Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Milyen egyedül lakni?

Milyen egyedül lakni?

Figyelt kérdés
Azt mondják,úgy sokkal szabadabb az ember,miért van ez?

2018. febr. 16. 17:46
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
83%
Én azért szeretek egyedül élni, mert minden nap megvan az alkalmam arra, hogy kipihenjem magam, kipihenten ébredjek, maximálisan tudjak a dolgaimra koncentrálni, senkinek nem kell elszámolnom semmivel, úgy rendezem be a házat ahogy nekem tetszik, hétvégén addig alszok ameddig akarok, enyém a TV, enyém a számítógép, ha filmet nézek, nem zavar senki sem közben, sőt, a csengőre belülre is tettem kapcsolót, hogy ha nem akarom, akkor nem csengetnek, és ezekkel a dolgokkal szinte az életem végéig elvagyok.
2018. febr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
27%
uccsó és nő nem kell hozzá?
2018. febr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
78%

Én nem értem, pár válaszoló miért reagál értetlenül/agresszíven arra, hogy mások egyedül érzik jól magukat.

Szerintem nagyon jó egyedül élni, jobb, mint haverokkal/pasival. Este hagynak elaludni amikor elálmosodom, reggel sem ébreszt fel senki a készülődésével, nem kell más után takarítani, ha te hagyod ott a dzsuvád (mondjuk nem volt időd elmosogatni reggel), akkor nem kell szégyellned magad miatta, megvár. Nem kell várni a fürdőre, nincs kapkodás meg egymás kerülgetése reggel, teljesen magadnak osztod be az idődet (nincs bevásárlási, takarítási rend), nem fogsz elkapni semmit a lakótársadtól, és te se fertőzöd meg őt (sajnos ha bármelyikünk hazahozott valamit a munkahelyről, mindig végigment mindenkin, hiába takarítottunk mindent és maradtunk a szobáinkban). Nem kell fülhallgatót használni késő este se. Bármikor felvihetsz bárkit, nem kell előre megbeszélni, illetve a lakótárs vendégeit se kell kerülgetni, mert nincs lakótárs se :D Úgy fogadhatsz örökbe állatot, hogy nem kell más engedélye, nincs vita senkivel semmin, és még jó hosszan sorolhatnám.

2018. febr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
41%
17-es válaszolóhoz kapcsolódóan: miért gond az ha valaki jól érzi magát egyedül? Macskás néninek is jobb lenni,mint olyan férfivel családot alapítani aki sértegeti,ugráltatja a feleségét,gyereket is csak azért akar,hogy legyen nem azért,mert annyira szeretne vele foglalkozni,utána ahogy nő a gyerek azzal is csak türelmetlen lesz,kritizálja.És egy nő miért k. ha egyedül szeretne lenni?Valószínűleg jól eltudja tölteni az idejét és nem kell más hülyeségeit tűrni.
2018. febr. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
72%

Látom törölték az előző hozzászóló íását.Elég felháborító volt.

Egyes emberek arra ugranak ha valaki teljes embernek érzi magát egyedül is.Nem értem miért.Aki egyedül is teljesnek érzi magát sokkal érettebb kapcsolatot tud a későbbiekben kialakítani,mert nem a másik embertől várja a boldogságot.Valaki neg kifejezetten szeretnia szabadságot,ebben sincs semmi rossz.A szabadság szeretete még nem jelent szabados gondolkodásmódot is.

2018. febr. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
34%
én teljesen egyetértek a törölt háesszel látom nem lehet saját véleménye egyeseknek
2018. febr. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
Nem a saját vélemény a gond,hanem az,hogy rögtön a másik torkának esnek ezzel.Képtelenek elfogadni,hoyg másnak más meglátásai vannak.Van aki szeret egyedül élni,van aki képtelen rá.Egyik is másik is elfogadható.Pl.szeretek egyedül élni,de nem bírálom azokat se akik máshogy gondolkodnak erről,az ő dolguk.Egyiknek is,másiknak is vannak előnyei meg a hátrányai is.
2018. febr. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
21%
de a szabados gondolkodású arra nem gondol h könnyű úgy élni hogy az embernek millió barátja meg dugópajtija van és velük tölti egy napja jó részét persze így jó a külön lakás, depressziósan magányosan viszont kínszenvedés is lehet ha nincs macska vagy kutya
2018. febr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
95%
2 évig voltam egyedül (előtte hol így, hol úgy). Most kapcsolatban élek - és bizony vágyom vissza , de legalábbis "nem ilyen lovat akartam" - csak nehéz "robbantani" - túl bonyolult a helyzet. Majd csak alakul így-vagy úgy.
2018. febr. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
én attól lennék depressziós, ha lenne kutyám v macskám (ffi)
2018. febr. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!