Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lehet bármit kezdeni az ilyen...

Lehet bármit kezdeni az ilyen szomszéddal? Vagy ez így tényleg jól van?

Figyelt kérdés

2 gondom is van. Az egyik, hogy többedjére fordul elő, hogy a szomszéd fél 1-háromnegyed 1 körül áll neki füvet nyírni, kicsivel azután hogy el tudtam altatni a lányomat. Nehéz alvó és mostanság kint az udvaron altatom babakocsiban a friss levegőn, úgy egész hamar elalszik. Erre a szomszéd ma is 12:40-kor nekiállt füvet nyírni, a héten már másodjára, de fordult már ilyen elő korábban is. Ahogy kijön a házból egyből rálát a kertünkre, láthatja hogy ott alszik a baba, de tojik rá. A másik, hogy rendszeresen cigiznek a kertben, a füst meg persze átjön... Kimegyünk a friss levegőre a gyerekkel, erre a cigifüstöt kell szagolja. Ma viszont betelt a pohár, nagyon felhúztam magam mikor megint 12:40kor állt neki búgatni a hülye fűnyírót és átmentem kissé dühösen megkérdezni, hogy ugyan nem lehetne-e más időpontban füvet vágni, mert épp most aludt el a lányom és ez már sokadik, hogy miatta ébred és az is rém zavaró, hogy folyamat a büdös cigijüket kell szagolni. Erre még nekiállt feljebb és elküldött a fenébe, hogy mégis kinek képzelem én magam, hogy megszabjam neki mit csinált a saját kertjében és mit nem és hogy én nem gondolom majd azt komolyan, hogy ő az én lányomhoz meg az ő alvási szokásaihoz fog alkalmazkodni, nem az ő baja, hogy nekem gyerekem van, vigyem be a kölkömet a házba, aztán altassam ott, ha ennyire zavaró és ahhoz sincs semmi közöm, hogy ők hol cigiznek. Végén még hozzátette, hogy őt is baromira irritálja, amikor bömböl a lányom, mégsem jön verni a palávert....

Most ez komoly? Ennyire nem képesek minimális empátiát tanúsítani az emberek a másik felé?? Van bármi megoldás vagy szokjak hozzá, hogy ez van? És a legszebb, hogy még neki állt feljebb és ő küldött el melegebb éghajlatra, majd otthagyott, mondván letojja mit magyarázok, nem kíváncsi a tahó stílusomra....


2020. máj. 2. 16:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/110 anonim ***** válasza:
100%

#41 Minél jobban írod a halandzsa kisregényeidet, annál inkább TE bizonyosulsz a hülyének, hiába próbálod másra aggatni a trágár jelzőidet. Buta vagy, ez eddig oké, de hogy még magyarázod is a bizonyítványod, az azért nem semmi.


Melyik részét nem vagy képes annak felfogni, hogy LÁTHATJA?? Menjél már vissza általános suliba, aztán tanuld már meg a feltételes módot, mert rém ostoba vagy. Attól még, hogy a kert úgy van ahogy, véletlenül sem jelenti, hogy a szomszéd ténylegesen látja is, mert mondjuk nem úgy megy ki a házból, hogy leskelődik a szomszéd kertjébe?! Hagyjuk már meg ezt a kukkolást a pletyis vénasszonyoknak.


"az illem, hogy nem zavarjuk a másik szomszédot."


Jó ég, te miről beszélsz?! Milyen illem az, hogy a saját kertemben nem vághatok füvet, akkor amikor NEKEM JÓ ÉS RÁÉREK, mert a szomszéd kikúrt gyerekéhez kell alkalmazkodnom?? Az egész utcát ne járjam esetleg végig, közvéleménykutatást végezve, hogy kinek mikor alszik a porontya, hogy be tudjam lőni mikor szabad a saját kertemben a füvet levágnom? Ne szórakozzunk már komolyan mondom. Gőzöd nincs arról mi az az illem, de megsúgom, hogy messze nem ott kezdődik, hogy csak én alkalmazkodom mindenkihez és teljesen normális időpontban nem vághatom le a füvemet, mert a hercegnőnek és a porontyának úgy felel meg a szomszédban. Teszek én rá, ha egyszer akkor van időm, akkor fogom megcsinálni és felőlem maga a jó Isten személyesen is aludhat odaát.


"ha látja a babakocsit kirakva, akkor ne kezdje már el nyírni a füvet, legyen már benne annyi empátia."


