Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lehet bármit kezdeni az ilyen...

Lehet bármit kezdeni az ilyen szomszéddal? Vagy ez így tényleg jól van?

Figyelt kérdés

2 gondom is van. Az egyik, hogy többedjére fordul elő, hogy a szomszéd fél 1-háromnegyed 1 körül áll neki füvet nyírni, kicsivel azután hogy el tudtam altatni a lányomat. Nehéz alvó és mostanság kint az udvaron altatom babakocsiban a friss levegőn, úgy egész hamar elalszik. Erre a szomszéd ma is 12:40-kor nekiállt füvet nyírni, a héten már másodjára, de fordult már ilyen elő korábban is. Ahogy kijön a házból egyből rálát a kertünkre, láthatja hogy ott alszik a baba, de tojik rá. A másik, hogy rendszeresen cigiznek a kertben, a füst meg persze átjön... Kimegyünk a friss levegőre a gyerekkel, erre a cigifüstöt kell szagolja. Ma viszont betelt a pohár, nagyon felhúztam magam mikor megint 12:40kor állt neki búgatni a hülye fűnyírót és átmentem kissé dühösen megkérdezni, hogy ugyan nem lehetne-e más időpontban füvet vágni, mert épp most aludt el a lányom és ez már sokadik, hogy miatta ébred és az is rém zavaró, hogy folyamat a büdös cigijüket kell szagolni. Erre még nekiállt feljebb és elküldött a fenébe, hogy mégis kinek képzelem én magam, hogy megszabjam neki mit csinált a saját kertjében és mit nem és hogy én nem gondolom majd azt komolyan, hogy ő az én lányomhoz meg az ő alvási szokásaihoz fog alkalmazkodni, nem az ő baja, hogy nekem gyerekem van, vigyem be a kölkömet a házba, aztán altassam ott, ha ennyire zavaró és ahhoz sincs semmi közöm, hogy ők hol cigiznek. Végén még hozzátette, hogy őt is baromira irritálja, amikor bömböl a lányom, mégsem jön verni a palávert....

Most ez komoly? Ennyire nem képesek minimális empátiát tanúsítani az emberek a másik felé?? Van bármi megoldás vagy szokjak hozzá, hogy ez van? És a legszebb, hogy még neki állt feljebb és ő küldött el melegebb éghajlatra, majd otthagyott, mondván letojja mit magyarázok, nem kíváncsi a tahó stílusomra....


2020. máj. 2. 16:19
 71/110 anonim ***** válasza:
100%
Te mentél át pattogva, megérdemled. Mi lesz, ha neadjisten lesz még egy rosszul alvó babád, aztán a mostani gyereked fog hangoskodni majd, mikor a kisebbet altatnád? Tedd babakocsiba a gyereket, és menjetek sétálni. Nekem volt ismerősi körben olyan baba, aki kifejezetten zajban tudott jobban aludni, és ha csend lett, felébredt.
2020. máj. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/110 anonim ***** válasza:
100%

Megérdemled Kérdező.

Én is ugyanezt tettem volna, hogy már csak azért is akkor nyírom a füvet. Pedig anya vagyok! És tudod miért? Mert egy rosszindulatú, magát felsőbbrendű lénynek képzelő liba vagy!

Hol cigizzen ha ne a saját udvarán?!

Nagy pofájú nő vagyok, dohányzom is. Nekem próbálnád megmagyarázni, hol gyújtsak rá... Hát nem tennéd zsebre a mondandómat. Leugatnád a páromat mert nyírja a füvet? Kiröhögne, én pedig biztatnám, hogy a stílusod miatt direkt akkor nyírja ezentúl a füvet.

Ma pl nyírta a füvet 2 órán keresztül, senki nem óbégatott, mert a kertes ház ezzel is jár. Nekem sem ugrik senki a torkomnak mert a SAJÁT teraszunkon rá merek gyújtani.

40 fokban is kirakod aszalódni a gyereket? Ha eddig nem vonyított eléggé, akkor majd fog. (amíg hőgutát nem kap szerencsétlen)

2020. máj. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/110 anonim ***** válasza:
100%

"szimplán nem hinném, hogy belehalt volna, ha pl 1 vagy 1,5 órával később vágott volna füvet"


De áruld már el őszintén, MIÉRT NEM tudtad emberi hangnemben, normálisan, kedvesen megkérni?

Honnan kéne a szomszédnak tudnia, hogy éppen a gyereked mit csinál meg neked mi lenne az ideális? Senki sem gondolatolvasó, az pedig így is úgy is pofátnalság, hogy átkajtattál a szomszédhoz jól kiosztani, mert nem találta ki telepátiával, hogy neked mi lenne a megfelelő. Néma gyereknek az anyja sem érti a szavát! De most már mindegy, mert a szomszéd szerintem már akkor is tenne a fejedre, ha szépen kérnéd.


Altasd bent a gyereked. Nehezebben alszik el bent? Ez van. Télen meg 40 fokos hőségben szerintem nem óhajtod kint altatni.

