Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lehet bármit kezdeni az ilyen...

Lehet bármit kezdeni az ilyen szomszéddal? Vagy ez így tényleg jól van?

Figyelt kérdés

2 gondom is van. Az egyik, hogy többedjére fordul elő, hogy a szomszéd fél 1-háromnegyed 1 körül áll neki füvet nyírni, kicsivel azután hogy el tudtam altatni a lányomat. Nehéz alvó és mostanság kint az udvaron altatom babakocsiban a friss levegőn, úgy egész hamar elalszik. Erre a szomszéd ma is 12:40-kor nekiállt füvet nyírni, a héten már másodjára, de fordult már ilyen elő korábban is. Ahogy kijön a házból egyből rálát a kertünkre, láthatja hogy ott alszik a baba, de tojik rá. A másik, hogy rendszeresen cigiznek a kertben, a füst meg persze átjön... Kimegyünk a friss levegőre a gyerekkel, erre a cigifüstöt kell szagolja. Ma viszont betelt a pohár, nagyon felhúztam magam mikor megint 12:40kor állt neki búgatni a hülye fűnyírót és átmentem kissé dühösen megkérdezni, hogy ugyan nem lehetne-e más időpontban füvet vágni, mert épp most aludt el a lányom és ez már sokadik, hogy miatta ébred és az is rém zavaró, hogy folyamat a büdös cigijüket kell szagolni. Erre még nekiállt feljebb és elküldött a fenébe, hogy mégis kinek képzelem én magam, hogy megszabjam neki mit csinált a saját kertjében és mit nem és hogy én nem gondolom majd azt komolyan, hogy ő az én lányomhoz meg az ő alvási szokásaihoz fog alkalmazkodni, nem az ő baja, hogy nekem gyerekem van, vigyem be a kölkömet a házba, aztán altassam ott, ha ennyire zavaró és ahhoz sincs semmi közöm, hogy ők hol cigiznek. Végén még hozzátette, hogy őt is baromira irritálja, amikor bömböl a lányom, mégsem jön verni a palávert....

Most ez komoly? Ennyire nem képesek minimális empátiát tanúsítani az emberek a másik felé?? Van bármi megoldás vagy szokjak hozzá, hogy ez van? És a legszebb, hogy még neki állt feljebb és ő küldött el melegebb éghajlatra, majd otthagyott, mondván letojja mit magyarázok, nem kíváncsi a tahó stílusomra....


2020. máj. 2. 16:19
 61/110 anonim ***** válasza:
100%

Azért a kint alvás nem lesz egy fáklyás menet ha bejön a meleg, délután 13 óra körül megsül a gyerek kint. Tudod, arra az izgalmas 40 fokra gondolok. Vagy nem altatod a gyereket nyáron, majd ősszel újra alszik. Télen meg ugye a hideg miatt nem altathatod kint. Érdekes lesz.

De minden további nélkül mehetnétek sétálni, ugyanúgy elalszik a babakocsiban.

2020. máj. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/110 anonim ***** válasza:
0%

Látom még mindig nem értitek. Ő csak egy minimális empátiát szeretett volna elvárni a szomszédtól, dehát hiába.

Mindenesetre ha én lennék a szomszédja a kérdezőnek, én biztos lennék annyira megértő, hogy nem cigiznék meg nem fűnyíróznék, ha látom, hogy éppen ki van téve a babakocsi.

Dehát nem vagyunk egyformák /szerencsére/.

2020. máj. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/110 anonim ***** válasza:
100%

Persze, majd azt lesem, hogy az úriasszony mikor van kint a különleges alvási igényű babájával. Ne viccelj. Sőt, rá se gyújtsak ha kint vannak. Esetleg egy táblázatot ne kérjek, hogy a SAJÁT udvaromra mikor mehessek ki? Füvet nyírni meg mindenki akkor szokott, amikor ráér.

Párom délután ér csak rá füvet nyírni, de lehet két házzal arrébb aludna a kis Pistike. Van aki délelőtt ér rá füvet nyírni, na nekünk meg akkor van az online oktatás. Nem hisztizek.

Én szeretek a teraszon ülni, kávézgatni, itt cigizek. Senkit nem zavar.

Itt a Kérdező az akinek minden probléma.

Az meg, hogy ő bent nem tudja altatni a picit, az aztán végképp csak az ő dolga, nem a szomszédé.

2020. máj. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/110 anonim ***** válasza:
100%

"Látom még mindig nem értitek. Ő csak egy minimális empátiát szeretett volna elvárni a szomszédtól, dehát hiába."


A minimális empátia ott kezdődik, hogy megpróbálom normális hangnemben megkérdezni a szomszédot, hogy nem tudna-e kicsit később fűnyírózni. De minimális empátiát elvárni a szomszédtól azok után, hogy egyszerűen átment cirkuszt csinálni otromba stílusban, enyhén szólva nevetséges.

