Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Megbüntethetnek minket ezért?...

Megbüntethetnek minket ezért? (szomszéd gyerek)

Figyelt kérdés

Konyha az utcára néz, alacsony ablakkal. A szomszéd gyerek kb 12-14 éves, folyamatosan benyúlkál a nyitott ablakon és leemel a pultról dolgokat. sütit, üdítőt stb...

Sajnos az étel tárolása és bezárt ablak itt nem megoldható.

Párom apróra tört üvegszilánkot akar szórni egy tál sütire és úgy odatenni, hogy a gyerek ne lopjon.

A gyerek szüleinek hiába szólunk..


Félek ha megteszi, baja lesz a gyereknek és megbüntetik a páromat.



2016. aug. 13. 21:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
85%

Ész megáll, hogy olyan javaslatok jönnek, hogy a kérdező hogyan rendezze át a lakását a tolvaj igényeinek megfelelően, meg hogy ne vegyen sütit, ha nem akarja, hogy kilopják a saját lakásából. Úgy látom, nem csak a törvény védi a bűnözőket, hanem a mentalitás is ilyen.


Kérdező, üvegszilánkot NE, mert titeket fognak börtönbe zárni, ha megdöglik a tolvaj. Gyámhivatalnak mehet a jelentés, hashajtó jó ötlet, de kamerával csak akkor vedd fel, ha ki van táblázva, hogy kamerás megfigyelés alatt áll, mert különben megint téged büntetnek meg és nem veszik figyelembe bizonyítékként. Sok sikert!

2016. szept. 3. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

Üvegszilánk és pillanatragasztó akkor kizárva.

Abból lehet gond, hogy mivel nem ért a szép sem a csúnya szóból a párom egyet ököllel beküld a kölyöknek?

2016. szept. 3. 19:26
 33/74 anonim ***** válasza:
19%
Igen, lehet..
2016. szept. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
33%

Hát kérdező, pontozz le nyugodtan, de remélem nektek a büdös életbe nem lesz gyereketek!

Egy enyhébb pofon vagy egy erősebb kézre csapás még oké. Na de hogy a párod ököllel behúzzon egyet a GYEREKBE az már igencsak a ló túloldala.

Mint mondtam, láthatóan igencsak a sittre akartok menni, ennyi ésszel meg is érdemlitek. Elhiszem, hogy irritál a kölyök, meg lopkod, na de könyörgöm!


Mellesleg minek írtad ki a kérdést?

Leírták egy csomóan, hogy vegyétek fel a lopkodást legalább egyszer, majd sétáljatok be a gyámügyre és kész. Ők majd elintézik a gyerekét lopkodni hagyó anyukát, és így a gyerek sem fog többet lopkodni. Erre te leírod, hogy talán esetleg bementek a gyámügyre, közben meg már ököllel vernétek a gyereket, ha már az üvegszilánkról meg a ragasztóról lebeszéltek itt titeket...


Ha saját gyereketek lesz, akkor ha rendetlenkedik vagy nem fogad szót, akkor majd jól behúztok neki egyet ököllel, vagy megmérgezitek?

Istenem...

2016. szept. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 A kérdező kommentje:
sajátunk meg lenne nevelve, de egy ilyen pici házba nem kell gyerek.
2016. szept. 4. 11:26
 36/74 anonim ***** válasza:
38%

Mindig is heves erkölcsi és jogi vitákat szül a magántulajdon védelme. Ott van például a fagyállós gazda esete, ami túl azon, hogy megmutatja, mire számíthattok, ha a lopást megelőzendő megölitek üvegszilánkos sütivel a gyereket, szerintem abban az adott esetben nagyon túlzó büntetés volt. Volt egy kiszolgáltatott gazda, akitől nagy értékben loptak, és a hatóságok tojtak rá. Továbbá önmagában nem okozott halált, csak ugye a tolvaj be is volt drogozva, és így a kettő együtt vitte el.

