Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lehet bármit kezdeni az ilyen...

Lehet bármit kezdeni az ilyen szomszéddal? Vagy ez így tényleg jól van?

Figyelt kérdés

2 gondom is van. Az egyik, hogy többedjére fordul elő, hogy a szomszéd fél 1-háromnegyed 1 körül áll neki füvet nyírni, kicsivel azután hogy el tudtam altatni a lányomat. Nehéz alvó és mostanság kint az udvaron altatom babakocsiban a friss levegőn, úgy egész hamar elalszik. Erre a szomszéd ma is 12:40-kor nekiállt füvet nyírni, a héten már másodjára, de fordult már ilyen elő korábban is. Ahogy kijön a házból egyből rálát a kertünkre, láthatja hogy ott alszik a baba, de tojik rá. A másik, hogy rendszeresen cigiznek a kertben, a füst meg persze átjön... Kimegyünk a friss levegőre a gyerekkel, erre a cigifüstöt kell szagolja. Ma viszont betelt a pohár, nagyon felhúztam magam mikor megint 12:40kor állt neki búgatni a hülye fűnyírót és átmentem kissé dühösen megkérdezni, hogy ugyan nem lehetne-e más időpontban füvet vágni, mert épp most aludt el a lányom és ez már sokadik, hogy miatta ébred és az is rém zavaró, hogy folyamat a büdös cigijüket kell szagolni. Erre még nekiállt feljebb és elküldött a fenébe, hogy mégis kinek képzelem én magam, hogy megszabjam neki mit csinált a saját kertjében és mit nem és hogy én nem gondolom majd azt komolyan, hogy ő az én lányomhoz meg az ő alvási szokásaihoz fog alkalmazkodni, nem az ő baja, hogy nekem gyerekem van, vigyem be a kölkömet a házba, aztán altassam ott, ha ennyire zavaró és ahhoz sincs semmi közöm, hogy ők hol cigiznek. Végén még hozzátette, hogy őt is baromira irritálja, amikor bömböl a lányom, mégsem jön verni a palávert....

Most ez komoly? Ennyire nem képesek minimális empátiát tanúsítani az emberek a másik felé?? Van bármi megoldás vagy szokjak hozzá, hogy ez van? És a legszebb, hogy még neki állt feljebb és ő küldött el melegebb éghajlatra, majd otthagyott, mondván letojja mit magyarázok, nem kíváncsi a tahó stílusomra....


2020. máj. 2. 16:19
 51/110 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem meg inkább az lehet, hogy látta, hogy mennyire nekiestetek, és ezért nem akart felesleges vitákba bonyolódni veletek.

Mindenesetre kizökkenteni a meggyőződéséből biztosan nem tudtátok, és továbbra is kitart a saját igaza mellett, és ez így is van rendjén.

Ez az ő élete, úgy éli ezután is, ahogy ő akarja vagy tudja, vagy ahogy a körülményei engedik, ahogy ti is a ti saját életeteket, ennyi.

2020. máj. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/110 anonim ***** válasza:
100%
Vagy bejött a másik felhasználóval, aki nagyon védte, bár tagadta, hogy ő lenne a kérdező.
2020. máj. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/110 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem esett neki, attól hogy leírtuk nem ő a világ közepe, csak mert szült egy gyereket és nincs igaza, még nem esett neki senki. Ő tette fel a kérdést és kérdezte a gyakori népét, akkor a válaszon sem kell megsértődni.


#52 Amúgy én is erre tippelek.. Valószínűleg ő tiltva lett, ugyanis itt az a kommentelő volt az egyetlen, aki nekiesett másoknak és egyből bunkó, nemtörődömnek nevezte azokat, akik szerint nincs rendjén elvárni a szomszédtól, hogy úgy táncikáljon, ahogy az neki megfelelő.

2020. máj. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/110 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem meg inkább az lehet, hogy látta, hogy mennyire nekiestetek, és ezért nem akart felesleges vitákba bonyolódni veletek."


Senki nem esett a kérdezőnek.

Megkérdezte, kinek van igaza, mi elmondtuk. Ha ő ezt személyes támadásnak ítélte, az az ő baja.

2020. máj. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/110 A kérdező kommentje:

Azért nem is reagáltam, mert láttam hogy itt többen egymásnak estek és oldalakon át csak a vita ment..

Nem várom el egyébként, hogy a nap is nekem süssön meg mindenki nekem pattogjon, pusztán örültem h végre van egy bevált módszer a lányom altatására, erre a szomszéd lazán kijön és nekiáll bőgetni a fűnyírót. Nem hinném, hogy belehalna, ha később nyírná egy kicsivel, de persze azt mondta neki ebben az időben felel meg, ekkor tudja és ekkor van ereje megcsinálni... Igen, a kertünkbe átláthat és láthatja, hogy kint a baba, nyilván nem azt mondom, hogy tényleg látta is, de ha csak egy pillanatra is abba az irányba néz, akkor láthatja hogy ott a babakocsi, nem kell hozzá különösebben leskepődni.

