Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem mosolyognak legalább...

Miért nem mosolyognak legalább rám a lányok ha nézem őket?

Figyelt kérdés
Sokszor van hogy a buszon vagy a villamoson leül mellém egy lány de csak rámnéz vagy még azt sem.Pedig ha rámmosolyogna le merném szólítani.Jó lenne már személyesen is beszélgetni lányokkal nemcsak a neten.Jó lenne új lányokat megismerni
2018. nov. 28. 18:29
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Utolsó ne haragudj hogy ezt mondom,de te eléggé magadnak való lehetsz.
2018. nov. 30. 18:08
 32/39 anonim ***** válasza:
10%

Hogy valami építő komment is legyen. Én 23 éves fiú vagyok és bennem is felmerült a kérdés hogy miért nem mosolyognak rám többen (egyszer pár hónapja rám mosolygott egy lány kivételesen) Pedig mosolygósan szálltam fel a buszra, adok magamra, helyesebb vagyok stb. Szerintem ahogy nekünk fiúknak úgy lányoknak is sokszor rossz előítéletük van fiúkkal szemben, főleg azokkal szemben akik jobban néznek ki. Biztosan megjátsszák magukat gondolják. A másik hogy ők ugyanúgy örülnének annak hogy kezdeményezzen egy normális fiú de a női becsületüket sérti hogy rád mosolyogjanak. A másik hogyha őket megszólította valaki akkor nem egy normális, értelmes srác volt az. Sokkal inkább valami perverz idióta. Szóval ezekre kell összpontosítani és a férfinek kezdeményezni egy sima kérdéssel. Lehet a szokásos hány óra van (mert lemerült a telód például). Én tudom hogy nagyon nehéz belekezdeni de amint kijön az első kérdés onnantól gördülni fognak tovább a dolgok. Ha normális lánnyal van dolgod akivel normális módon beszélgetnél, érdeklődnél akkor ha más nem egy jót beszélgetsz.

Hazánkban zárkózottabbak az emberek, nincs ez ellen mit tenni. De ha fásultabbak is nem azt jelenti hogy ők egyből leráznának. Arról is szó van hogy senki nem is mer kezdeményezni miközben a legtöbbeknek hiányozna egy jó beszélgetés. Ha felkel egy lány reggel akkor esze ágába nem jutna hogy esetleg egy normális szimpi srác ma leszólítja a buszon. Miért? Azért mert normálisan egy lányt manapság szinte le sem szólítanak. Miért? Mert nem annyira legények azok a fiúk sem akik annak mutatják magukat. Ha te veszed a bátorságot és odamész akkor igenis büszke lehetsz magadra alakuljon a dolog bárhogy. Már sokkal bátrabb voltál mint a fiúk 90%-a.

2018. nov. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, hogy így látod. Én inkább tartom a két lépés távolságot továbbra is. De amint írtam, nem zárkózom be zenehallgatással v telózással, sőt kabát és táska tornyot se halmozok a mellettem lévő ülésen, csak max távolságin, ha már elindultunk.


Veled ellentétben én nem várok el semmit és nem képzelek bele semmilyen "vágyat" egy tömegközlekedési eszközt használó személybe. Azaz attól még, hogy egy srác segít felvinni a cuccomat a vonatra, nem képzelem bele a szituációba, hogy Ő lesz a leendő férjem. Ahogy azt sem, hogy vki mellémül és kérdez vmit, esetleg társalogni kezdünk- ez nem jelenti azt, hogy puszipajtások leszünk az út végére.


A te mosolygós példádnál maradva:

1. Mosolyog egy srác, visszamosolygok. Nem történik semmi. (Volt ilyen már, az élet megy tovább)

2. Mosolyog egy srác, visszamosolygok: megszólít, klisé beszélgetés indítás, netán értelmesebb szintre kerül, aztán jönne, van barátod? Ha van akkor egy qva vagyok, mert halott reményeket tápláltam felé, csalódott lesz, minek mosolygtam akkor vissza rá... Ha úgy indítok, hogy van barátom: "Istenem, már beszélgetni se lehet?" Megint én leszek a kaki, hogy nyíltan elmondom az álláspontomat.

3. Barátom van és úgy mosolygok vissza fiúkra...hát ez nem az én köröm, nem kockáztatom meg az előző pontot, meg a félreértéseket se.

4. Mosolyog egy srác, bámul, még akkor is, hogy ránéztem (nem kapja el a fejét, ahogy ez általában lenni szokott normális esetekben) enyhe para beütne, szingliként se lenne kedvem így visszamosolyogni még ha külsőre be is jönne, nem tetszik ez a féle viselkedés.


És ismételten írom: TÖMEGKÖZLEKEDÉSI ESZKÖZ benne is van a nevében, hogy mire való. Ha itt bámulnak az emberek embereket szemrebbenés nélkül, ott vmi nagyon nem oké. De ezt tudnád, ha lenne némi tapasztalatod a való világgal. Már csak egy szimpla illemtanon is feljön: nem illik bámulni az embereket.


"Hétköznapibb" esetben akkor láttam nagyon bámulni embereket vkit, ha az a vki:


A, sérült (Down szindróma, nincs keze stb...)

B, nagyon kirívó ruházatot viselt, stílus, haj stb

C, takony manó kikandikált, átütött a málnaszörp, mákos tészta volt ebédre stb..

