Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jónak tartanátok a fa-, szén-...

Jónak tartanátok a fa-, szén- és vegyes-tüzelés betiltását hosszú távon?

Figyelt kérdés

Még csak most kezdődik a hidegebb időszak, de sok helyen már most is szmog alakult ki a lakossági tüzelés miatt. A téli időszaki tüzeléses fűtés jóval nagyobb légszennyezettséget okoz, mint a közlekedés. Világelsők vagyunk a rákos megbetegedések számában, amelyhez a lakossági tüzelés nagymértékben hozzájárul (a másik ok a dohányzás, amelyet véleményem szerint szintén be kellene tiltani, de az egy másik kérdés). A magyar átlagemberek többsége ráadásul a PET-palacktól kezdve a gumicsövön át a használt ruhákig mindent a tűzbe dob, amellyel jelentősen növeli a légkörbe kerülő rákkeltő anyagok mennyiségét. A szemét égetése jelenleg is tilos, viszont ezt sajnos nem büntetik.


Szerintem hosszabb távon meg kellene szüntetni a tüzelést, mint fűtési módot. Természetesen nem egyik napról a másikra, hanem például egy 5 éves időtartam alatt, addig az érintettek fel tudnának készülni a fűtési mód megváltoztatásra. Ezt követően már csak gázzal, elektromos árammal, távfűtéssel vagy egyéb alternatív környezetbarát megoldással lehetne fűteni, a tüzelés illegális és büntetendő lenne. Jónak gondolnátok ezt?



2020. okt. 8. 22:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:
85%
De a #22 kommentjére nem válaszolt a kis nyomorék. Nem mi vagyunk a bunkók, a te stílusod és tudatlanságod vérlázító.
2020. okt. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 anonim ***** válasza:
86%

#31: Nem véletlenül kérdeztem (Én vagyok a 22-es). Nagyon jó lenne átállni valami kényelmesebb, tisztább fűtésre. Nem putriban lakók, hogy egy vidéki kisvárosban, egy régi építésű házban. Itt nincs központi fűtés, nincs bent a gáz sem.

Nem fázok, a fűtés költségét tudom fedezni.

De megtakarításom nincs, hitelt nem kapok, és amikor ilyen oldalakat nézegetek, vagy milliós nagyságrendű összegek röpködnek, vagy ha olcsóbban kihozható (pl. a norvég panel), akkor meg a fűtésköltség lesz jóval magasabb.

Nekem tényleg segítség lenne, ha tudna javasolni valamit, aminek nincs kiépítési költsége, és a havi költség sem ugrik meg.

Mint írtam, nem szeméttel tüzelek, a napraforgó brikett viszonylag könnyen kezelhető, de ha egész nap nem vagyunk otthon, akkor még a hideg házban begyújtani, megvárni, míg felfűti, szóval tényleg jobb lenne egy kényelmesebb megoldás.

2020. okt. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 anonim ***** válasza:
84%
A gáz drága, sokan nem tudják megfizetni, nekünk télen 12 ezer körül szokott lenni a gázszámlánk. A fával nincs gond. Viszont inkább az a baj, hogy sokan hulladékot égetnek, régi bútorokkal.. stb tüzelnek. Na az okoz durva dolgokat. Igazából a fűtés a jó szigetelésél kezdődik, de sokaknak az sincs, az árammal bohóckodni úgy meg nagyon drága.
2020. okt. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 anonim ***** válasza:
38%
Az ismeretségi körömben egy ember fűt még fával,szemétel,papírral. Soha életében nem dolgozott még egy napot sem, 57 éves (nincsenek egészségügyi gondjai,csak nem akart elemnni dolgozni sohasem). Ezt csak azért írom, mert rengeteg rászoruló azért rászoruló,mert nem hajlandó dolgozni járni vagy egy minimálbéres kereset mellé szül 5 gyereket.Évtizedekkel ezelőtt megtörtént az átállás az országban a korszerűbb fűtési módokra, azzal fura takarózni, hogy valakinek még mindig nincs rá pénze. Persze vannak kivételek és valaki tényleg meggyőződésből fűt fával, nem róluk beszélek.
2020. okt. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 anonim ***** válasza:
39%

Oké, hogy betiltod a fatüzelést, de akkor a szegény ember fagyjon meg, vagy mi a tosz?


Egyébként a hozzád hasonló gondolkodású áldott politikusaink hasonló indokot ("környezetvédelem") találtak ki a fúrt kutak betiltására.


Ja. Vezesd be a vizet, meg a szennyvízcsatornát, jó drágán, aztán fizess minden hónapban, mint a katonatiszt.

2020. okt. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 anonim ***** válasza:
77%

"Évtizedekkel ezelőtt megtörtént az átállás az országban a korszerűbb fűtési módokra, azzal fura takarózni, hogy valakinek még mindig nincs rá pénze."


Akkor ez a ház még évtizedekig üresen állt. És igen, a felújításba az már nem fért bele. Aztán meg jött a válság.

Hiteleim dőltek be. Most már jobban fizető munkám van, de minden plusz arra ment rá, hogy ne kelljen elárverezni a házat. (22-es voltam)

2020. okt. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:
21%
36, nem kell másoknak magyarázkodni és mentegetőzni, oda is írtam a kommentbe, hogy mindig vannak kivételek. De vitatkozni sem kelle azzal a ténnyel, hogy rengeteg rászoruló maga tehet arról,hogy rászoruló. Nem tudom, miért estél hitelcsapdába,de az emberi felelőtéenségről vagy a munkakerülésről meg nem az állam tehet.
2020. okt. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 anonim ***** válasza:
43%

Igen, teljesen.

Hosszútávú tervként még reális is, nem egyik napról a másikra kell betiltani természetesen.


Értem én a kommentelőket, hogy kényelmes elégetni mindent, de meddig nézzük még ahogy elpusztul minden magunk körül, mert az úgy kényelmes, meg óccsó, meg egyéb kifogások? :D


(Amúgy mifelénk pl. kifejezetten a jómódúbb családok égetik a szemetet egész télen, nem a szegények... Óriási bírságokat kellene osztogatni emiatt már régóta...)

2020. okt. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 anonim ***** válasza:
68%
Én ezt helyi szinten szabályoznám. Csóró borsodi faluban nem tiltanám, mert ott károsabb lenne, hogy az emberek nem tudnának mással fűteni, ezért megfagynának. Ellenben pl. budai agglomerációban tiltanám, mert ott megtehetné a lakosság, hogy más megoldást választ.
2020. okt. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim ***** válasza:
48%

#22

"Napraforgóbrikettel havi 30-40 ezerből felfűtöm a házat.

Kérlek, javasolj egy olyan környezetbarát módszert, ahol ugyanennyi fedezi a fűtés költségét, beleértve a rendszer kiépítését is."


Nekünk villanyfűtésünk van, ami állítólag nagyon drága, de még azzal se kerül ennyibe a havi fűtésünk tél közepén. :DDD

Kiépítés volt vagy 100.000 ft és fél óra munka.

Az áramot lehet olcsóbbá és zöldebbé tenni, a random dolgok elégetését nem.

2020. okt. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!