Sajnálom, hogy zavar a ciginek is a büdös szaga, nem túl kellemes, mikor kimegyünk játszani és érezni azt a bűzt. Mehetne egy kicsit odébb is a kertjében, hogy kevésbé jöhessen át a füst, de ők nyilván a mi kerítésünkhöz közelebbi részen cigizgetnek, mert ott van egy kialakított rész asztallal, székekkel és ott ücsörögnek.

Szóval igen, felhúztam magam, mikor átmentem és lehet hogy nem a legszebben szóltam, de nálam is betelt a pohár..

Persze mint mondtam, neki állt feljebb és elhajtott a francba, a helyzet pedig nyilván azóta is változatlan, ugyanúgy fél 1-1 között állnak neki füvet vágni, sőt amikor nem füvet vágnak, mert az heti 1 max 2 alkalom, akkor igyekeznek mással tevékenykedni abban az időpontban, lehetőleg jó hangosan, hogy biztosan felébredjen a gyerek.. Szóval még bosszúskodnak is. És ugyanúgy vígan bagóznak..... Meg sem lepődöm rajta.

2020. máj. 9. 09:48
 56/110 anonim ***** válasza:
100%

Nézd kérdező, muszáj belátnod, hogy itt egyáltalán nem neked van igazad.

Az meg nem éppen egy érv, hogy ez az egyetlen módszer a gyerek altatására. Mit csinálsz, ha esik az eső, vagy ha majd hideg lesz?

A szomszéd meg ott cigizik a kertjében, ahol akar, pláne ha van erre kialakított rész, és gondolom nem egész nap non-stop cigarettáznak mint valami gyárkémény. Meg most egy cigi elszívása meddig tart? Nagyon max 10 perc.


De tudod, ez egy jó lecke a számodra: néma gyereknek az anyja sem érti a szavát. Miért nem tudtad korábban normális emberi hangon megkérni vagy megkérdezni, hogy nem lehetne-e stb stb.? Mert az, hogy eddig minden rendben van, aztán egyszer csak dührohamot kapsz és áttrappolsz a szomszédba fejmosást tartani az pofátlanság. Még szép, hogy ezután a szomszéd magasról tesz rátok.


Mellesleg csinálhattok magasabb kerítést, így nem száll át a füst ha már annyira érzed. Van olyan kerítés is ami hangtompító. Ez lenne itt az egyetlen megoldás. Vagy pedig beszoktatod a gyerekedet, mert egész évben nyilván nem aludhat kint.

2020. máj. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/110 anonim ***** válasza:
100%

A hangtompító kerítésnek érdemes utánanéznetek, esetleg tegyél egy ernyőt amellé a kerítésrész mellé.

És itt van még pár tipp, bár lehet, hogy már ismered:

[link]


Még egy gyereket ne vállalj, ha ezzel az eggyel is ilyen gondjaid vannak.

2020. máj. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/110 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezó, ugye azt te sem gondolod komolyan, hogy a szomszéd nem ott, és nem akkor cigizik amikor akar. Hát az ő udvara, persze, hogy kényelmesen leülnek kint, és úgy cigiznek.Ez bármennyire is fáj a lelkednek, azt csinál minden ember a saját portáján amit akar.

Én is dohányzom, biztos elküldeném a jó édes anyjába, ha meg akarná szabni, hol és mikor gyújthatok rá? Ót meg zavarja, hogy a gyereked vonyít, mégsem szólt eddig semmit, mert természetes, hogy egy gyerek sírni is szokott. Az is természetes, hogy akkor gyújtok rá amikor akarok, az udvaromon ott ahol nekem jól esik.

Én is Anya vagyok, de eszembe nem jutott volna soha ilyen hisztit levágni mint amit te csinálsz.

Ha zavar a cigi, a fűnyíró hangja, megfogod a gyereket és bent altatod.Esetleg fogod az úri és kényes hátsódat, kivonultok tanyára. Szerencsétlen férjed...

2020. máj. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/110 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekvállalással kapcsolatban maximálisan igaza van az előttem szólónak. Ha olyan egyszerű gondjaid vannak, hogy csak kint tudod altatni, akkor tényleg ne vállalja több gyereket. Éjszaka is kirakós a gyereket az udvarra aludni? Szép lehet.
2020. máj. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/110 anonim ***** válasza:
100%

Ne érts félre kérdező, de mégis mit csinálsz, hogy a gyereked csak kint tud elaludni?

Miért nem tud a szobában elaludni? Mi van abban a házban, hogy a gyereket ennyire zavarja az elalvásban? Ezt azért kifejthetnéd. A "friss levegő" szintúgy nem érv, mert akkor a gyerek alhatna a szobában is csak nyitott ablaknál.


Miért vagy mitől nem tud a gyerek bent a házban elaludni?

2020. máj. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!