Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lehet bármit kezdeni az ilyen...

Lehet bármit kezdeni az ilyen szomszéddal? Vagy ez így tényleg jól van?

Figyelt kérdés

2 gondom is van. Az egyik, hogy többedjére fordul elő, hogy a szomszéd fél 1-háromnegyed 1 körül áll neki füvet nyírni, kicsivel azután hogy el tudtam altatni a lányomat. Nehéz alvó és mostanság kint az udvaron altatom babakocsiban a friss levegőn, úgy egész hamar elalszik. Erre a szomszéd ma is 12:40-kor nekiállt füvet nyírni, a héten már másodjára, de fordult már ilyen elő korábban is. Ahogy kijön a házból egyből rálát a kertünkre, láthatja hogy ott alszik a baba, de tojik rá. A másik, hogy rendszeresen cigiznek a kertben, a füst meg persze átjön... Kimegyünk a friss levegőre a gyerekkel, erre a cigifüstöt kell szagolja. Ma viszont betelt a pohár, nagyon felhúztam magam mikor megint 12:40kor állt neki búgatni a hülye fűnyírót és átmentem kissé dühösen megkérdezni, hogy ugyan nem lehetne-e más időpontban füvet vágni, mert épp most aludt el a lányom és ez már sokadik, hogy miatta ébred és az is rém zavaró, hogy folyamat a büdös cigijüket kell szagolni. Erre még nekiállt feljebb és elküldött a fenébe, hogy mégis kinek képzelem én magam, hogy megszabjam neki mit csinált a saját kertjében és mit nem és hogy én nem gondolom majd azt komolyan, hogy ő az én lányomhoz meg az ő alvási szokásaihoz fog alkalmazkodni, nem az ő baja, hogy nekem gyerekem van, vigyem be a kölkömet a házba, aztán altassam ott, ha ennyire zavaró és ahhoz sincs semmi közöm, hogy ők hol cigiznek. Végén még hozzátette, hogy őt is baromira irritálja, amikor bömböl a lányom, mégsem jön verni a palávert....

Most ez komoly? Ennyire nem képesek minimális empátiát tanúsítani az emberek a másik felé?? Van bármi megoldás vagy szokjak hozzá, hogy ez van? És a legszebb, hogy még neki állt feljebb és ő küldött el melegebb éghajlatra, majd otthagyott, mondván letojja mit magyarázok, nem kíváncsi a tahó stílusomra....


2020. máj. 2. 16:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/110 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerűen és udvariasan is átszólhattál volna a kerítésnél, hogy legyen szíves egy fél órát várni, ha nem gond. Fogadok, hogy a szomszéd megértette volna.

De úgy, hogy átviharzol, majd tartasz egy fejmosást, az pofátlanság, pláne olyan dolog miatt, amihez a szomszédnak semmi köze, és a tetejében mindezt alpári stílusban. Még szép, hogy a szomszéd felháborodott.

Ne haragudj, de egy ilyen akció után én is tojnék a fejedre.

A szomszéd teljesen elfogadható időben kezdett el füvet nyírni. Ha van gyereked, ha nincs, nem szabhatod meg egy idegennek, mit csinálhat a saját telkén meg mit nem.


És igen, a gyereksírás nagyon idegesítő tud lenni, ebben is igaza van a szomszédnak. Te nem háborodtál volna fel, ha ő megy át hozzátok, majd alpári stílusban leoszt téged, hogy xar anyuka vagy mert bömböl a gyerek?

Tudod, alapvető íratlan szabálya az együttélésnek, hogy figyelünk egymásra. Az nem megy, hogy a te gyereked hangoskodhat (mégha sírásról is van szó), de más meg legyen rátok tekintettel.

A szomszéd tekintettel volt rátok, mert elviseli a gyereksírást. Te nem voltál rá tekintettel, mert meg akartad neki szabni, mit mikor csinálhat meg mit nem.


Ennyi.

Ha nem látod be, hogy itt bizony te vagy a hibás meg a problémaforrás, akkor ne csodálkozz, ha ez később még rosszabb lesz. Gondolom te sem szeretnéd, ha másoknak olyan véleménye alakulna ki rólad, hogy "csak egy ősanya, aki tahó ordenáré stílusban leoszt mindenkit aki nem nyalja körbe a gyereket". Ismerek pár anyukát, akikről a környezetükben mindenkinek már ez a véleménye. Én erre nem lennék büszke.