Mert miért ne kezdje el??? Te tényleg nem vagy normális. A lőtéri döglött kutyát sem érdekli, hogy a te kölyköd mikor, hol és hogy alszik, nem fogok se hozzád, se a gyerekedhez igazodni, ha én egyszer akkor tudok csak füvet nyírni, akkor nem fogom hagyni méteresre megnőni, mert te mindig akkor altatod a gyereked. Fel kéne fogni, hogy nem érdemel senki kiváltságos bánásmódot, csak azért mert szült.

Ennyi erővel soha semmit ne csináljon az ember, mert valakit mindig biztosan zavarni fog. Ez nem így működik!

És őszintén elszomorító, hogy vannak ilyen sutyerákok, akik ha tehetnék még a napot is beszabályoznák, hogy csak nekik süssön, mert ők szültek és mindenki az ő napi rutinjukhoz igazítsa az életét és a ház körüli teendőit. El vagy te tévedve, még hozzá elég rendesen.

Érdekes érvelni nem tudsz semmit sem, mivel az egész maszlag, amit idehánysz, csak sértődött hiszti, itt vergődsz, amiért már kb 25-en előtted világosan elmondták, hogy nem szabhatod meg a másiknak, hogy mikor nyírjon füvet és nem várhatod el, hogy csak azért mert gyereked van, mindenki neked pattogjon.

Arra sem vagy képes érdemben lószart sem reagálni, hogy talán azért vágja fél1kor a füvet a szomszéd, mert AKKOR ÉR RÁ! Ahogy arra sem reagáltál eddig semmit sem (nem véletlen), hogyha egész nap kint van a kérdező kölyke, akkor a szomszéd nem csinálhat semmit?? Nem gyújthat rá a saját kertjében, mert a szomszéd szült 1 gyereket? Vagy te mégis ezt hogy képzelted?


Az, hogy te nem tudod mit jelent a dühös szó és nem tudod milyen egy dühös ember, azon meg sem lepődök, de ne add már elő itt a nagy mártírt, hogy a kérdező halál kultúráltan átment szólni, mire a szomszéd elküldte a fenébe. Pont azért lett elküldve a kérdező a fenébe, mert idegesen és indulatosan átment és el kezdte követelni, hogy nyírja már máskor a füvet, mert alszik a kölyök és különben is a büdös bagó. Jól tette a szomszéd, hogy helyretette, azért tudja már hol a helye. Ne gondolja már azt, hogy majd ő megmondja ki mikor gyújtson rá. De mondok jobbat: ha normálisan jött volna át a szomszéd is megmondtam volna, hogy sajnálom de mst érek rá füvet nyírni, így nem fogok abbahagyni, cigizni pedig akkor gyújtok rá, amikor akarok, pont. Lehet költözni, ha nem tetszik valami.

Engem is zavar a kakas kukorékolása, hogy a szomszéd neveletlen kölyke egész nap az udvaron síkit, hogy a másik szomszéd kutyája a legyet is megugatja, de a családi ház EZZEL JÁR! Nem fog az egész világ hozzád alkalmazkodni, ha felfogod jó, ha nem akkor is így lesz, csak mellé még idegeskedhetsz minden szaron.


Gondolom te átszerveznéd az egész életedet, ha a szomszéd úgy kívánná, nem baj, hogy máskor nem tudod megcsinálni, inkább vállalod mondjuk a bírságot a parlagfű szezonban, csak hogy a királykisasszonynak jó legyen. Hát persze.

Aki nem képes agyilag felfogni, hogy a szomszéd kertjében nyugodtan vághat füvet, vághat fát, bográcsolhat, zenét hallgathat stb stb, az húzzon el tanyára, aztán éljen boldogan egyedül. Az ilyen civilizálatlan idiótáknak tényleg az való.

2020. máj. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/110 anonim ***** válasza:
100%
Ja és aki legelső körben már kopasz, kigyúrt, "verőemberrel" jön meg fenyegetőzéssel, az nekem csak ne pofázzon arról, hogy ki mire lehet büszke. Szánalom a köbön! Jössz itt, hogy kár hogy nem egy kétajtós szekrény ment át, annak biztos nem mert volna visszaszólni a szomszéd meg nálunk is az egyik izmos faszi elverte a szomszédot, aki nem tudott viselkedni.... Hányinger. Úgyhogy te csak ne prédikálj itt illemről, suttyókám.
2020. máj. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/110 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező nálad baba van, másnál reggeltől otthoni tanulás, Pista bácsiék délben ledőlnek ebéd után, Kovácsék több műszakban járnak... Akkor tulajdonképpen ha mindenkire figyelek, soha nem lehet füvet nyírni. Hol marad belőled az empátia?
2020. máj. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/110 anonim ***** válasza:
89%

Ma 11:00 hozzászóló


Nem arról van szó, hogy bűn mert szült. Nagyon sokunknak van gyereke. Az a baj, hogy a kérdező azt hiszi, ő az anyasággal olyan kiemelt helyzetbe került, hogy innentől az egész utcának suttogva kell beszélni, lábujjhegyen járni. Nevetséges.

