereke meg 12-től alszik 2-ig, szóval akkor se vágjon füvet és így tovább és így tovább. Hisz ha az egyik elvárhatja "empatikusan" a másiktól, hogy neki pattogjon, akkor a többi szomszéd is elvárhatja ugyanezt. Ezt írtad TE. A mondandodból pontosan ezt lehet megállapítani és ezt nem csak én mondom, hanem számtalan másik kommentelő is leírta, de ugye akkor sem méltóztattad felfogni. Na kérdem én: hol ér ez a kör véget? Mindenkinek joga van elvárni bármit a másiktól és ha a másik nem alkalmazkodik minden egyes kéréshez, akkor egy büdös bunkó? Hát persze, logikus. :D

De erre még mindig nem voltál képes értelmes választ adni, csak jöttél azzal a szánalmas és semmitmondó szöveggel, hogy jaj hát a közművesek biztos nem mindennap mennek és különben sem a te szomszédaidról van szó .....:D Nesze semmi, fogd meg jól. Továbbra sem akarod felfogni a lényeget. Írt az egyik kommentelő valami olyasmit, hogy a gyerekét pl az online suli közben "zavarta meg" a közműves banda, akkor ő is jogosan rohant volna ki szólni, hogy ne zörögjenek, mert az ő gyerekének órája van?? Ha az adott embernek a környezetében, mint ahogy pl nálunk is és elég sok családi házas övezetben van még másik 4-5-6 vagy akár több gyerek, aki délután alszik, akkor mindenkinek joga van rohanni és a kérdezőhöz hasonló tahó stílusban hőbörögni, hogy de hát a gyerekem alszik, ne most vágd már a füvet. Hisz a te fantasztikus logikád alapján igen és ha a szomszéd nem veszi ezeket figyelembe, akkor bunkó és nemtörődöm. :'D Fantasztikus, legalább tanulunk újat, ha nem alkalmazkodunk mindig mindenben a szomszédhoz, akkor bunkók vagyunk. 👏

De te ugye erre is csak annyit voltal képes kipréselni magadból, hogy "biztos nincsen több olyan gyerek, aki hasonló korú vagy ugyanolyan tájt aludna", meg hát "biztos a szomszéd nem csak akkor ér rá" meg biztos ez, biztos az. Hablatyolsz itt össze-vissza. Honnan szeded, hogy a szomszéd nem csak akkor ér rá?! Nem egy ember leírta, hogy bizony ők is fix napokon és időpontban vágnak füvet, mert bármennyire hihetetlen neked, ők biza CSAK AKKOR érnek ra. Akkor ilyenkor mi van? Ja, hogy hagyni kéne megnőni nyakig érőre a füvet, mert a szomszéd kiskolyok alszik? Persze, nyilván ez így működik. Az ember nem viccből vágja akkor a füvet, amikor hanem azért, mert akkor van ideje, ereje, energiája, ennyi. És aki még így is elvárja, hogy a szomszéd akkor IS Ő hozzá még a gyerekéhez igazodjon, az csak az igazán bunkó és nemtörődöm. És ennek köze nincs az empátiahoz. Meg azt már ne is említsük, hogy a kérdező Kölke is idegesíti a szomszédot, csak ve ellentétben a szomszédban valóban volt annyi empátia, hogy nekem ment át ezért szólni, de az ilyen ezt érdemelné, hogy hasonlóan tahó, idegbeteg módon, mint a kérdező átrohanjon és követelje, hogy hallgattassa el a gyerekét, mert zavaró. Vagy talán csak a kérdező és a hasonló ősmamik követelőzhetnek meg várhatnak el ""empátia"" címszó alatt alkalmazkodást??

Ahogy amúgy arra sem tudtál sokadjára sem semmit reagálni, hogy ha a kérdező tisztában van vele, hogy egy héten melyik az a nap és idő, - mert ugye tisztában volt vele - amikor a szomszéd füvet vág, akkor miért nem vitte be a gyerekét a házba aludni??? Az miért nem opció? Eleve az ember a házban alszik és a kertben füvet vág. Télen is bent kell majd altassa a kölköt, ahogy szakadó esőben sem fogja kitolni, ergo akkor most is nyugodtan heti egy alkalommal bevihette volna bentre aludni a hisztizés helyett és probléma már is meg lett volna oldva. De neeeem, ahh hogy gondolják, hogy majd ő alkalmazkodik.:D Hisz az csak neki jár, senki másnak.