2020. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/110 anonim ***** válasza:
86%

Milyen szomszéd bunkósága meg nemtörődömsége?! Itt az egyetlen bunkó, nemtörődöm alak éppenséggel a kérdező, aki elvárja hogy a nap is neki süssön, mert ő ügyesen kinyomott magából egy gyereket. Nehogy már bunkóság legyen füvet nyírni, jóságos ég. 🤦‍♀️ Vicc a köbön. Persze nyilvánvalóan az nem bunkóság, hogy a porontya örökös bömbölése zavar másokat, csak mondjuk lehet a szomszéd nem ilyen proli, hogy egyből rohanjon tahó stílusban kioktatni a kérdezőt, hanem felfogja, hogy alkalmazkodni kell a másikhoz. Füvet nyírni kell és mégis mikor csinálja az ember, ha nem délután?? Ha reggel csinálná, akkor az lenne baj, hogy ők még aludnának, ha este csinálná akkor meg az lenne a baj, hogy ők pihennének. Ha már bunkóságról van szó, akkor itt a kérdező az egyetlen bunkó, méghozzá elég nagy.


"Amúgy meg örüljön a szomszéd, hogy egy nő szólt neki, és nem egy kigyúrt csávó, azzal biztos nem lett volna ekkora szája."


Uhhhh azta, most meg kéne ijedni? Gusztustalan, hogy léteznek ilyen emberek, akik úgy gondolják az agresszió a megoldás és egyből nekiállnak keménykedni, meg fenyegetőzni. Bravó! Én mondjuk a kétajtós szekrény szomszédnak is lazán megmondtam nő létemre, hogy merre van az arra, mikor átjött a semmi miatt pampogni, miközben ők voltak azok, akik ellehetetlenítették az együttélést. És csak próbált volna egy ujjal is hozzámérni...:) 15 évig karatéztam, nem lett volna benne köszönete, de nem csak emiatt, egyből látlelet, feljelentés stb. Csak a sutyerákoknak az első és egyetlen megoldásuk a verekedés. A szomszéd helyében pedig en is el küldtem volna a búsba a drága kérdezőt a kölkével együtt.

2020. máj. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/110 anonim ***** válasza:
74%

#22 Bravó, ügyes vagy, egyből verőember meg agresszió meg megveretés. 👏👏 Mindezt azért, mert a szomszéd nem szarta össze magát a drága kérdezőtől és a csodás kis kölykétől, aki UGYANÚGY zavarja a környezetét a bömbölésével, cserébe a szomszéd "bűne", hogy füvet mert nyírni. Nonszensz. Jól tette a szomszéd, hogy elküldte anyucit a pechába, ezt érdemelte, miután tahó stílusban átment lerohanni szerencsétlent. Itt a kérdező a nemtörődöm, nem más.

Ja és halkan megsúgom: teszek rá mekkora darab állat a szomszéd, ha egy bunkó pöch, akkor helyre fogom rakni és nem fogom visszafogni magam.

2020. máj. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/110 anonim ***** válasza:
100%
Na látom azóta törölték Mr. Egybőlverekedjünk komnentjét...
2020. máj. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/110 anonim ***** válasza:
0%

22-es vagyok.


Persze minden nézőpont kérdése.

De amúgy én sem vagyok híve az erőszaknak, de vannak olyanok sajnos, akikkel csak így lehet szót érteni.

Gondolom a kérdező nem karatézik, így ő csak egy kicsit erélyesebben tudott szólni a szomszédnak.

Ha nem volt bunkó vagy nemtörődöm a szomszéd, akkor csak simán nem volt a tudatában annak, hogy zavarja a kérdezőt?

Erről beszéltem, hogy egyesek olyan buták, hogy fel sem fogják, hogy bármivel is zavarhatják esetleg a szomszédjaikat.

Dehát utána mégiscsak bunkó és nemtörődöm lett, hiszen még neki állt feljebb, és folytatja a dolgait továbbra is, mint eddig.

Úgy beszéltek a kérdezőröl, mintha bűnt követett volna el azzal, hogy gyereket mert szülni. :/

Persze ne forogjon a világ azért körülötte, mert neki gyereke van, de azért egy minimális empátiát talán el lehetne várni másoktól, nem?

De úgy látom, hogy sajnos nem. :/

De amúgy meg gondolom azóta már nem fél 1 körül teszi ki levegőzni a babát, ill. akkor sem, amikor a szomszédék kint cigiznek, mást úgyse nagyon tehet.

2020. máj. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/110 anonim ***** válasza:
0%

Még mindig a 22-es vagyok:


1. Nem a fűnyírással van a baj, hanem azzal, hogy látja, hogy kint van a baba a kertben, de akkor is neki áll füvet nyírni meg cigizni.

