Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van értelme pszichológushoz...

Van értelme pszichológushoz menni?

Figyelt kérdés
Segített már bárkin? Úgy érzem magamtól nem lesz jobb, mivel bizonyos szellemi tulajdonságaim blokkolnak az életben való sikerben. Ebben a formában nem tudom magamat elfogadni. Értsd. önbizalom hiány, szorongás. Nem szeretném így 20 évesen lelki nyomorultként leélni az életemet. Egyetemre járok, de ezek a dolgok hátráltatják a tanulmányaimat.
máj. 11. 14:47
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
Nagyjából a 41. jól leírta a lényeget.
máj. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
57%

50

Jo, ezt unom. A velemenyedhez jogod van, nem is azert alltam bele, hanem mert altalanos igazsagkent fogalmazod meg, h senkinek se hasznal. Rengeteg ellenpelda van a kornyezetemben is. Es olyan is van, aki hozzad hasonloan lenezi ezt a szakmat, ilyenkor mondjuk en mindig arra gondolok, h ti ennyire feltek onmagatoktol, hogy igy agaltok az onismeret ellen. Na de ez az en gondolatom, ez is csak egy velemeny.


Azert azt megneznem, tanulnal-e valoban 10 evet, h pszichoterapeuta lehess, csak azert h a gyk-n bizonyitsal valamit egy idegennek 😆

máj. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
25%
Nincs értelme, csak lehúznak sok sok pénzzel.
máj. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:

52! De nem kell tizenévig tanulni. Az már egy nagyon specifikus terapeuta, aki annyit tanul. Egy egyszerű pszichológus messze nem tanul ennyit, egy mentálhigiénés segítő meg két év online és már az is miniterapeuta szinte.


Én egyáltalán nem félek az önismerettől basszus, önismereti körbe járok miden héten! Pont azt utálom, hogy ebből pénzt sajtolnak ki egyesek.

máj. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
Ingyenes onismereti korbe jarsz?
máj. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
57%

Amugy de, aki pszichoterapiat tart, az tobbet tanul, mint az alapkepzes. A mentalhigienes meg coach meg stb. nem terapiat tart, nem is nevezheti annak. Az tanacsadas (mezei pszicho is ezt tarthat), vagy segito beszelgetes. Az is jo lehet egeszseges embernek, hetkoznapi problemakra, de a pszichoterapia mas szint. Nem veletlenul. Ezt is pontosan tudom pechedre, vannak pszichologus es mentalh. szakember ismeroseim.


De tenyleg unom, csak az olvasok kedveert irtam ezt is ide, mert felreviszed oket a marhasagaiddal.

máj. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
60%

Hajrá, 50-es, menj el! Leghamarabb jövőre tudsz jelentkezni, addig gondoskodj a két tárgyas emelt szintű érettségiről, jövőre már küldheted nekem privátban a felvételi értesítésedet, utána félévente a lezárt félévedet, végül 6 év múlva a diplomádat. Biztos itt leszek még akkor, várom! Drukkolok neked a sikerhez. Persze attól még nem leszel terapeuta, de már jó úton fogsz elindulni arrafelé még 4+2 évvel. A sokmilliós tandíj kifizetésében sajnos nem tudok segíteni. Mennyit is tanul egy műkörmös és milyen szinten?

Nem, nem a pszichológus gyógyít, ilyet senki nem is állított. A kliens gyógyul, és ebben a pszichológus mutatja neki az utat, és megtartja a sikertelenségek idején. Szó sincs arról, hogy "beszélget". Tudatos, tervezett, módszeres terápiát folytat. De van egy olyan gyanúm, hogy te még beszélgetni se tudnál, mert rögtön lehülyéznéd a kuncsaftot, és rögtön eldicsekednél vele, hogy bezzeg hogy csinálod azt te meg a sógorod.

máj. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!