Ráadásul a TE gyereked, a TE feladatod őt ellátni, köztük altatni is és köztük visszaaltatni is, ha épp felébred. Ha te kint akarod altatni, a te bajod, de akkor ne nyavalyogjál, ha a családi házzal járó természetes zajokra felébred, ennyi. Barátnőméknél gyakran motoroznak 3-4-en az utcában, annak is van ám egy hangja, most akkor ő is rohanjon fejvesztve és követelje, hogy húzzanak el, mert hát őt vagy a gyerekét zavarja? :D

De teljesen egyértelmű, hogy ezt ismét nem fogod felfogni, majd le tudod annyival, mint eddig is, hogy tagadod a nyilvánvalót és odaböksz még annyit, hogy "biztos nem úgy vaaan mert blablbalabla" és részedről letudva az "érvelés". :D

Amúgy van gyerekem, de csak azért mert ügyesen szültem egyet, még nem várom el, hogy a nap is nekem süssön. Mert mondjuk pont veled, nekem valóban van önkritikám és felfogom, hogy a gyereket magamnak és a férjemnek szültem, nem másnak és nem veszem alapnak, hogy más az én gyerekem, akit ÖNSZÁNTAMBÓL szültem, alvásidejéhez alkalmazkodjon. Vagy ti talán társasházba is mentek/mentetek verni a tam-tamot, hogy miért most porszívózol, miért most mosol, miért most fúrsz stb stb? Ezek az élet termeszétes velejárói, van aki 12kor porszívózik, de van aki reggel 8kor, van aki meg este 9kor tesz be egy 1,5 órás mosást stb stb. Itt is úgy gondoljátok, hogy rendben van menni és mindenkinek körbeszólni, hogy ne mossanak, se nem porszívózannak, se nem fúrjanak ekkor és ekkor, mert a gyerekem alszik? :D Oké, végülis tök logikus. Egy emberhez kell alkalmazkodni az összes többinek, de hisz ez csak emapatia, ugyebár.....

2020. jún. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/110 anonim ***** válasza:
100%
akarom mondani közmunkás banda és nem közműves..:D
2020. jún. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/110 anonim ***** válasza:
0%

Rendben, én a magam részéről befejeztem a dolgot, úgyse tudjuk meggyőzni egymást a saját igazunkról a másik hozzászólóval.

Bár az utolsó hozzászólásomat azért meghagyhattátok volna, de remélem a hölgy is kapott egy hasonló felszólítást, mint én.

Bízzunk benne, hogy nélkülünk is megoldódik majd valahogy a kérdező problémája, én drukkolok neki.

2020. jún. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/110 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező már ott elszalasztotta az esélyét a megoldásra, hogy idegbajosan átment és nem épp normálisan kérdőre vonta a szomszédot, hogy mégis miért mer akkor füvet nyírni a saját otthonában, amikor ráér. Hát így járt, legközelebb majd elgondolkodik, hogy talán más is alkalmazkodik hozzá azzal, hogy elviseli a gyereke bőgését.

Jó néhányan válasz pedig nem véletlen lett törölve. :)

2020. jún. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/110 anonim válasza:
Kérdező. El lehet menni külterületre nem az agglomeracioban nyomorogni ikerhazban. Miert nem benn altatod? Jajj ott nehezebben alszik el. Jaaaa hogy neked büdös a gyerekkel foglalkozni. Istenem. Cseléd ge..ci nekem mondanád meg egyszer is, hogy mit csinálhatok. Mindennap hajnalban 3:35-kor porszívóznék. De csak 5 percre. Aztan szünet és ujra. Tudom, tudom. Fogd fel, hogy nincs empátia. Vagy eszel vagy megesznek ennyi a story.
2023. márc. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!