2. Nem tahó stílusban ment át szólni a kérdező, hanem kissé dühösen, a kettő nem ugyanaz.

3. Sajnos ezért van ennyi vitás helyzet máshol is, mert a probléma okozója így viselkedik, és még neki áll feljebb azután, hogy szembesítik őt a bűneivel, amiről neki talán nem is volt tudomása, hogy ezzel esetleg másokat zavarhat.

2020. máj. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/110 anonim ***** válasza:
100%

Valamit tisztázzunk már: Aki családi házba költözik, az tisztában kell legyen azzal, hogy a fűnyírás pont ugyanolyan "házimunka", mint a takarítás, muszáj megcsinálni. Ennyi. Nehogy már a szomszéd legyen a nemtörődöm, mert a saját kertjében lenyírja azt a rohadt füvet. Komolyan elképesztő, hogy miken képesek problémázni emberek.

És nem a szomszéd lett bunkó, hanem a kérdező volt az, aki a gyerekére hivatkozva átloholt és tahó, bunkó stílusban rárontott, hogy ugyan már az ő cukimuki bögőmasinája aludna, szóval még 2 órán át ne csináljon már semmit, esetleg levegőt vehet, de mást lehetőleg ne. Azért álljon már meg a menet! Az én otthonomba senki ne merészeljen ilyen hangnemben elszámoltatni és ne akarja megszabni, hogy mit csinálhatok és mit nem. Ráadásul süt a kérdező minden szavából, hogy a "gyereke-gyereke-gyereke", azt hiszi ő felsőbbrendű illetve szent és sérthetetlen, mert neki gyereke van. Mindenki álljon haptákban, mert az ő gyereke alszik blablala. Hozzám jönne át ilyen stílusban óbégatni a szomszéd, első körben elküldeném melegebb éghajlatra, másrészt pedig biztos lehetne benne, hogy onnantól kezdve csak azért is a csodás kis gyereke alvásidejeben zajonganék. Lehet ám normálisan, kulturáltan is beszélni, de ha ő így áll hozzá, akkor én sem leszek segítőkész. Amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten.

2020. máj. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/110 anonim ***** válasza:
100%

"hanem azzal, hogy látja, hogy kint van a baba a kertben, de akkor is neki áll füvet nyírni meg cigizni."


Mar ne is haragudj, de honnan a búbánatból veszed, hogy a szomszéd látta, hogy kint a gyerek??! Én magasról tojok rá, hogy mi van a szomszédnál, nem leskelődöm, valószínűleg észre sem veszem, hogy kint van, DE itt jegyzem meg, hogy ha észreveszen sen fogok azért felhagyni a fűnyírással 1,5-2 órára, mert a szomszéd gyereke alszik. Nem érdekel, hogy neki gyereke van, az az ő baja, nem az enyém. Majd pont azért nem fogok teljesen normális időben füvet vágni, mert a szomszéd úgy gondolta, ő kint altatja a gyerekét. Hagyjuk már. Vigye be, probléma már is megoldva, ne nekem kelljen már a drága szomszéd gyerekéhez igazítanom az életemet! A saját kertemben meg akkor gyújtok rá, amikor akarok, nehogy már engedélyt kelljen kérnem. Itt néhányan nagyon el vannak tévedve. Ha a szomszédnak fát kell vágnia, hogy ne fagyjon meg, de teszem azt akkor is kint alszik valamilyen oknál fogva a gyerek, akkor inkább fagyjon meg, csak hogy a szomszédban megfeleljen? Fel kéne fogni, hogy mindenki MAGÁNÜGYE, hogy gyereke van. Senkinek nem kell a te gyereked alvásidejéhez alkalmazkodnia, ha meg 3nnyire zavar, hogy egy családi házban füvet kell vágni, akkor ki kell költözni tanyára.


És de, tahó stílusban ment át szólni, nem véletlen virít ott a végén, hogy "nem kíváncsi a tahó stílusomra...."


A fűnyírást pedig ne nevezzük már "bűnnek"...🤦‍♀️🤦‍♀️

2020. máj. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/110 anonim ***** válasza:
100%