D, "cuki" kutya, kisbaba...

E, vmi eszköz bejön az illetőtől pl a csizmája, kitűzője stb


Az ilyet max bunkónak titulálják, de ennyi. Az meg, hogy vkinek tetszik egy csaj/pasi azt meg lehet kulturáltabban is oldani annak bámulását pl amikor nem figyel oda, vagy ha odanéz legalább elkapjuk a fejünket. Ez egy elég jó jel is, hogy nem vagy közömbös a másiknak.


De ha ennyire bámulni szeretnél továbbra is embereket, ott vannak a szórakozóhelyek. Aki ilyen helyre megy, az tudatában kell, hogy legyen ennek, hogy igen, meglesz bámulva több személy által. És valószínűleg ügyet se fog belőle rendezni. Viszont ott is van amolyan etikett féleség: szval a 3. órája bámulod ugyanazt a csajt, (aki tisztában is van ezzel) és nem lépsz semmit, akk ne lepődj meg, hogy egyszer vki behúz neked, vagy kidob a helyről.


De, még mindig akad egy végső menedék, ahol még vissza is fognak mosolyogni: sztriptíz bár.


Tanulni se ártana a verbális és nonverbális kommunikációról. Sokat segíthet. Nem kell pszichológusnak lenni, hogy olvassunk mások arckifejezéséből, testtartásából..


És még utoljáróban annyit: az idegenek nem kezdeményeznek indokolatlanul. Vmi mindig van. Jobb mindig résen lenni, olvasni a sorok között. Én nem vagyok kezdeményezős típus, csak akkor, ha segítségre szorulok, és muszáj vkit megkérdezzek ez meg az miatt. Esetleg még akkor, ha látom, hogy másnak van arra szüksége. Nem vagyok azért tapló, és még sosem volt gondom ezzel a stratégiával, amit te elítélsz. Kellemesen szoktak telni általában az útjaim.

2018. nov. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:
Pedig egy tömegközlekedési eszközön jobban lehetne ismerkedni mint egy szórakozóhelyen.A szórakozóhelyre általában társasággal,barátokkal mennek az emberek és egymással vannak elfoglalva.Viszont a buszon sokszor egyedül mennek haza az emberek pl.munka után.És lehet hogy mindennap ugyanakkor végez egy fiú és egy lány ha nem is egy helyen dolgoznak és nem is ismerik egymást de ha mindennap ugyanazzal a busszal mennek haza kialakulhatna egy személyes kapcsolat,elkezdődhetne egy beszélgetés köztük."Szia,tegnap is láttalak ezen a buszon,te is itt dolgozol valahol?"És egy hónap múlva már össze is jöhetnének.
2018. nov. 30. 20:45
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, amit te hiszel/vágysz, az valahol beteges.

Rám is mosolygott már fiú, többször is, íme a történetek:

A, visszamosolyogtam, aztán ennyi.

B, ijesztően bámult (ez lehetsz te), szóval elmerültem a könyvemben

C, ignoráltam, mert nem akarta tőle semmit.

Felőlem próbálkozz akivel és ahol akarsz, de ne lepődj meg, ha nem

Amúgy aki munka, suli után megy haza az fáradt, nincs sok kedve másokhoz.

A 77%-es válaszoló pedig nagyon jókat ír, hallgatnod kéne rá.

17/L

2018. dec. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
"Szia,tegnap is láttalak ezen a buszon,te is itt dolgozol valahol?"És egy hónap múlva már össze is jöhetnének.Hát ez gáz... vagy ijesztő
2018. dec. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%

Soha az életben nem kívántam, hogy bárcsak idegenek cseverésznének velem a buszon. Jóképűek sem. Ők is IDEGENEK. Te úgy gondolsz a lányokra, hogy legyen valaki cukika a buszon, aki elszórakoztat, akit letapizhatsz. Mérhetetlenül önző vagy, és semmi kis szociális empátia vagy micsoda sincs benned.


Amit valaki előttem leírt a bámulásról, kettő fajta van: aki bámul, és visszabámulsz rá, elkapja a fejét, mert normális, csak elbambult; és van a másik, aki úgy bámul, mintha azt üzenné, hogy követni fog, akárhol szállsz le. Ő élvezi, hogy zavar, hogy megijeszt. Ez vagy te. Csak az a lényeg, hogy megkapd a kis bizsergésedet.

2018. dec. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondja már meg nekem valaki, hogyha leül pl mellém egy lány a buszon, akkor hogy nézzünk egymásra 😂😂

Mert ugye ha mellettem ül valaki egy buszon, az közvetlen közel van hozzám...ha rá nézek vagy ő rám..egymásra nézünk akkor olyan 30 cm van a szemünk között...és úgy mosolyogtok egymásra, vagy mi?? XDD


Kész vicc. Egy busz, mint tömegközlekedési jármű, ahol max a buszsofőr "csajozik" be.

Jó, biztos ismerkedett már meg egy fiú és egy lány buszon, de csak valami véletlen műve....nem akarattal.

2018. dec. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

#38-as vagyok

Majd ha leülsz egy lány mellé, mondd ezt neki:.

-"Szia! Te is ezen a buszon utazol?" :D

Vagy mosolyogni fog, vagy úgy néz majd, mintha megakarna ölni 😀

2018. dec. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!