A szomszéd ráadásul empatikus is, mert nem ment át egyszer sem verni az asztalt, hogy hangos a gyerek. Szóval kitől is kéne akkor minimális empátiát elvárni? A kérdezőtől.

2020. máj. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/110 anonim ***** válasza:
100%

Minimális empátiát?? Mire fel vár el minimális empátiát az, aki idegbeteg módon átrohan a szomszédhoz balhézni, hogy miért nem úgy táncol, ahogy ő fütyül?? Az empátia ott kezdődik, hogy kulturált, normális stílusban próbálok közös nevezőre jutni. Tovább megyek, az NEM empátia, hogy elvárom a szomszéd minden egyes alkalommal azt sasolja, hogy őfelsége kint van a porontyával együtt és ahhoz mérten csinálhat bármit is a SAJÁT kertjében. Ez vicc, nem pedig empátia. Időbeosztást ne kérjen a szomszédtól?! 🤦‍♀️

Ha meg egész nap kint vannak az udvaron, akkor senki nem csinálhat semmit, mert hát az ő gyereke? Ne szórakozzunk már, hogy egy egész utca a kérdező kölkéhez fog majd igazodni. A saját kertjében mindenki akkor gyújt rá, amikor akar és akkor vág füvet, amikor tud és ráér. Ennyi.

2020. máj. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/110 anonim ***** válasza:
100%

"Látom még mindig nem értitek."


Nem-nem tévedés, te vagy az, aki még mindig nem érti. Ráadásul elég erős tévképzeteid vannak az empátia fogalmáról. Az, hogy elvárom hogy a szomszéd a saját kertjében hozzám és a kölykömhöz alkalmazkodjon és folyamatosan kövesse a napirendünket, csak hogy nehogy véletlen akkor merészeljen füvet nyírni vagy rágyújtani, mikor ők kint vannak, főleg a bunkó kirohanása után, az nonszensz és nevetséges. Ilyet senki nem várhat el a másiktól és ez olyan távol van az empátiától, mint ide Kína. Az ő kölke meg rendszeresen bömböl, ami személy szerint számomra ezerszer irritálóbb, mint egy fűnyírás és a szomszédot is zavarja, na ilyenkor akkor hol az empátia? Vagy rá nem vonatkozik, ő bárkit bármikor zavarhat vagy ez hogy is működik?


"én biztos lennék annyira megértő"


Hát az a te bajod, hogy akkora balfék vagy, hogy a saját otthonodban rendszeresen a szomszédokhoz igazodsz.. Valóban SZERENCSE, hogy még véletlenül sem vagyunk egyformák, pl a kérdezőhöz hasonló királykisasszonyból egy is bőven sok.

2020. máj. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/110 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed ugye az volt, lehet-e kezdeni valamit ilyen szomszéddal. Nos, lehet.

Vannak olyan tanyák, ahol a madár se jár, nincs szomszédod.Nincs szomszéd, nincs cigifüst, nincs fúnyíró hangja.

Szóval ha ma hazaér a férjed, mondd el neki, hogy meghirdeted az ingatlant, mert te ezt nem bírod tovább, tanyára vágysz.

(képzeld, nyitva van az ablak, szembe házban flexelnek,a lányom meg tanul. Esetleg menjek át ordítani? Nem, köszi, minket nem zavar)

2020. máj. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/110 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan érzésem, hogy a kölök azért nem képes a házban aludni, mert a kérdező hangosan beszélget/telefonál/TV-zik, vagy olyan tevékenységet folytat a házban, ami zajjal jár. Mást egyszerűen nem tudok elképzelni, hogy miért csak kint tud a gyerek elaludni.

De ha tényleg erről van szó, akkor még nagyobb nonszensz a cirkuszolás a szomszéd miatt...

2020. máj. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/110 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, jönnek a forró nyarak és a szúnyog szezon. :-)
2020. máj. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/110 A kérdező kommentje:
Azért altatom kint a lányom, mert ott seperc alatt elalszik, míg a házban nyűglődik és tovább tart elaltatni. Nyilván ott is eltud, nem azt mondtam, hogy csak kint, de kint jobban tud és kicsit dühítő, hogy éppen elaludt a múltkor is, mire rá 15 percre nekiállt a szomszéd fűnyírózni. Nem azt vártam el, hogy mindenki nekünk "pattogjon", szimplán nem hinném, hogy belehalt volna, ha pl 1 vagy 1,5 órával később vágott volna füvet. Szerintem nem kértem olyan hatalmas dolgot. És igen, piszok dühítő tud az is lenni, hogy kimegyünk a friss levegőre játszani és megállás nélkül pöfékelnek a kerítés mellett, mi meg ezt a szart szívjuk be. De persze szegény szomszéd, nehogy már ne csinálhasson akármit a kertjében, a többi nem számít... Még nekiáll feljebb és azóta szándékosan fél 1-1kor áll neki jó hangos kerti munkát csinálni, hogy így bosszúskodjon.
2020. máj. 14. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!