Ez a jelenlegi eset sokkal durvább, ugyanis egy gyerekről van szó, aki lehet, hogy egy pimasz kis taknyos h*lyegyerek, de felelősségre nem vonható. Legalábbis messze nem ugyanaz a helyzet, mint ha egy felnőtt lopna. Továbbá egy-két sütiért azért ez durva retorzió lenne.

A durva testi sértés szintén. Most nem fejteném ki, hogy mit gondolok a férjed mentalitásáról, maradjunk annyiban, hogy ez azon túl, hogy kimeríti az önbíráskodás fogalmát, még súlyos testi sértésért is felelnie kell. Sőt, ha te is segítesz neki, akkor tök romantikus módon együtt mehettek a sittre. (Természetesen külön-külön intézménybe.)

Tessék a rendőrséget rájuk uszítani. Most már ráadásul nincs is szabálysértési limit, akármilyen kis lopásból lehet bírósági ügy. Majd amikor már ötödjére mehetnek a bíróságra a fiuk miatt, majd átgondolják, hogy talán meg kéne nevelni.

2016. szept. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
34%
Szia, lehet leson irok, de most volt a hiradoban nemreg h egy ember fagyallo folyadekot kevert a borba, amit ellopott a szomszed es megitta... a ferfit elitelte gondatlansagbol elkovetett emberoles miatt.. nehogy igy jarjatok, mert siman feljelenthetbek testi sertesert... javaslom inkabb gyenge hashajtot rakjatok a sutibe, illetve suthetsz olyat is ami biztosa nem izlik neki pl sot raksz bele cukor helyett, vagy ilyesmi. A lenyeg h ne legyen a gyereknek durvabb baja, mert te iszod meg a levet sajnos, de azert elmenjen a kedve!
2016. szept. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
0%
Utso vagxok. Most olvasom a tobbi kommentet.. okollel megutni azert tenylegdurva... meg az uvegszilank... mondom nehogy ugyjarj mint a fazda a fagyalloval. Egy lopaser GYEREKET megolni enyhe tulzas.......
2016. szept. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
84%

31. A saját lakásában, a saját falai között mindenki azt videóz, kameráz le, amit akar. Nem? Olyan helyiségben, ahova több ember is bemehet, pl. lépcsőház, már más, oda kell kiírás.


A gyerek szüleinek kéne mégis csak szólni, de erőteljesen. Lehet ordítani, említeni a rendőrséget, a gyámot, hogy igen nagy balhé lesz, ha nem hagyja abba. A gyerekkel is lehet üvölteni, hogy kiszakadjon a dobhártyája (de nem megütni), attól nem lesz baja. Legjobb lenne, ha a pároddal ketten mennétek a szomszédhoz reklamálni, és üvöltenétek, de rendesen. Persze előbb szép szóval is szóljatok párszor, és ha nagyon nem használ, mehet egyre durvábban. Amikor a szomszéddal kiabáltok, valamit össze is törhettek, de ne értékes dolgot. Mondjuk ha ott van pár tojás, azokat vágjátok a földhöz. De előbb csak szép szóval, utána üvöltve, később tojást dobálva.

2016. szept. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 A kérdező kommentje:

ma egy gyors szellőztetésre kinyitottam az ablakot, majd leültem és rágyújtottam egy cigarettára. A gyerek hazafelé az iskolából ismét benyúlt a konyhaablakon.. felugrottam, elkaptam a kezét, másikkal pedig rá akartam ütni, de sikeresen kiesett a parázs a cigiből, amit hirtelen észre sem vettem, azt hittem az ijedtség miatt ordít a gyerek hosszú másodpercekig.

Félek, hogy feljelentenek, nem akartam megégetni a kezét. Párom szerint megérdemelte, ő azt mondta bele kellett volna nyomni neki jó erősen a csikket(bár ő nem dohányzik

FÉLEK MI LESZ HA FELJELENTEK?!

2016. nov. 28. 21:59
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!