Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jónak tartanátok a fa-, szén-...

Jónak tartanátok a fa-, szén- és vegyes-tüzelés betiltását hosszú távon?

Figyelt kérdés

Még csak most kezdődik a hidegebb időszak, de sok helyen már most is szmog alakult ki a lakossági tüzelés miatt. A téli időszaki tüzeléses fűtés jóval nagyobb légszennyezettséget okoz, mint a közlekedés. Világelsők vagyunk a rákos megbetegedések számában, amelyhez a lakossági tüzelés nagymértékben hozzájárul (a másik ok a dohányzás, amelyet véleményem szerint szintén be kellene tiltani, de az egy másik kérdés). A magyar átlagemberek többsége ráadásul a PET-palacktól kezdve a gumicsövön át a használt ruhákig mindent a tűzbe dob, amellyel jelentősen növeli a légkörbe kerülő rákkeltő anyagok mennyiségét. A szemét égetése jelenleg is tilos, viszont ezt sajnos nem büntetik.


Szerintem hosszabb távon meg kellene szüntetni a tüzelést, mint fűtési módot. Természetesen nem egyik napról a másikra, hanem például egy 5 éves időtartam alatt, addig az érintettek fel tudnának készülni a fűtési mód megváltoztatásra. Ezt követően már csak gázzal, elektromos árammal, távfűtéssel vagy egyéb alternatív környezetbarát megoldással lehetne fűteni, a tüzelés illegális és büntetendő lenne. Jónak gondolnátok ezt?



2020. okt. 8. 22:07
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
46 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
79%

Az elektromos áram mióta környezetbarát? Max ha természetes forrásból állítod elő.

A gáz égésterméke is a levegőbe megy.

2020. okt. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
85%
Nem tiltanám be. Inkább tamogatnám a korszerűsítést. Azért ez nem kis beruházás, és a magyar átlag ezt bőven nem engedheti meg magának, főleg nem 5 éven belül.
2020. okt. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 A kérdező kommentje:

"Az elektromos áram mióta környezetbarát?"


Ha 1 lakosra vetítjük kevésbé terheli a környezetet, mint a háztartási tüzelés. Ha elkészül majd Paks 2., akkor pedig még több kapacitás is lesz.

2020. okt. 8. 22:18
 4/83 anonim ***** válasza:
70%
Geotermikus fűtés
2020. okt. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
90%

Nem feltétlen az érintettek nem akarják ezt megoldani, szóval nem nekik kéne erre felkészülni, hanem az államnak mindenhova egyéb alternatívát biztosítani. Sok helyen sajnos csak tüzelésre van lehetőség (és itt nem csak a nagyon lemaradott helyekről beszélek, hanem Pest megyéről is...)

Erre 5 év sem lenne elég.

Persze szerintem is jó lenne, de sajnos ez ennél hosszabbtávú és nem kis költségvetés.

2020. okt. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
91%
Tudod, ameg egy cserepkalyhaval/kandalloval befutom az egesz lakast gond nelkul, addig ezek a kis regi szar konvektorok mellett kabatban ultem otthon, de azert a szamla vaskos volt. Ha ezt szepen elintezi az allam es normalis futotesteket ad nekem, akkor benne vagyok. De ilyen semmire sem jo gazkonvektorokra biztosan nem koltenek egy arva forintot sem.
2020. okt. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 A kérdező kommentje:

"Sok helyen sajnos csak tüzelésre van lehetőség"


Ezeken a helyeken villamos-energia sincs, amivel kevésbé környezetszennyező módon lehetne fűteni? Egyébként ma már a klímarendszerű fűtés sem megfizethetetlen, ami szintén egy környezetbarátabb alternatívát jelenthet.

2020. okt. 8. 22:24
 8/83 anonim ***** válasza:
78%
Ahol gázzal fűtöttek mindig megakartam fagyni.Egy rakat jó fával meg legalább meleg van.Éjszaka nem fűtünk,nem kelek fel azért,reggel legfeljebb kicsit hideg van.Vagy 30 éves szigetelés van a házon,még az is jó,ha nem is olyan,mint egy korszerű.Senki nem fog megfagyni,mert téged zavar a szmog.A tömeg közlekedést is lehetne fejleszteni,meg nem kéne mindenkinek az öt percre lévő kisboltba is kocsival járni.
2020. okt. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó vagyok.A hátrányos helyzetű településeken ezt,hogy oldanád meg öt éven belül?Kivágnád az emberek mellől az erdőt,hogy ne tudják lopni?
2020. okt. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim ***** válasza:
83%

7 Te sem vagy tisztában azzal, hogy milyen körülmények közt élnek nagyon sokan ebben az országban...


Egyébként szerinted aki arra kényszerül, hogy szemetet dobjon a tűzre, az szórakozásból teszi? Nagyon sok embernek kisebb gondja is nagyobb annál,minthogy a környezetszennyezésen filozofálgasson. Ez csak a jómódú emberek kiváltsága.

2020. okt. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!