#26 Te most csak viccelsz, ugye??? Nem gondolod komolyan, hogy majd mindenki a kérdező gyerekéhez meg az ő alvásidejéhez fog alkalmazkodni.🤷🏽‍♀️ Azért álljon már meg a menet. Én speciel nem azt lesem, hogy kint van e a szomszéd vagy sem, mert nem izgat, csinálom a magam dolgát. Egyáltalán nem biztos, hogy a szomszéd látta, hogy kint van a gyerek, dlha látta se biztos, hogy azt is látta, hogy épp alszik, de jelzem, ha látta sincsen semmi, nem az ő gyereke, nem kell hozzáigazítsa az életét! De érdekelne, hogy gondoltad, ha pl a kérdező kölke mindennap kint alszik, a szomszéd soha ne vágjon füvet?! Ne szórakozz már. Ha ő csak akkor ér rá, akkor ez van, a kérdező majd szépen beviszi a házba aludnia a gyerekét, ha neki ez nem tetszik, ennyi. Aludni a házban is lehet, sőt alapvetően ott "kell", ellenben füvet nyírni csak kint lehet, innentől nincs miről beszélni. Senki nem várhatja el, hogy a másik úgy táncoljon, ahogy ő fütyül, csak mert neki gyerekei van. Az legyen az ő gondja.

Az is nonszensz, hogy még azt is meg akarja szabni a szomszédnak, hogy mikor és hol gyújthat rá... El van a kérdező tajolva, méghozzá elég alaposan.

A fűnyírás meg nehogy már bűn legyen. Pffff. Bezzeg az nem gond, hogy az ő kölyke bömböl és zavar másokat, hisz neki lehet másokat zavarni ugyebár....

2020. máj. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/110 anonim ***** válasza:
0%

Értelmezzétek már normálisan a leírt szövegeket, ahelyett, hogy itt okoskodtok!

Megírta a kérdező, hogy mivel a szomszéd átlát a kertjébe, így láthatja/láthatná a babakocsit.

De nem látja/?/, vagy már csak azért is lenyírja akkor a füvet.

Vagy lehet olyan buta, hogy fel sem fogja, hogy ő ezzel zavarhatja a kérdezőt.

Akkor mégis ki a bunkó és nemtörődöm, ha nem ő?!

Pláne azok után, hogy szólva lett neki, még neki állt feljebb.

És ahelyett, hogy azt mondta volna, hogy bocs, erre nem is gondoltam eddig, ígérem ezentúl jobban odafigyelek erre, még ő támadott vissza.

Ha annyira zavarta volna eddig a szomszédot a gyereksírás, akkor miért nem szólt eddig?

Nyílván nem zavarta annyira, ellenben az ő fűnyírása ill. cigizései zavaró dolgok lettek a kérdező számára.

Akkor ki okozta a problémák gyökerét? Persze, hogy a szomszéd, na látjátok!

És még ő van felháborodva, ez a nonszensz.


"Ha a szomszédnak fát kell vágnia, hogy ne fagyjon meg, de teszem azt akkor is kint alszik valamilyen oknál fogva a gyerek, akkor inkább fagyjon meg, csak hogy a szomszédban megfeleljen?"


Nem hiszem, hogy pont áprilisban-májusban kellene fát vágnia neki, így nem valószínű, hogy megfagyna "szegény" szomszéd, szóval ez is rossz érv...


"És de, tahó stílusban ment át szólni, nem véletlen virít ott a végén, hogy "nem kíváncsi a tahó stílusomra...."


Értelmezd már normálisan ezt a mondatot is: "...mondván letojja mit magyarázok, nem kíváncsi a tahó stílusomra..."

Tehát nem a kérdező minősítette magát tahó stílusúnak, hanem a szomszéd jellemezte így az ő stílusát.

Persze mindezt úgy, hogy közben ő volt a tahó. :/


"Nem gondolod komolyan, hogy majd mindenki a kérdező gyerekéhez meg az ő alvásidejéhez fog alkalmazkodni."


Senki nem kérte ezt, csak egy minimális empátiát szeretne elvárni az emberektől a kérdező, dehát látszik, hogy hiába, mert sajnos sok ember ilyen mint ti itt néhányan, még akkor is nektek áll feljebb, ha egyesek rávilágítanak a másokat zavaró dolgaitokra.


Ez olyasmi, mint amikor a felettem lakó azt mondta egyszer a gyerekeinek a lépcsőházban, hogy: "Gyerekek, köszönjetek szépen a néniknek, bácsiknak."

B***ki, ne csak erre tanítsd a kölkeidet, hanem arra is, hogy nem zuhogunk, zörgünk, rohangálunk, kiabálunk a lakásban, mert azzal zavarhatjuk a szomszédokat.

Hát persze, hogy még neki állt feljebb, amikor ez szóvá lett neki téve, pfff...


Egy szó mint száz, a kérdező ezek után kénytelen lesz mindig azt lesni, hogy mikor nem tartózkodik kint a "kedves" szomszéd, és olyankor teszi ki a babakocsit jobb híján, és akkor így valóban meg lesz oldva a dolog nagyjából.

2020. máj. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!