Nálunk mindig volt/van zaj, hatalmas parkosított udvar, sokat kell füvet nyírni. Sőt, ha maszek meló itthon van (volt) páromnak, bizony flexelt meg egyebek. Senki nem ment tanyára lakni, senki nem hisztizett. Különben meg a gyerekek megszokják a fűnyíró hangját is, a cigifüst pedig nem megy át hozzád, egy dohányosnak ezt nem meséled be.

De komolyan, vidd be a házba a gyereket aludni, sőt ki se engedd, mert a piszok szomszéd cigizik a SAJÁT udvarán. Te amúgy normális vagy Kérdező?

2020. máj. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/110 anonim ***** válasza:
100%

Ja és ne mentegetőzz, hogy te csak példának hoztad fel a verekedést. A nagy francokat, azt írtad hogy inkább örüljön a szomszéd, hogy nem egy kopasz, kigyúrt állat ment át szólni neki, mert annak biztos nem mert volna visszaszólni és még büszkén írkáltad, hogy nálatok is volt egy olyan agresszív balf*ék, aki megverte a szomszédot. Hányinger. Normális ember nem agresszióval reagál. Jó hogy már nem tartozik köszönettel a szomszéd, hogy a kérdező nem verette meg valakivel. Nevetséges.

Szóval te csak ne papolj arról, hogy ki mire lehet büszke, pont te, aki szorgalmazta már a legelső kommentjében burkoltan a verekedést. Bravó, jár a taps!

2020. máj. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/110 anonim ***** válasza:
100%
Írtad, hogy babakocsiban alszik. Menjetek el sétálni.
2020. máj. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/110 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy neked gyereked van, az magánügy és nem közérdek.

Senkinek nem kötlessége arra figyelni, hogy a te gyerekedet mikor hol mi zavarja. Te szültél, oldd meg te a gyereked problémáit.

Aztán ha az előttetek lévő utat újítanák fel, akkor meg a munkásokhoz mennél oda patáliázni, hogy X és Y óra között ne dolgozzanak, mert a te gyereked így meg úgy? Nevetséges vagy. Bocs, de a szomszéd helyében én ki is röhögtelek volna, hogy mégis kinek képzeled magad.

2020. máj. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/110 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem friss dolog, a szomszéd már januárban is biztos nyírta a füvet, a gyerek meg kora decemberben az udvaron aludt 😂😂😂
2020. máj. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/110 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy sok anyukánál a gyerekszülés után miért tűnik el a józan ész is.

Mert józan paraszti ésszel átgondolva a gyerek a tiéd. Nem a szomszédé, nem az utcáé, nem a közösségé, csak a tiéd. Te vagy az anyja, neked kell róla gondoskodni. Se a szomszédnak, se az utcának se senki másnak nincs köze a te gyerekedhez, így képtelen vagyok megérteni, hogy az ilyen anyukák mégis milyen alapon várják el kb mindenkitől körülöttük, hogy haptákba álljon egy vadidegen gyerek kedvéért. Mindig mindenhol ezt tapasztalom a friss-anyukáknál. Mindenkinek kötelező empatikusnak és toleránsnak lennie, a gyerek meg nyugodtan bömbölhet hangoskodhat, anyuka is azt csinál amit akar, aztán ha valaki nem úgy táncol, ahogy a drága anyuci ezt elvárná, akkor meg egyből műsort rendez, és leordítja mindenkiről a hajat is.

Nekem pont az a tapasztalatom, hogy sokszor nem is a gyerek az idegesítő/zavaró, hanem az "énszültemegygyserketmostmindenkiessenhasra" típusú szuperanyuka.

2020. máj. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/110 anonim ***** válasza:
100%

#45 vagyok, kicsit gyanús amúgy hogy a kérdező a kérdés kiírása után egyből felszívódott és semmire sem reagál...

Lehet időközben ő is megvilágosult és rájött, hogy nincs igaza, hisz a szomszéd semmi rosszat nem csinált.:)

2020. máj. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!