2020. máj. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/110 anonim ***** válasza:
0%
Nem olvastam el az összes kérdést, DE azért ne legyetek már ennyire bunkók milyen dolog ez a kipontyantott meg ki nyomott magából egy gyereket dolog? A másik meg az hogy oké az anyukának nem így kellett volna reagálni de még egy fűnyírót kitudok kapcsolni és később használni addig egy kisbaba/gyerek sírást nem tudok letekerni, hogy ne hallja senki...
2020. máj. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/110 anonim ***** válasza:
0%

74-esnek:


Sajnos ilyen az általános hozzáállása az embereknek az ilyen témákhoz /is/. Mintha akkora bűnt követett volna el a kérdező azzal, hogy szült egy gyereket. :/ Okoskodni, észt osztani azt bezzeg tudnak, de viselkedni, másokra tekintettel lenni, azt nem. :/

2020. máj. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/110 anonim ***** válasza:
30%
Most néztem hogy válasz helyett kérdést írtam 😅 de a lényeget szerintem érteni lehet
2020. máj. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/110 anonim ***** válasza:
100%

Itt az egyedüli bunkó a kérdező, aki igen is azért várná el a külön bánásmódot és azt, hogy mindneki hozzájuk igazodjon, mert ügyesen kinyomozta magából egy gyereket. Tipikus anyuci, aki azt hiszi őt külön bánásmód illeti, csak mert van egy gyereke.

Ez nem úgy működik. Maximálisan igaza van itt válaszadók 99,9%-ának, a szomszéd teljesen normális időben vágta a füvet, senkitől nem várható el, hogy a saját kertjében csak akkor tevékenykedjen, amikor az a szomszédnak is megfelel. Szép is lenne. Ha reggel 7kor jönnek a közmunkások fűkaszázni, akkor is mentek verni a palávert, hogy de hat a gyerek?? A gyereket a házban kell alapvetően az ágyában altatni, az hogy te kint szoktad, a magánügyed, de nehogy már elvárjuk a másiktól, hogy a dolgát olyankor végezze pl ami számára nem megfelelően, csak mert neked alszik a kölköd.

És ha a másik oldalt lévő szomszéd meg a szembeszomszéd meg azt amellett lévő gyerekei mind-mind más időpontban alszanak, akkor mindenkihez igazodni kell a fűnyírással vagy mégis ezt hogy gondoltátok?! Vicc a köbön. A szomszédnak igaza van, nehogy már te akarj másokat elszámoltatni, ráadásul ilyen tahó stílusban.

2020. máj. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/110 anonim ***** válasza:
30%
Amúgy meg a másik az hogy itt mindenki marha okos és magas intelligenciával rendelkezik, hogy így beszél egy másik emberről és konkrétan több oldalon keresztül szapulják a kérdezőt. Senki nem mondta hogy álljon meg az élet azért mert van egy gyermeke, de annyit megérthetne a szomszéd is hogy az a szerencsétlen csak akkor tud pihenni hogy ha gyermeke alszik mivel lehet hogy egész éjszaka fent van a gyerek,értem én hogy ez az ő problémája és sz, rjunk rá a másikra, de az empátia kihalás szélén áll sajnos :(
2020. máj. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/110 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem mocskolta a kérdezőt, épp itt lenne az ideje megtanulni szöveget értelmezni. Az, hogy nem estünk hasra a kérdező és csodás gyereke előtt hasra és megmondtuk, hogy csak azért mert szült még nem jár neki semmilyen plusz vagy külön bánásmód, még nem minősül mocskolódásnak. Max az veszi annak, aki szintén elvárná, hogy a nap is neki susson.

El lett mondva világosan, számtalan érvvel és példával alátámasztva, hogy miért nonszensz elvárni, hogy a másik mindig, minden körülmények között hozzánk igazodjon, az hogy valakinek ez nem jut el a tudataig, az sajnálatos, de nem a kommentelők baja.

Ha zavar, hogy a szomszéd normális, emberi időben vág füvet, akkor fogd meg a gyerekedet és vidd be szépen a házba. Probléma megoldva. Mi is egy adott napon és időpontban vágunk füvet, fel1kor szombaton és azért, mert akkor érünk rá. Pont. Nem fogom senki miatt nyakig erőre megnöveszteni a füvet. Érdekes arra egyik nagy hőbörgő sem tudott érdemben mit reagálni, hogy akkor a közmunkást is elhessegetitek, ha akkor jönnek fűkaszázni, mikor a kölyköd alszik? Vagy ha aszfaltozas van az utcában, őket is kiosztjátok, mondván a gyerek aludna? :D

És arra sem válaszolt senki, hogy talán közvélemény kutatást és felmérést kéne tartani az utcában élő gyereked családoknal, hogy kinél mikor alszik a poronty és ahhoz mérten csinálni egy időbeosztást, hogy mikor vághatsz füvet a SAJÁT kertedben?! 🤦‍♀️🤦‍♀️

2020. máj. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/110 anonim ***** válasza:
0%
Megértés, empátia ilyen emberektől?! Ugyan már! És akkor sokan csodálkoznak, hogy ide fajult már ez a világ... Ráadásul azóta még mindig a szomszédnak áll feljebb, szóval nem tanult az esetből. Tuti az ő gyerekei is ilyenek lesznek felnőttként, hadd süllyedjen csak még lejjebb az emberiség, hát "gratulálok" hozzá. :/
2020. máj. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!