Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha iskolai lövöldözés történik...

Ha iskolai lövöldözés történik, akkor miért mindig a lövöldözőt ítéli el mindenki?

Figyelt kérdés

Szerintem senkinek nem jutna eszébe OK NÉLKÜL az,hogy megölje néhány iskolatársát. (Ha igen,arról szerintem alapból látszik,hogy valami nem stimmel vele)

Most gondolok arra az esetre,ha valakit olyan szinten zsarolnak,fizikai és lelki terrorban tart egyszerre több osztály/évfolyamtársa,hogy már tényleg nincs más választása. Értelme nem lenne kihívni a rendőröket bizonyíték nélkül és letagadnák a későbbi áldozatok,hogy ártottak volna bármit is az illetőnek.

Nem azt mondom,hogy minden bullying-ra ez a megoldás,sőt. Csak azt nem értem,hogy az ilyen gyilkosokat miért elmebetegezi le mindenki egyből,mikor az előzményekről,körülményekről semmit nem tudnak.



2018. jan. 7. 19:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/149 anonim ***** válasza:
82%
Bármennyire bántanak, a megoldás nem az, hogy fogod magad, és megölsz(!) másokat.
2018. jan. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/149 anonim ***** válasza:
73%

Ez egy elég érdekes kérdés, magam is sokat agyaltam már ezen. Egy véleményen vagyok veled, szerintem a legtöbb ilyen a lövöldöző irányába történő zrikálódásból indul. Nem védem őket, de sok olyan eset van, hogy valakit sokan utálnak, mindenki szekálja, és a tanár nyilván a többségnek hisz, aki meg tényleg az áldozat, azt igazságtalanság éri és így áll bosszút. Termrszetesen ez nem járható út. Én az elmémmel fogok bosszút állni az engem piszkálódókon.


22/F

2018. jan. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/149 anonim ***** válasza:
59%
mert aki képes ölni, az elmebeteg. erre nincs jó ok, maximum ha valaki egy családtagja halálát bosszulja meg, vagy mondjuk önvédelemből öl, de egy iskolai lövöldözésnél kétlem, hogy ez lenne a kiváltó ok. engem is rengeteget bántottak anno az iskolában, mégsem jutott eszembe soha senkit megölni ezért..... megszoksz, vagy megszöksz, ha tényleg nincs megoldás arra, hogy abbahagyják a többiek a g cizést.
2018. jan. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/149 anonim ***** válasza:
69%

Mert mondjuk ő az, aki történetesen X tök áratatlan ember élet veszi el, akik aztán végképp semmiről nem tehetnek?

Annyiban igazad van, hogy általában tényleg komoly előzményei vannak egy-egy ilyen ámokfutásnak, és sokszor tényleg komoly, a bűncselekmény határát feszegető sérelmek érik az elkövetőt (de egyáltalán nem mindig... mert van, hogy tényleg csak bekattan az illető, vagy egy tök hétköznapi kudarcot nem tud feldolgozni), és igen, az otthon elszenvedett lelki-testi terrort és erőszakot is komolyan kéne szankcionálni, de ettől függetlenül nem tudok elnézően nyilatkozni egy olyasvalakiről, aki több tucat értelmes, tanulni, eredményeket elérni vágyú fiatalt legyilkolt.

2018. jan. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/149 anonim ***** válasza:
60%
Ha valaki - bármilyen okból is - kiírt egy csomó embert válogatás nélkül, az elmebeteg definíció alapján
2018. jan. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/149 anonim ***** válasza:
62%
Ha a verekedés nem megoldás akkor a gyilkolás pláne az. Plusz bűn mind ateista és vallási körökben is egyaránt. Ha mindenki gyilkolna ilyen olyan okok miatt bűntetlenül, az helyes lenne?
2018. jan. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/149 A kérdező kommentje:
Ezt a kérdést az Osztály című film merítette fel bennem. Ott azért nem voltak olyan ártatlanok a szekálók,valahol meg tudtam érteni azokat a szereplőket,akiket piszkáltak .. És ilyen a valóságban is simán előfordulhat. A megszökés se mindig megoldás,mert akkor online zaklatnák a kiközösítetteket.
2018. jan. 7. 19:45
 8/149 anonim ***** válasza:
89%

Az Osztály című film mondjuk elég durván bemutatja hogy mi vezethet oda hogy valaki szétlője a sulit. Ott a végén már én is látni akartam hogy lyuggatják ki a szemétládákat.

De ettől függetlenül sose a lövöldözés a megoldás. Aki ilyen eszközökhöz folyamodik az igenis elítélendő.

2018. jan. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/149 anonim ***** válasza:
43%
Engem is szekáltak, mégsem fogtam fegyvert emiatt. Nem ez a megoldás. Ha valaki meg annyira összeroppan, akkor arra való a pszichológus, végső esetben pedig a pszichiáter, bár az tényleg csak legvégső esetben, mert azok a gyógyszerek rontani is képesek egy pszichésen beteg ember állapotán.
2018. jan. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/149 anonim ***** válasza:
58%

Pont most néztem egy sorozatot, Active Shooter: America Under Fire a címe, abban volt pl. a Columbine lövöldözés. Azokról is azt hitték, hogy bántották őket, de csak simán szociopaták voltak.


Akkor is elmebeteg az összes. Nem vesszük el senki életét.

2018. jan. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!